Teröristle Mücadele Stratejimizdeki Temel Hatalar

Bu konuyu okuyanlar

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Backdoor, saygı sınırlarını aşmışsın. Bile bile yalan konuşuyorsun. "AKP ne yaparsa doğrudur" denilmiş gibi gozunmalara girmişsin. Kim söyledi AKP'nin her yaptığının doğru olduğunu? Sen madem o kadar bileğinle aldın bütün savaşları, hadi bakalım 20 yıldır niye temizleyemedin üç beş iti? Yoksa korkuyor musun? Söylesene bana, seni Türk yapan nedir? Sen vatanı vatan yapan şeylere düşmansın arkadaş, üç karış toprak için savaşıyorsun. Sen vatan için ölmenin anlamından habersizsin. Senin ölün ancak Niyazi olur.. "Şehit" dediğin zaman anlamını biliyor musun sen bunu? Bayrak için savaşırken şehit olan yiğit nerde, senin dediğin Niyazi nerde.. Şehadet taş toprak uğruna olmaz, bayrak uğruna olur. Bayrağı da bayrak yapan değerleri öğrenmek istersen İstiklal Marşını oku. Ama senin tarafındakiler bugün oylama yapılsa bu marşı milli marş olarak asla kabul etmezlerdi.

Ah tabi.. Ak sakallı dedeler.. Biliyor musun, ben de çok gıcık oluyorum bu tabirlere. Ama diyorum ya hep ezberden yazıyorsun. Bana kendi kafanda bir portre çizdin hemen. ABD Afganistan'ı devirdi, Irak'ı devirdi. Arabistan'ı ve diğer bir çok Arap ülkesini kukla olarak kullanıyor. İsrail Filistin'e vahşi işkenceler uyguluyor. Ne hikmetse bu ak sakallı dedeler yok bu ülkelerde.. Çünkü onlar da senin gibi vatanı vatan yapan değerleri junutmuşlar. Aynı ABD neden İran'a girdiğinde yüzlerce kayıp verip kaçmak zorunda kalıyor? Aynı İsrail onlarca bomba yağdırdığı Lübnan'dan neden barış istemek zorunda kalarak kaçıyor? Senin askere küfür edip onları senin de dediğin gibi at pisliğinde gezdiren komutanlar mı kazanıyor oralarda bu zaferleri?

Bir gün gerçek bir savaşın içine girmeni çok isterim. Ne tuhaftır benim fikirlerimi bana anlatmaya çalışıyorsun. :) Sanki "bak kardeş sen böyle böyle düşünüyorsun, senin fikrin şudur" der gibisin. :) O kadar ezberletmişler ki sana. Arkadaşım, bazı fikirlerin çok güzel ve yerinde. Diğer fikirlerin konusunda ise tamamen özgürsün, istersen ateist ol istersen şeytana tap, istersen budist ol ne olursan, eğer sana bundan ötürü bir laf söylersem bu senin değil benim eksikiğim olur. Ancak diğer yazılarımda da yazdığım şeyi şimdi açığa çıkardın işte. Nasıl da bir İslam düşmanlığı beslediğini açıkça ortaya koydun. Oysa şimdiye kadar aksini iddia ediyordun. Yok orduda küfür edilmesi iyiymiş kötü muamele adam edermiş, baş örtülü eşleri olanlara namaz kılanlara kimse karışmazmış. Şekil A'da görüyoruz söylediğin şeylerde ne kadar samimiyetsiz olduğunu. Çünkü alenen düşmanlık besliyorsun. İnanmayabilirsin, gayet doğal, o zaman da buyur deriz. Senin muhteşem gücün 20 yıldır binlerce vatandaşımızın ölmesine sebep oldu.

