Testere serisi hakkında sorum

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler bu seriye yeni başladım zamanında karışık izlemiştim 2-3 tanesini şimdi en baştan izliyorum şuan 2. deyim bu 1. filmde ölen adamla orda ki yerde yatıp ölü sanılan ve ayağa kalkan adam asıl saw amca kim oluyor yani ölende aynı kişi ayağada aynı kişiye benziyo baba oğul gibi . 2. ise bana bu seri hakkında diyebileceginiz bir konu var mı

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Testere dediğin adam o yerden kalkan adam evet :) Bu yani

Tobin.jpg

Testere efsanedir. Tek solukta hepsini izleyebilirsin.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Anladım hocamda o ilk baştaki programın başındaki adam kimdi peki ? ayrıca şuan olayı anladım kanser olayı vs test yapıyormuş bu adam kanser 7. seriye kadar nasıl devam ediyor anlamış değilim her seferinde yakalıyorlar ve kaçıyor o halde oda saçma geldi

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
İlk baştaki adam hasta bakıcı. Benziyor sadece, bu adam değil.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
İlk baştaki adam hasta bakıcı. Benziyor sadece, bu adam değil.

Anladım hocam sağolun şuan 4. seriyi izlicem adam tam psikopat bide demiyormu ben cinayet işlemem diye bu adam öldü şuan sonra nası devam ediyor anlamış değilim izleyip görücez

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Anladım hocam sağolun şuan 4. seriyi izlicem adam tam psikopat bide demiyormu ben cinayet işlemem diye bu adam öldü şuan sonra nası devam ediyor anlamış değilim izleyip görücez

Testere serisini çok dikkati izle sonraki bölümlerde önceki bölümlere atıflar yapıyor. Detaylar çok. Daha ilerisi spoiler olur :blushing:

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Testere serisini çok dikkati izle sonraki bölümlerde önceki bölümlere atıflar yapıyor. Detaylar çok. Daha ilerisi spoiler olur :blushing:

Hocam izliyorum suan 4. yeni başladım hani olayları kavradım da bu adam öldü daha ne olcak bilmiyorum

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Biz de öyle diyoduk ama mutlaka bir şeyler oluyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Size çok değişik gelebilecek bir bilgi vereyim. Özellikle sahneleri unutup filmi 1-2 yıl sonra tekrar yeniden izliyorum. Bence çevrilmiş en iyi korku/gerilim filmi.(Korku filmlerini genelde saçma bulan biriyim.)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Biz de öyle diyoduk ama mutlaka bir şeyler oluyor :D

Hocam bu 4. dün izledim ne manyak bi filmdi ya olaylar olaylar olaylar. Hani bu özel polisin olayları anlatıyordu bende şimdiki zaman sanıyordum halbuki geçmiştekiymiş sonradan ortaya çıktı ki o neden böyle birşey yaptı anlamadım testerenin yerine geçti ?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Seriyi bitir anlarsın. :D

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Abi birşey anlamadım ben ya size birkaç soru sormak istiyom cevaplarsanız vallahi çok yardımcı olursunuz
1.Bu testere olayı kimden başlıyor filmin başında hademe olarak gösteriliyor ama sonradan o saw ismini unuttum o olarak gösteriliyor o hademeyi neden anlatmadılar yoksa benmi kaçırdım şuan 5. filmi bitirdim
2.o sawdan sonra o hoffman geliyor başa ve testere o oluyor ve bunun peşine düşenler hep ölüyor ve o duvar sıkışma sahnesinde o düzeneği o mu yapmıştı yoksa başkasımı o kasetteki ses kimin ? eğer ölen sawsa bu abartı olmuyormu ?

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Jigsaw serinin belli kısmında oynuyor gerisi spoiler olur.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
hocam şu 2 soruma nasıl bir cevap verirsiniz cidden kafam karıştı
Şimdi 1 den başlarsak 1 de jigsaw doktor fotoğraçıyla oyun oynuyor.Doktor ayağını kesip gitmeye çalışıyor ve kapıdan çıkıyor.Ölü yatan adam jigsaw ayağa kalkıyor fotoğrafçıya game over diyor kapıyı kapatıp çıkıyor.2 filmde testere kalabalık bir kadroyla oyun oynuyor gerisini izlersen anlarsın filmler hepsi birbiriyle bağlantılı zaten.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Şimdi 1 den başlarsak 1 de jigsaw doktor fotoğraçıyla oyun oynuyor.Doktor ayağını kesip gitmeye çalışıyor ve kapıdan çıkıyor.Ölü yatan adam jigsaw ayağa kalkıyor fotoğrafçıya game over diyor kapıyı kapatıp çıkıyor.2 filmde testere kalabalık bir kadroyla oyun oynuyor gerisini izlersen anlarsın filmler hepsi birbiriyle bağlantılı zaten.

