Torrenten Oyun İndirmeyi Planlayanlar Dikkat

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Arkadaşlar Merhaba,
Pandemi döneminde eve kapanan başta rus olmak üzere bütün dünyadan hackerlar özellikle craklerin içine zararlı yazılımlar yüklüyorlar. Özellikle botnet ve mining virüsleri inanılmaz yaygın bir şekilde özellikle yeni çıkan oyun craklerine gömülüyor. Bazıları o kadar derine yüklenebiliyor ki gömülü sistem gibi davranıyor bazen format bile kurtaramayabiliyor.

Diyeceğim lütfen bu dönem ekstra dikkatli olun, güvenmediğiniz hiçbirşey indirmeyin.

Aşağıdaki listeye dikkat edin ve bu tarz durumlardan müzdaripseniz güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taramanızı hatta gerekiyorsa format atmanızı öneriyorum.

1. Sistem boştayken sürekli ağ trafiği oluyor mu?
  2. Bilgisayarınız olması gerekenden çok daha yavaş mı?
  3. Masaüstünde boştayken bile cpu veya gpu kullanımı veya ağ trafiği kullanımı gözlemliyor musunuz?
  4. Düzenli pop-up şeklinde fırsat/indirim mesajları alıyor musunuz?
  5. Sahte antivirüs mesajları alıyor musunuz?
  6. Tarayıcınızda istenmeyen araç çubukları var mı?
  7. İnternet sörflerinizde girdiğiniz site otomatik başka siteler üzerinden yönlendirilmesi durumu var mı?
  8. Sürekli google, facebook gibi garanti sitelerde bile pop-up şeklinde tarayıcı sayfaları açılıyor mu?
  9. Arkadaşlarınız sizden göndermediğiniz halde sosyal medya davetleri alıyor mu?
  10. Yüklemediğinizden emin olduğunuz yüklenmiş yazılımlar var mı?
  11. Fareniz programlar arasında pozisyon sıfırlaması veya kendiliğinden hareket etmesi gibi beklenmedik aksiyonlar gözlemlediniz mi?
  12. Görev yöneticisinin, kayıt defteri düzenleyicisinin veya antivirüsünüzün devredışı kalma gibi bir durumu varmı?
  13. Steam vb. online bakiye tuttuğunuz hesaplarınızda kaybolma veya eksilmeler var mı?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar Merhaba,
Pandemi döneminde eve kapanan başta rus olmak üzere bütün dünyadan hackerlar özellikle craklerin içine zararlı yazılımlar yüklüyorlar. Özellikle botnet ve mining virüsleri inanılmaz yaygın bir şekilde özellikle yeni çıkan oyun craklerine gömülüyor. Bazıları o kadar derine yüklenebiliyor ki gömülü sistem gibi davranıyor bazen format bile kurtaramayabiliyor.

Diyeceğim lütfen bu dönem ekstra dikkatli olun, güvenmediğiniz hiçbirşey indirmeyin.

Aşağıdaki listeye dikkat edin ve bu tarz durumlardan müzdaripseniz güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taramanızı hatta gerekiyorsa format atmanızı öneriyorum.

3. Masaüstünde boştayken bile cpu veya gpu kullanımı veya ağ trafiği kullanımı gözlemliyor musunuz?
  7. İnternet sörflerinizde girdiğiniz site otomatik başka siteler üzerinden yönlendirilmesi durumu var mı?
  8. Sürekli google, facebook gibi garanti sitelerde bile pop-up şeklinde tarayıcı sayfaları açılıyor mu?
  9. Arkadaşlarınız sizden göndermediğiniz halde sosyal medya davetleri alıyor mu?
  11. Fareniz programlar arasında pozisyon sıfırlaması veya kendiliğinden hareket etmesi gibi beklenmedik aksiyonlar gözlemlediniz mi?
  12. Görev yöneticisinin, kayıt defteri düzenleyicisinin veya antivirüsünüzün devredışı kalma gibi bir durumu varmı?
  13. Steam vb. online bakiye tuttuğunuz hesaplarınızda kaybolma veya eksilmeler var mı?
Uzun süredir virüs muhabbeti var ama ben şuana kadar hiç virüs kapmadım.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Ben steamden alıyorum oyunu yoksada yoktur, ilk mafia 1 remastered ve cod 4 remastered indirsem mi diye düşünüyordum torrentten sonra vaz geçtim, gerçi cod 4 remastered anlamsızca pahalı ama yapacak birşey yok alacaz artık

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Ben de indirim kovalıyorum ha hiç param yoksa elimdekileri oynuyorum. Yani buradaki kaç kişi 80 saat Domina yada 100 küsür saat Game Dev Tycoon oynamıştır? :D İşte o adam benim. Bilgisayar kaldırmıyor bide o da var ..

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Orjinal oyun alıyorum torrentten oyun indirip virüs kapmıştı PC akillandim artık steamden fiyatı neyse alıyorum

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
0
Arkadaşlar Merhaba,

Param yok korsan indiriyorum:(

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Bu tip durumlarda zararlı yazılım algılayıcısının yanında glasswire uygulaması sisteminizde bulunsun arkadaşlar. Ağ trafiğini izleyin. Ne yazık ki oyunlar çok ucuz değil alamayan arkadaşlar korsana yönelebiliyor. Önemli olan dikkatli olmak.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,165
Param yok bedava oyunlar oynuyorum.
War thunder
Point blank
vs vs vs liste uzar.

Ama arada elim kayıyo tırrente. Napalım dozumuzu alıyoruz :D afafsfagga

Steam kullanıcısısın sanki. Milletin bedava oynadığını senin para verip oynaman çok mu kötü hissettiriyor? :D ahdhhshaha

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,165
Dün bu oyuna başldım bende uçak la savaşlar çok iyi ters dönüp vuruyorum alçak uçuşlar falan çok iyi oyun :D diğer araçları test edemedim ama
Abi tanklar fena ahshsha :D
Hele gemi biraz eğlenceli gibi ama tank kadar olamaz

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Ben daha yeni güvendiğim siteden indirdim cyberpunk 2077yi. Bir sıkıntı yok o site acayip iyi zaten.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
20 yıldır torrent indiriyorum, halende indiriyorum, biraz akıllı olan zaten gidip saçma sapan yerlerden indirmez. Halende indirmeye devam ediyorum. İsteyen varsa torrent aleminin en büyük arama sitesini verebilirim. Hepsi ücretsiz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Forum Kuralları | SDN Forum (shiftdelete.net)
12-) Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez) link verilmesi ve sitede paylaşılması kesinlikle yasaktır. Buna ek olarak Torrent yardımı ile telif hakları bulunan dizi, film vb. yayınlar için yardım başlığı açmak yada paylaşımında bulunmak yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...