Sana kim ne zaman dedi olan biten kaderdir, Allah'ın işidir, Allah'ın işine karışılmaz diye? Sana bir "dinci" ve "irticacı" tabiri öğretmişler, "Allah" diyene tekmeyi basıyorsun, vatan uğruna! Yarın üç karış toprak için ölürsen "şehit" mi olacaksın sen? Japonya nasıl teknolojide herkese parmak ısırtıyorsa, Almanlar nasıl ikinci dünya savaşında haritadan silinmişken kısacık süredenasıl dünyanın ekonomi devi oluyrsa, aynı doğrultudaki sebepten müslüman ülkeler sürünüyorlar. Sana "Allah"ı yanlış anlatmışlar. Allah senin benim gibi duygularla hareket eden, adı Muhammed olanları kayıran sıradan bir insana benzemez. Allah adı müslüman diye herkesi cennete koyup, müslüman dışı kim var kim yok cehennemde kavuran bir masal kahramanı değildir. Afganistan'ı süründüren Allah ile Japonya'ya yardım eden Allah aynı Allah.. Birisi Buda birisi Huda değil.. Ama senin kafanda bir İslam yaratmışlar Allah-u Ekber deyip kafa kesenler. Haksız yere insanları katledip camilere bomba koyanlara müslüman demişler.. Hey hat..

Görüyorum ki söyleyecek hiç bir şey bulamadığını sen de biliyorsun, o yüzden hala partilerden dem vuruyorsun. "Sizin parti", "sizin sevdikleriniz", "sizin başbakanınız".. falan da filan. Ekmek satar gibi siyaset satmaya çalışıyorsun bu millet yemez bunları. Sana göre "şehit" veren kurumlarımız var. Hatta eminim şehit veren partiler bile vardır sana göre. Az önce şehitler için Valilik'te saygı duruşunda bulunduk. Memurlardan bir tanesi saygı duruşuna katılmadan önce şöyle bir soru sordu: "Valilik mi düzenlemiş sendika mı?" Sendika düzenlemişse katılacak, ama Valilik düzenlemişse hükümeti temsil ettiği için katılmayacak. Senin kafadan yani. Şehidin partisi olmaz arkadaş. Bayrak için ölenler acaba senin fikrinde insanlar mı? Yoksa hepsi anasının başı bağlı aslanlar mı?

Senin sakallı dedeler ve subaylar konusunda fena sorunların var. Kendi kusurlarını örtbas etmek için başka yerlerde gedik bulmaya çalışıyorsun. Sorulan sorudan kaçıp olayı alaya vuruyorsun. Söyle bakalım, sen Türk'lüğü ne ile hakettin? Türk olmayı kendin mi seçtin? Yoksa sen de ahmak Yahudiler gibi "diğer ırklar bize hizmet için varlar" mı diyorsun? Ve merak ediyorum bir kürt olarak doğsaydın ne halt edecektin? Eminim PKK 'ya katılırdın. Ne de olsa o aşağılık pisliklerdeki de aynı cehalet..

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet haklısın. 14 lü tabancayla 17 kişiyi vurmak saçmalık degil mucizedir :D üstüne üstü magandalıgı marifet gibi göstermek de erkeklik. bilmem hiç rastladın mı ama artık polat alemdara özenip kendini mafya sanan birçok genç oldu. eee hepimiz mucizeler yaratabiliriz dimi?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
ahmet347 dedi ki:
evet haklısın. 14 lü tabancayla 17 kişiyi vurmak saçmalık degil mucizedir :D üstüne üstü magandalıgı marifet gibi göstermek de erkeklik. bilmem hiç rastladın mı ama artık polat alemdara özenip kendini mafya sanan birçok genç oldu. eee hepimiz mucizeler yaratabiliriz dimi?

Arkadaş Polat Alemdar'ın amca oğludur belki. Yapıştırdılar Türk gençliğini ekran köşesine, günler aylar boşuna geçti. Mahvettiler gençleri, dizide ölen mafya babasına gerçek hayatta yas tutacak kadar beyinsizleştirdiler evladımızı. Bu işler böyle yürüyor arkadaşa göre, şuna üç kurşun sık, bunun kafasını kes.. Ülke böyle kurtulacak..

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
;D
Elmacik, 2 gündür iyi dayandın seni tebrik ediyorum ama sen de sinirine yenildin.

Dinsiz demeye getirdinü, sözü kalmayanlar dinsiz derler "sen şeriatçi, yobaz ve Türk düşmanı bir peşmerge dostusun" demedim yazdıklarından bunları çıkardım ama demedim, ama bundan gurur duydum neden mi? Çünkü sana benzerdim.

