Yardım THH değişim kararından sonra ne yapılmalı?

Bu konuyu okuyanlar

erfolglos_eirene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Merhaba bir yıl önce n11 den rx570 ekran kartı almıştım bu ekran kartı 1 yıl sonra bozuldu ürünü aldığımda 1400tl idi ancak şimdiki fiyatı çok daha fazla olduğu için muadili ile değişmesini istedim ürünü değiştirmediler para iadesi vermeye çalıştılar bende kabul etmedim ve THH ye gittim burdan da değişim kararı çıkmış benim şimdi ne yapmam gerekiyor ekran kartını bana kim sağlayacak ?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,737
Merhaba bir yıl önce n11 den rx570 ekran kartı almıştım bu ekran kartı 1 yıl sonra bozuldu ürünü aldığımda 1400tl idi ancak şimdiki fiyatı çok daha fazla olduğu için muadili ile değişmesini istedim ürünü değiştirmediler para iadesi vermeye çalıştılar bende kabul etmedim ve THH ye gittim burdan da değişim kararı çıkmış benim şimdi ne yapmam gerekiyor ekran kartını bana kim sağlayacak ?
N11 ve satıcı ile görüşmeniz lazım. Belgeleri ve kararı sunarsanız değişimi sağlarlar.

erfolglos_eirene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
N11 ve satıcı ile görüşmeniz lazım. Belgeleri ve kararı sunarsanız değişimi sağlarlar.
adamla daha öncesinde konuşmuştum elimde ekran kartı yok demişti zaten telefonları da canları isterlerse açıyorlar.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
adamla daha öncesinde konuşmuştum elimde ekran kartı yok demişti zaten telefonları da canları isterlerse açıyorlar.
Mecbur ya aynısını yada aynı seviyede başka bir kart verecek şimdi bu onun problemi karar sana teblih edilmiş senin yapman gereken satıcıya bunu bildirmek eğer telefonlara cevap verilmiyorsa yada işi yokuşa sürerlerse icra takibi başlatabilirsin..

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Önce n11 ile iletişime geçin, bu kararda onlar da bağlayıcı. Çünkü pazaryerinde satış yapmasına müsade ettiği kişi kararı uygulamıyor. Sonra da satıcı ile görüşün eğer yok falan derse ikisine birden ihtarname gönderin.

erfolglos_eirene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Mecbur ya aynısını yada aynı seviyede başka bir kart verecek şimdi bu onun problemi karar sana teblih edilmiş senin yapman gereken satıcıya bunu bildirmek eğer telefonlara cevap verilmiyorsa yada işi yokuşa sürerlerse icra takibi başlatabilirsin..
İcra takibini nereden ve nasıl başlatabilirim ?
Önce n11 ile iletişime geçin, bu kararda onlar da bağlayıcı. Çünkü pazaryerinde satış yapmasına müsade ettiği kişi kararı uygulamıyor. Sonra da satıcı ile görüşün eğer yok falan derse ikisine birden ihtarname gönderin.
satıcı yanaşmıyor zaten yanaşsa iş buralara kadar gelmezdi n11 de yardımcı olmuyor ihtarnameyi nasıl göndericem ?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
15 gün karşı tarafın itiraz hakkı var. İtiraz edip edilmediğini kontrol ediniz. İcra işlemlerini icra dairesinde thh kararı ile birlikte dilekçe doldurarak yapıyorsunuz. Önce ödeme yapıyorsunuz ardından o para size firma tarafından iade geliyor.

Sakin.sunal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Karşı taraf 15 gün içinde tüketici mahkemesine itiraz etmezse karar kesinleşir. Karar mahkemede kesinleşmese bile tüketici hakem heyeti kararı mahkeme kararı gibi bağlayıcıdır ve itiraz edilmesi icrayı durdurmaz. Kararın bir nüshası satıcıya gitmiştir. Elinizdeki hakem heyeti kararı 10 yıl geçerli. İcra müdürlüğünden ilamlı icra başlatabilirsiniz. Genelde icra dairesinde hazır form ve şablonlar bulunur, 80 lira kadar icra harcı ve 26 liralık posta pulunu alıp öderseniz ilamlı icra başlar. Karşı taraf itiraz etse bile mahkeme tarafından durdurulma kararı verilmediği müddetçe ilamlı icra uygulanır.

Son mesajlar