TTNet 63 TL olan faturamı 85-90 TL gönderecekmiş ?

muratgurcemal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Cumartesi günü TTNET bugün ise Türk Telekom'dan aradılar. Normalde net limitsiz paket kullanıyorum be 63 TL fatura geliyor. Fakat cumartesi ttnet ten ve bugün ise türktelekomdan beni aradılar ve bunda sonra faturamın 85-90 TL civarında geleceğini söylediler. Nedenini izah etmiyorlar vergi dedi, sözleşmeniz bitmiş dedi falan filan .. Sözleşmem Kasım 2012 bitti o günden beri 63 TL ödüyordum. Bunun sebebini bilen var mı acaba ? [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tahattütlü girdiysen ve tahattütün bittiyse normal olarak kampanyada bitmiş olacaktır mesela %20 indirim yapılmışken aldıysan normaldir

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bilmiyorum diyerek fazla birşey yapamam inşallah biri yardım eder

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
dosya indirme işlemi yapmıyorsan mobil paketlere bak derim :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
gayet normal taahhütün bitmiş demektir en kısa zamanda git yeni taahhüt yaptır 12 ay yine 63 tl gelir taahhütsüz net 80 tl doğru

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
İnternetin yalın mı yoksa telefonlu mu?..

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
gayet normal taahhütün bitmiş demektir en kısa zamanda git yeni taahhüt yaptır 12 ay yine 63 tl gelir taahhütsüz net 80 tl doğru

neyi normal ya.12 ay taahhüt etmek mi zorundayım.BTK uyuma.

TTnet 12 ay taahhüt etsin.internetin 5 dk bir gitmiceğini.:hammer:

[h=1]TTNet E-postanızı okuyor olabilir…[/h]

Toronto Üniversitesi’nde Citizen Lab isimli grup TTNet’in Blue Coat Systems şirketine ait PacketShaper adlı bir ürününü kullandığını tespit etti. Sansür amaçlı kullanılan ürün kullanıcıların kişisel bilgilerini takip altına alıyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Tolga Tanış,yazısında Toronto Üniversitesi’nde Citizen Lab isimli bir örgütün internet yasaklarına ilişkin araştırmasını yazdı. Araştırma yapan grubun, Blue Coat Systems şirketine ait sansür için kullanılan PacketShaper adlı bir ürünün TTNet tarafından da kurulduğunu tespit ettiğini yazan Tanış, araştırmayı yapan gruptan Jakub Dalek’le görüştü. Dalek, ürünün özelliğini şöyle anlattı, “Kişisel bilgilerin takibini sağlayıp izleme özelliği taşıyor. Mesela okuduğunuz her e-postanın takip edilmesi, Google’da aradığınız her sözcüğün kaydedilmesi gibi.”

Tolga Tanış’ın yazısının TTNet sansürünü anlattığı bölümü şöyle:

“Toronto Üniversitesi’nde bir grup öğrenci Citizen Lab adında bir örgüt kurmuş. Dünyanın her yerinde internete uygulanan yasakları, sansürleri takip edip raporluyor. Son küresel raporlarını geçen ay açıkladılar. Ve Türkiye’den de bahsettiler. İnternete filtre uygulaması, yasaklanan siteler… Bilinen şeyler. Ama işin asıl ilginç olan teknik kısmında ise… Grup, sansür için de kullanıldığını düşündüğü Blue Coat Systems şirketine ait PacketShaper adlı bir ürünün TTNet tarafından da kurulduğunu tespit etmiş. Araştırmanın başındaki Jakub Dalek’i aradım. Biraz daha detay öğrenmek istedim. “Aslında Türkiye çok kötü durumda değil. PacketShaper’ı sadece tek bir yerde tespit ettik. Suudi Arabistan, Suriye gibi ülkelerin yanında çok düşük bir oran” dedi. “PacketShaper sansürü nasıl gerçekleştiriyor” dedim. “Kişisel bilgilerin takibini sağlayıp izleme özelliği taşıyor” dedi. Mesela okuduğunuz her e-postanın takip edilmesi, Google’da aradığınız her sözcüğün kaydedilmesi gibi. “