Hocam bunları biliyorum zaten benim ögrenmek istediğim şey başka bu hademe vardı anne kızı kaçırmıştı o kimdi oda testereydi ama asıl başlangıç jigsaw olarak gösteriliyor ve hademe ile olan baglantısını görtermedi bu 1. sorum.
2. ise jigsaw öldüğü halde videolar devam ediyor bu nasıl oluyor yani abartıya kacılmış sanki ?

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Hocam bunları biliyorum zaten benim ögrenmek istediğim şey başka bu hademe vardı anne kızı kaçırmıştı o kimdi oda testereydi ama asıl başlangıç jigsaw olarak gösteriliyor ve hademe ile olan baglantısını görtermedi bu 1. sorum.
2. ise jigsaw öldüğü halde videolar devam ediyor bu nasıl oluyor yani abartıya kacılmış sanki ?
Aslında testerenin öğrencileri gibi gösterilen kişiler seri boyunca hep sınandılar test edildiler amanda zep hoffmann vb.. jigsaw bunları sınadı ve testlerden aferin ile geçtiler ve jigsaw'ın mirasını yedirmeyiz deyip milleti kendileri sınamaya karar verdi.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Aslında testerenin öğrencileri gibi gösterilen kişiler seri boyunca hep sınandılar test edildiler amanda zep hoffmann vb.. jigsaw bunları sınadı ve testlerden aferin ile geçtiler ve jigsaw'ın mirasını yedirmeyiz deyip milleti kendileri sınamaya karar verdi.

Anladım hocam şimdi o zaman sürekli bu döngü içinde devam edecek ama bununda sonu olması lazım çünkü çok sinir bozucu

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
7'ye kadar böyle devam ediyor son film saw 3d bitiyor.

Abi deli oldumya 6. filmi şimdi bitirdim yemin ediyorum o kadar acı çektirdi jigsaw öldü pek hosuma gitmedi tam bu hoffman ölcek derken keyif aldım ama ölmedi yine şerefsiz bu kadar olmazya jigsaw öldü hala neler planlamış böyle film olmaz olsun :D ama bu adam öledmi acayip sinir oldum.Ayrıca film 8. serisi çıkacakmış.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Abi deli oldumya 6. filmi şimdi bitirdim yemin ediyorum o kadar acı çektirdi jigsaw öldü pek hosuma gitmedi tam bu hoffman ölcek derken keyif aldım ama ölmedi yine şerefsiz bu kadar olmazya jigsaw öldü hala neler planlamış böyle film olmaz olsun :D ama bu adam öledmi acayip sinir oldum.Ayrıca film 8. serisi çıkacakmış.
8 söylenti devamı olmayacak asıl 7'yi izle kan gövdeyi götürüyor.:w00t:

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
8 söylenti devamı olmayacak asıl 7'yi izle kan gövdeyi götürüyor.:w00t:

Hocam ben artık filmi kan için izlemiyorum olayları için izliyorum artık bitsin diyorum şu iş ki bitiyormu ? hafif spoiler veirn

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler ben şuan 7. izliyorum daha başındayım doktor ölmemiş ama bu polis vardı testerenin peşinde buzun üstüne konulmuştu oğlu vardı o nasıl ölmüyor ya biri bana açıklasın lütfen.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler filmi bitirdim herşey kafama oturdu olaylar vs. ama hala bitmemiş gibi hissediyorum bağımlılık yaptı bana :D hala bir şeyler olabilcek gibime geliyor filmin sizce 8. serisi gelir mi ?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Gelecek diyorlar ama merakla bekliyoruz :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Seri biteli yıllar oldu gelmez herhalde

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Hocam böyle bi seri olmaz olsun aşırı bağımlılık yaptı ya o kurguları zekası vs beni mest etti keşke gelse diyorum ama nasıl olcakki daha olabilecek tek olay var bi doktor var bide hoffman oradan çıkması da imkansız o 1. filmdeki gibi ölüp gidecek.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Testere 3'ten sonra 4 çekilemez bitti artık diyordu herkes.

Varın gerisini siz düşünün.