Kim demiş şehit olmak için savaşacağımı, teröriste bunun için kurşun sıkacağımı? Ben Türk milleti ve bu topraklar için savaşırım şehit olmuşum olmamışım o durumda umurumda mı sanıyorsun? Eğer ben dün şehit olan askerler gibi ölürsem, senden ricam, "backdoor b*k yoluna gitti" diye konu aç vasiyetimdir, açmazsan iki elim yakandadır. Ben öldükten sonra bu kararı sen ya da tabutumu taşıyan Türk milleti değil, Allah verecektir.

Senin gibi adamların dinsiz demesiyle milletime sırtımı mı döneceğim sanıyorsun?

Neymiş filistin'de bilmem nerede inanç azalmış Allah yardım etmiyormuş, doğrudur. Bir müslüman sizsiniz, yahu senin papazlar gibi günahkar, dindar, dinsiz ayırma yetkin var mı? Sen ne zamandan beri Allah'sın? Sen savunduğun dinin kurallarına aykırı davranarak insanları dinsiz diye itham ediyorsun senden mi din dersi alacağım.

Ben "gökten inen ak sakallı dedeler savaşmadı Türk milleti savaştı" dediğim için dinsizim öyle mi? Müslüman ülkelerdeki katliamı neye bağlıyorsun neden onlara yardım edilmiyor dediğim için dinsizim öyle mi? ;D Hadi ben dinsizim benim yüzümden Türk Silahlı Kuvvetleri de dinsiz öyle mi yazıklar olsun sana. (hala o namaz yüzünden atılan adamın adını vermedin laf ettin bir daha gerisini getirmedin)

İsrail Lübanan savaşını kaybetmedi o adamlar girdi sivilleri katletti, dünyaya dedi ki "kardeşim madem karşı çıkıyorsunuz gelin o zman benim sınır güvenliğimi sağlayın, hizbullahı silahsızlandırın". Siz de elmacik hem hizbullahı savunup hem de kalkıp Askerlerimizi İsrailin güvenliği için yolladınız bunu da akepeli olarak Türk milletine lübananlılara, filistinlilere yardım olarak yutturdunuz, şimdi de kalkmış bana din kitap dersi veriyorsunuz.

Sen bana dinsiz desen de, kitapsız desen de benim yolum bellidir, eğer mantıklı sorular sorduğum zaman dinsiz oluyorsam, senin gibi adamlar dindar oluyorsa zaten sizinle aynı safta duracağıma varsın dinsizler safhında olayım, bundan gocunmam.
Şeriatçi ve Türk milletini aşağılayan beceriksiz sayan zihniyete pabuç bırakacak adam mıyım ben.

Saygılar.

ahmet347

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
ahmet347 dedi ki:

Arkadaş Polat Alemdar'ın amca oğludur belki. Yapıştırdılar Türk gençliğini ekran köşesine, günler aylar boşuna geçti. Mahvettiler gençleri, dizide ölen mafya babasına gerçek hayatta yas tutacak kadar beyinsizleştirdiler evladımızı. Bu işler böyle yürüyor arkadaşa göre, şuna üç kurşun sık, bunun kafasını kes.. Ülke böyle kurtulacak..
meslek liselerine hiç gitmedin heralde. bizim arkadaşın okulunda sözelciler cuma günleri birbirine cerrahpaşalı diye sesleniyordu. :) ya sen tayyibin oğlu gibi türk vatandaşı (!) oldugun halde baska yerde yasıyorsun, yada gercekleri görmek istemiyorsun.
birde sen kim oluyorsun da herkesin içindeki imanı görebiliyorsun? orasını tek bir kişi bilir.eger o kadar dindarsan bunun şirk koşmak oldugunu da biliyosundur umarım.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Backdoor, gerçekten demogoji yapıyorsun. Konuyu saptırıp lehine çevirmeye çalışıyorsun. Filistin günahkardır o yüzden Allah yardım etmiyor demedim. Öyle demiş olsam aynı Allah'ın Japonya'ya yardım ettiğinden nasıl bahsedebilirim? Kendi kendini çürütüyorsun çünkü aklında hazır olan cümleleri kuruyorsun düşünmeden. Sen dinsizsin de demedim. İstersen olabilirsin dedim. Dolayısıyla "şu dinsizdir asın kesin biçin" diyenleri ben kendim eleştiriyorum yazımda, oysa bunları benim söylediğimi iddia eden bir sonuca ulaşmışsın sen. Artık ezberinde olanlara değil, yazılanlara bak.