kaynak

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=10880]masterbaba[/MENTION] abi haklısın ttnet takip ediyor bu gezinti sitesi içinde aynı şeyler söylenmişti sonra ttnet çıkıp açıkladı hayır bilgi toplamıyoz dediler kim inanır o açıklamaya benim klavyede bastığım her tuşa aradağım her kelimeye her sözcüğü kayıt altına almak bana göre insanlık suçu özgürlüğüme müdahale olarak algılarım her ne kadar normal bir internet kullanıcısı olsamda gizli saklı bi işler çevirmiyom ister kayıt altına alsın ister almasın demek istediğimi sanırım anladın hocam bunlar derin mevzular ttnetten indirim istiyosan taahhüt etmek zorundasın taahhütlü 63 tl diyor taahhütsüz 80 tl diyor benimde başıma geldi yok işte lanet olsun yok seçeneğimiz yok adamlar işte fiyatlarımız bu diyolar taahhütlü 63 taahhütsüz 80 tl sen olsan 63 tlymi seçersin 80 tlymi durumun iyiyse orası sana kalmış bilemem ama ttneti kullanan yüzde 80lik kesim taahhtlü adamlar işi biliyor biz aboneye 63 tlden 12 ay çakalım tahhattü bunu bir kişiden hesapla ttnetin kullanıcı sayısınında milyonlar olduğunu biliyoruz hepimiz 63 tlden taahhütsüz veremezler çünkü ya abone 3 ay içinde başka bir firmaya kaçarsa ne olcak hizmeti beğenmezse hesabı 12 ay taahhüt etsin sonra napıyosa yapsın abone şirketin umrundamı sen imzayı atmışın diyelim ha yine taahhütlüyken bozarsan taahhütü oda ayrı bir ceza ödüyosun aldığın indirimlerde bi güzel faturana yansyormu oh ne ala kolay kolay kimse 80 tl vermez türkiye gibi yerde yaşıyoruz kullanıcıların yüzde 80i 63 tl ödemek için aha yine aynı sonuç 12 ay taahhüt 63 tl taahhtüsüz 80 tl olurmu böyle iş şirketten açıklama İŞİNE GELİRSE 63 tlyi tahaattsüz versin ya veremez onlar abonenin faturasını aylık değil yıllık hesaplıyolar misal 3 milyon abone diyelim 63 tl 12 garanti şirketin alacağı para hesabını yap hocam bu ttnet tahaatle ayakta durduğunun en büyük göstegesi değilmidir?

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim 63 tl'den başka 1 lira alınmaması lazım netlimitsiz akk.50 gb kullanıyorsan.85-90 lira alacakları bir paket yokki iyice araştır ne gerekiyorsa yap gerekirse kapat başka sağlayıcıya taşı.

muratgurcemal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tahattütlü girdiysen ve tahattütün bittiyse normal olarak kampanyada bitmiş olacaktır mesela %20 indirim yapılmışken aldıysan normaldir

Tahattüt bite 7 ay oldu :D Neden 7 ay değilde şimdi. Ayrıca paketin tahattüt sonrası fiyatı da 63 TL...

Kardeşim 63 tl'den başka 1 lira alınmaması lazım netlimitsiz akk.50 gb kullanıyorsan.85-90 lira alacakları bir paket yokki iyice araştır ne gerekiyorsa yap gerekirse kapat başka sağlayıcıya taşı.
En sağlamı onu yapıcam zaten hocam , zaten istediği fazla parayı da açıklayamıyor geri..zekalılar.. en iyisi kapatmak.

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
TTnet bu her şey çıkabilir altından valla sen dikkat et git araştır yoksa geçiriverirler faturayı ruhun duymaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
artık fatura geç ödendiğinde 20 lira fazla alınıyormuş geçen ay bende fazla ödedim