Toplama Bilgisayar Önerisi

kapueraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben bir toplama bilgisayar kullanıcısıyım.Yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum.Bunun içinde aşağıda belirtecek olduğum özelliklerde olan bir bilgisayar tavsiye etmenizi istiyorum.İşte almak istediğim bilgisayarda aradığım özellikler:
1.2000 TL-3000 TL arası olan,(Ayrıca istediğim özeliklerin fiyat aralığından yüksek olupta diğer bütün şartları karşılayan bilgisayar da önerebiirsiniz.Önerdiğiniz bilgisayarların benim belirttiğim fiyat aralığına düşmesini bekleyebilirim(1 Ay-6 Ay arası bekleyebilirim.Yani bilgisayar alma konusunda acelem yok.)
2.Ben en son çıkan ve çıkacak oyunları(bir oyun türü sınırlaması yapmayacağım.)rahatça oynayabileceğim.Ayrıca oyun dışında iş içinde kullanabileceğim ve en az 5 yıl değiştirmeyeceğim bir bilgisayar olsun istiyorum.
3. Overlock yapmayı düşünmüyorum.Ona göre bir anakart önerirseniz memnun olurum.Ayrıca ‘’Overlock’’yapmayacağım için güç kaynağıda almayacağım.Ayrıca önereceğiniz anakart,ekran kartı ve ramin yukarıda belirttiğim özelliklere uygun ve ısınma sorunu olmayan parçalar olması.Özelikle bir marka olsun diye bir isteğim yok.Sadece istediğim özellikleri karşılasın yeter.
4.İntel işlemci istiyorum.(Tercihim İ5 4570,İ5 4670,İ5 4690) Eğer işlemciye soğutucu almam gerekiyorsa (bu konuda bilgim yok)bunlara uygun bir soğurucu
5. Sadece HDD hardisk alacağım.Onunda en az 750 GB-1 TB kapasiteli, dönüş hızı 7200 Rpm, ön belleğide 16 MB Sata 3.0 olsun istiyorum.Özelikle bir marka olsun diye bir isteğim yok.Sadece istediğim özellikleri karşılasın yeter.
6.Oyunları rahatça oynayabileceğim(Yani oyunu oynayabilmek için ekran ayarlarını değiştirmek zorunda kalmayacağım oyunu oynarken ekran görüntüsü donma problemi olmayacak)Ayrıca hoparlör almamı gerektirmeyecek bir oyun monitörü Özelikle bir marka olsun diye bir isteğim yok.Sadece istediğim özellikleri karşılasın yeter.
7.İstediğim özelliklere uygun dvd rw,ethernet kartı,klavye ve mouse
8.Benim kasalar ve soğutucu fanlarla ilgili hiç bilgim yok.O yüzden bu tercihi sizlere bırakıyorum.İsteyen arkadaşlar soğutucu fanı içinde olan kasada önerebilirler.İsteyenlerse kasayı ayrı fanı ayrı önerebilirler.Sadece istediğim önereceğiniz kasalar soğutucu fanlarda parçaları yerleştirdikten sonra herhangi bir ısınma problemi ve parçalarda uyumsuzluk olmamalıdır.
9.Bu yukarıda saydığım özelliklere uygun olarak işletim sistemi olarak Windows 7’mi yoksa Windows 8’mi yüklemeliyim.

kapueraci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınızı bekliyorum.Bu arada monitör yukarıda saydıklarım dışında göz bozmayan olacak.

Son mesajlar