Hala ısrarla beni bana tanıtmaya çalışıyorsun. "Akepeli olarak" deyip göz boyuyor, duygu sömürüsü yapıp olmayanı varmış gibi göstermeye çalışıyorsun. Arkadaş gerçek dünyada buyur fikir alışverişi yapalım, bayrak için birlikte omuz omuza savaşalım. Niye olmayan şeyleri ortaya atıp duruyorsun? Niye birilerinin sözlerini kopyala yapıştır yaparmış gibi tekrar edip duruyorsun? Ben gökyüzü mavidir diyorum, sen çıkmış "ne saçmalıyorsun gök yüzü mavidir nasıl sarı olmadığını söylersin" diyorsun bana.

En çok da "siz" diyen sözlerin beni üzüyor. Bunu bilhassa söylüyorum ki eğer amacın üzmek idiyse gerçekten üzüldüğümü bilip sakinleşesin. Çünkü senin "siz" dediğin adamlar da sevmezler beni. Burada sana dinle ilgili ne anlattım ki "siz şöylesiniz siz böylesiniz" diyorsun? Bu konuda hem fikir olduğumuzun farkına varamadın, elli defa daha mı yazmam gerekecek? Gök yüzü mavidir arkadaşım, sarı değil. Bana bunu anlatma. Bana kendi fikirlerinden bahset, başka ağızların kuklalığını yapma.

Senin tavrın "fakir ama onurlu" bir genç tavırlarına benziyor. Hani kalpten bir sevgiyle kendisine yaklaşılsa bile, gerçekten isteyerek hiç bir gösteriş ve iki yüzlülük olmadan yardım etmek istese bile karşıdakine "hepiniz beni hakir görüyorsunuz, bana acıyorsunuz, acımayın bana" diyor o da. Sana dinden kitaptan laf etmedik ama sen "bana din kitap dersi veriyorsun senden mi öğreneceğim dini" diyorsun.. Vay canına, geçenlerde bir polis bana hakaret etmişti. Durduk yerde kimliğimi istediği için ben de vermedim. Bunun üzerine ekip geldi, bağırıp çağrışmalar beni zorla araca bindirmeye çalışmalar vs. Sonra ben o polisten şikayetçi olunca "memur arkadaş görevini yapıyordu" diye beni telkin etmeye çalıştılar. Ben de dedim ki, "tamam görevini yapsın da insan gibi yapsın". Sonra aralarından biri üzerime atıldı elini açarak "senden mi öğrenecem lan insanlığı" dedi. Yok paşam, belli ki öğrenemeyeceksin sen insanlığı. :) Tabi ki sen de benden öğrenmeyeceksin dini.. :) Ben öğretici olmadığımdan değil, sen öğrenici olmadığından.

Ahmetcim, kimin imanını neyle kıyasladım ben? Görmek istemediğim gerçekler nelerdir? "Benim kalbim temiz" ayaklarına yatıyor herkes. Aynı Neyzen'in dediği gibi. "Tanrı ile arama girme içkimi içerim kıl köprüden sarhoşken de geçerim" diyor. Ben de buyur geç diyorum, otoyolda bile düzgün yürüyemezken kıl dediğin köprüden nasıl geçeceksen.

