Ticareti Bırakma Kararı Aldım

Bu konuyu okuyanlar

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
Ticarete mart ayında ilk göz ağrım R5 1600 ve RX 570 sistemi toplayarak başlamıştım. İlk satışımdan 200 TL kar etmiştim mutlu olmuştum, ilerletirim diyerek hiç düşünmemiştim. Elimde olan bir tane Q8300 sistemi 1100 TL'ye satmıştım iyi kar etmiştim elimde kalan bir sistemdi fakat nerdeyse 2 hafta iade almıştım canım sıkılmıştı o sıralar elimde yavaş yavaş toplamaya başladığım R3 1200 olan bir sistem vardı ekran kartı lazımdı RX 570 bakmak için dolanırken 500 TL'ye bir tane MSİ RX 570 bulmuştum adamla konuştuktan sonra ürünü aldım ve ne göreyim dolandırılmışım. İlk deneyimim olmuştu değişik bir histi ticarette yapabileceğim bir şey yok diye düşünürken forumda bir abimiz bana GTX 1060 hediye etmişti olayların üzerine iyi gelmişti bir sistem dizmiştim sıra satma vaktine gelmişti çok iyi bir fiyata satmıştım gerçekten çok iyi bir fiyattı nerdeyse 2000 TL karım olmuştu oda ne? Yeniden dolandırılmıştım artık bunun ciddi bir şey olduğunu anladım çok sima tanıdım genelde dolandırıcılar konumunu Ankara girip İstanbul'dayım kargo yaparım derdi bunu öğrenmiştim acı bir deneyim oldu. Olayların ardından toparlanmam gerekti başka bir sistem kurup 700 TL yakın kar etmiştim o sırada arızalı kartları alıp tamir ettirmeyi düşünüyordum başka bir sistem daha satıp 600 TL kazanmıştım uzun yollara daha devam etmeyi planlıyordum nerdeyse 3. Arızalı ekran kartımı almıştım Ağustos ayı iyi bir ay olmuştu 1400 TL'ye yakın kar ile kapatmıştım hiç kar edemediğim Temmuz ayı üzerine güzel gelmişti Eylül ayında çok bir gelişme olmamıştı mutsuzdum nerdeyse çoğu paramı arızalı kartlara yatırmıştım Ağustos ayından beri tamircim hala kart tamir edememişti yine de ay sonuna sistem satarak 900 TL kar etmiştim son günlerde yanlış yatırımlar yapmıştım. Aldığım bir anakart arızalı çıkmıştı sistemde sorunlar vardı nerdeyse 150 TL nakit param kalmıştı hayattan zevk almıyordum tamircim ortaklık teklif etmişti iyi para gelecekti ama iyi para harcamam gerekiyordu şu an ortaklık için para biriktiriyorum ama işler beklediğim gibi gitmedi iflasın eşiğine geldim daha çok zarar almadan ticareti bırakma kararı aldım. Yine de tekrar başlar mıyım bilmiyorum.

Bu uğurda beni kırmayan, yanımda olan her kese teşekkür ederim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Abiyi geç ben daha aldığım hiç bir şeyi kârına satamadım nasıl oluyor?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu arkadaş zararın için üzüldüm; Lakin şu ismini kendine nasıl yakıştırdın bir türlü anlam veremiyorum. Keşke bu konuda bu fakire azıcık yardımcı oluversen valla çok sevaba nail olacaksın. :)

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bu şekilde ticaret yapmanın kazancı ne oluyor ki?

Kar ettiğin parayı yiyor musun yoksa yeni ürün almaya mı harcıyorsun?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Abiyi geç ben daha aldığım hiç bir şeyi kârına satamadım nasıl oluyor?
Piyasa fiyatına aldığınız için kar ile satmanız zor, Müptezel arkadaşımız tahminimce aciliyeti olan arızalı uygun malzemeleri ucuzdan alıp tamirini vs halledip, piyasa fiyatına satıp kar elde ediyor.

Son mesajlar