Tio.com.tr Kapandı!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bu seferki kapanma hikayesinin arkasında, tahmin edildiği gibi sansür ve mahkeme kararı yok. Tio.com.tr, finansal nedenlerden dolayı kapandı.

Fiyat arama siteleri arasında hızlı çıkış yapan, sık sık güncellenen ve mobil arabirim gibi ekstra seçeneklerle kullanıcılar tarafından beğenilen web sitesi, finansal nedenlerden dolayı yayını durdurma kararı aldı. Aşağıda, fiyat arama sitesinin üyelerine gönderdiği mesaj bulunuyor.

Açıklama

Değerli Üyemiz

Fiyat karşılaştırma ve alışveriş rehberi olarak www.tio.com.tr adresinde hizmet veren web sitemiz 27 Ekim 2008 tarihinden itibaren faaliyetlerini durdurma kararı almıştır. Bu tarihten itibaren Tio.com.tr üzerinden sipariş verilemeyecektir.

27 Ekim 2008 tarihine kadar vermiş olduğunuz siparişlerinize ait, iptal ve iade işlemleri sonuçlanıncaya kadar, sorumlu personelimiz sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Tio.com.tr olarak bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğiniz için teşekkürlerimizi sunarız.

Her türlü sorunuz için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vendio Blş. İnt. İltşm. Tek. Hiz. Ve Tic. A.Ş.

:: Kapanan web siteleri, küresel krizin bir ürünü mü? Bu başlıkta tartışalım.

SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
3 ay önce bir yerden duymuştum ama inanmamıştım. Demekki doğruymuş. Güzel bir siteydi.

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben giriyorum şimdilik bi sorun yok sitede

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende girebiliyorum tio.com.tr ye.. gerçi hiç alışveriş yapmadım oradan..
Mail bana da ulaştı..
header den
from 91.199.191.51 (EHLO centersrv.tiotest.local) (91.199.191.51) by mta272.mail.re2.yahoo.com with SMTP; Fri, 31 Oct 2008 08:25:16 -0700 dikkatimi çekti...
Acaba gerçekten trio.com.tr den mi geliyor?
Öyle birşey olsa anasayfalarını da kapatırlardı diye düşünüyorum...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
hepsi tek tek kapatılıyo nedense

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Tio hala açık açık olmasına ama SDN anasayfasından bu haberi okumak için girdiğimde sayfa epey bir açılmadı. Tio açık sdn kapalı gibi oldu :)

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
TİO çalışıyor . SDN çalışmıyor. ( Daha demin )

cihanser

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Değerli Üyemiz

Fiyat karşılaştırma ve alışveriş rehberi olarak www.tio.com.tr adresinde hizmet veren
web sitemiz 27 Ekim 2008 tarihinden itibaren faaliyetlerini durdurma kararı almıştır.
Bu tarihten itibaren Tio.com.tr üzerinden sipariş verilemeyecektir.

27 Ekim 2008 tarihine kadar vermiş olduğunuz siparişlerinize ait, iptal ve iade işlemleri sonuçlanıncaya kadar, sorumlu personelimiz sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Tio.com.tr olarak bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğiniz için teşekkürlerimizi sunarız.

Her türlü sorunuz için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vendio Blş. İnt. İltşm. Tek. Hiz. Ve Tic. A.Ş.

Tio Destek Mail: destek@tio.com.tr Tio Destek Telefon: 212 - 349 48 26
212 - 349 48 24

cihanser

Asistan
Reaksiyon puanı
0
site açık ama pek bumail neyin nesi . Dükkan açık hesapları toparlıyoruz anlamında açık herhalde...

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Site benim anladığım kadarıyla kendi bünyesinde satış yapmayan, satış yönlendirme mantığıyla çalışan bir site şu anda..
Komisyon karşılığı gibi bir durum..

Artı tio kapandıysa bile kriz vurdu anlamında değil para kazandırmadığı içindir.
Çünkü Teknoloji Holding in malı bu site.
Ve aralarında Bilyoner de dahil pek çok şirketi ve sitesi olan bir grup bu.. (bilyonerin tek sahibi değiller, düzeltme)

Troy'un sorusuna da cevap oldu bi anlamda son paragraf..

ponce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar haber doğru tio kısa bir sure sonra kapatıalcaktır. satılma anlasmaları gerceklesmemıstır ve kapanması kararı alınmıstır.
eticaret sektorunde bu ılk yada son kapanma olmayacak. gerisi geliyor içinde bir çogumuzunda girdiği alışveris yaptıgı 1-2 site daha kapanma yolunda gidiyor.
Bazılarıda kategorılerını kapayıp sadece bır alanda devam etmeye karar vermektedır ( misal carsidanal.com gibi)