Arkadaşlar, hepiniz hakkınızı helal edin. Bu zamanlar bazı şeyler beni çok üzüyor. O yüzden de bazen ağzı köperen buzağının köpükleri gibi geliyor bazı şeyler. Bundan sonra böyle şeyleri tartışmak için "arena"yı değil, kişisel ortamımı kullanacağım. O yüzden bana ithamı olan, ya da benden isteği olan, cevap vermemi isteyen veya kendisine herhangi bir konuda yardım edebileceğimi düşünenler benimle özelden her zaman görüşebilirler. Hakaret etmek isteyenler de lütfen özelden yazsınlar.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece şunu söylüyorum.
"Ancak diğer yazılarımda da yazdığım şeyi şimdi açığa çıkardın işte. Nasıl da bir İslam düşmanlığı beslediğini açıkça ortaya koydun"

Bu cümleyi siz yazdınız, islam düşmanı olup müslüman olan varsa haklısınız bu bana din düşmanı demek değildir. Ama islam düşmanı olanlar müslüman değillerse o halde siz şirk koşuyorsunuz. Sonra bana çelişkililerden bahsediyorsunuz. Aynı mesajda hem ben insanları ayırmam deyip hem de bunu söylüyorsunuz yapmayın sayın Elmacik.

Ne hikmetse bu ak sakallı dedeler yok bu ülkelerde.. Çünkü onlar da senin gibi vatanı vatan yapan değerleri junutmuşlar.

Bunları da yazdınız, neyse.

Yazdıklarımın ardındayım, Lübnan hizbulahını terörist saymayan beni kafa kesenleri müslüman sandığım gibi ifadelerle suçlamışsınız. Ama dedim ya ben ne size inat olsun diye Türkiye düşmanı israil'e karşı savaşan lübnan hizbullahını terörist kabul ederim, ne de sizin islam düşmanı diyerek ettiğiniz laflar neticesinde Türk olduğumu söylemekten utanır, darbeci, dinsiz gibi söylemlere aldırıp milletimin karşısında yer alırım ne de İslam düşmanı dediğiniz için inancımdan vazgeçerim.

Sırf bana laf için orduya bile laf ettiniz, üzüldünüzse kırıldınızsa bundan haz almam ama açık söyleyeyim benim kiitabımda
"Senin askere küfür edip onları senin de dediğin gibi at pisliğinde gezdiren komutanlar mı kazanıyor oralarda bu zaferleri?"
böyle yazan bir kişi için üzülmek yoktur, ben demokrat değilim, ben hümanist değilim, ben forum üyelerine şirin görünmek için güzel görünen mesajınıza teşekkür edemem, yoksa iki yüzlü olmuş olurum, gömlek değişmiş olurum ki bunu kendime yakıştırmam, siz ki eğitimi bile kalkıp hiç utanmadan orduya hakaret için kullanan birisiniz, eğitimde at pisliğinin üzerinde de sürünürsün, çamurda da dikende de. Sürünmeye başlayınca aaa burada pislik var deyip yerinden kalkan adamlar ancak cemaat evlerinde sıcak çayı yudumlarken, halıların üzerinde asker için bu hakaret dolu yalan sözleri icat etmeye çabalayanlardır.

Başka ülkelerdeki insanlar ve ordular için olmayan zaferler yazarak sözde ak sakallı dedeleri ispata uğraşacak kadar çaresiz olan, bunun yanında kendi ordusuna demedik bırakmayan zihniyet için fazla bir şey söylememe gerek yok, zaten tartışmam yersiz.

Hereke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli arkadaşlar, yazılanları dikkatle okumaya çalıştım. Forumlara pek katılmadığım için tartışmaların bende forumların amacı bu mudur? Böyle mi olmalıdır diye soruları aklıma getirdi. Esasta bir konu başlığı verilmişken ve tartışmaların dertlere çare olacak görüşlerin ortaya çıkmasını, okuyanların da

bilgilenmesini sağlaması beklenirken neden Konu dışına taşmakta ve amacını kaybetmiş gibi görünmektedir?

Böylesi bir soru bile belki de ayrı bir tartışma konusu olmalıydı. Ama burada yazı yazan arkadaşların yer yer seviyeli ve saygılı tartışmaları ( bazı noktaları geçersek) beni çok sevindirdi ve istifade ettim. Bu bakımdan müsadenizle ilgisi nedeniyle konusu genişlemiş, temel soruna dikkat çekmek amacını taşıdığını sandığım tartışmalarla alakalı düşüncelerimi ifade etmek isterim.

Evvela, hepimizin bildiği gibi bir konuyu açıklayarak başlayayım. Gerçek hayatta karşılıklı oturup konuşma imkanı bulabilsek belki de anlaşamayacağımız pek fazla bir şeyin olmadığını yakalama imkanımız olacak.

Ancak, forum gibi ekran karşısında beliren kavramlara verdiğimiz anlamlar ile birbirimiz hakkında bilgilenme pek sağlıklı olamamaktadır görüşündeyim. Çünkü, her türlü fikrin serbestçe hiç bir kural tanımadan karşımıza çıkabildiği ve bu nedenle, medeni tartışma ortamının sağlanmasında zorluk çekildiği bir gerçek. Acaba bu kimdir? Hangi görüştendir? Veya hangi siyasal eylemin içindedir gibi bilgileri öğrenmek ve ona göre hükmetmek eğilimi ağır basmaktadır. Sen şunu söylediğine göre sen şusun, şeklinde bir yargıya varmak doğru bir yaklaşım olduğu kanaatinde değilim. Bunun için evvela kafamızda eğer varsa şablonları bir kenara bırakalım derim.

Ülke olarak sorunumuz ne?

Bu günün önümüze çıkardığı sorunlar tarihin çözülmemiş sorunları olduğu ve asırlara varan bir geçmişe ve birikime sahip olduğu söylenir. Bu doğrudur. Tarihten de bunu anlıyoruz. Sorunlarını adım adım çözemyişimizin; sosyal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişmeyi sağlayamamanın temelinde neyin olduğu, esas problemin ne olduğu konusunda net bir görüş birliğine sahip olmadığımız gelmektedir diye düşünüyorum.

Batının rönasansı karşısında asırlarca adalet ve hürriyetin bayraktarı yapmış koca bir cihan imparatorluğunun günden güne erimesini islahatlar da durduramamıştır. Tarih tekerrür edermiydi hiç bilinseydi der rahmetli İstiklal
şairimiz M. Akif. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devleti için de artık bunlar konuşulmakta. Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devleti'nin çöküşü sürecine girdiği, aynı korkunç şatların tuzakların gündemde olduğu konuşulmaktadır. Ama hala bunlar başımıza neden geliyor? Neden bir türlü çare bulmakta zorlanıyoruz? Diye kendi kendimize sormaya mecburuz. Bir atasözümüz, "İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır" diye ifade edilir. insanlığımızı yitirmediysek konuşarak anlaşacağız. Elbette konuşacak çok
meselemiz var. Sabırla ve anlayışla birbirimizi kırmadan dökmeden dinlemeye çalışmamız gerekiyor. Asla birbirimize küsmeyelim. Çünkü her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var. Ülkemiz sorunlarının çözümü için olmazsa olmaz şart birliktir. Birlik olmadıkça asla hiç bir sorunu çözemeyeceğiz. Birbirimize düştükçe ezilmeye ve sömürülmeye müsait topluluklar halinde kalmaya mahküm olacağız. Zaten Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyenlerin planları da bu değilmidir?

Yazdıklarımla hiç bir arkadaşıma akıl vermek gibi bir niyetimin olmadığını özellikle belirtmek isterim. Diğer yandan herbiriniz yazılanlardan anladığım kadarıyla daha bilgili insanlarsınız. Bense ne bir yazar ne de bir aydın sınıfına girecek bilgiye sahibim. Yazdıklarım ise sadece kırık dökük kanaatlerden ibarettir.
Saygılar ve sevgiler

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Backdoor, selamlar.

Yazdıklarının hepsini, savunma hakkı doğurduğundan, cevaplayabilirim. Ancak yukarıda bir kaç sefer belirttiğim gibi, kişisel boyuta dönüştüğü için ve ben kendi fikirim söylediğim halde "yok yok senin fikrin o değil şu, ben biliyorum" tavrını sürdürdüğün için talebin halinde özelden yazabilirim.

Hereke'nin yazdığı konuyu kapatsın ve konunun orijinal başlığından devam etsin temennilerimi sunarım. :)