Soru Temel TYT matematik için kimi önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

rtrdgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar. Ben mezunum. Sıfırdan yani temel seviyeden TYT matematik başlamak istiyorum.

Mert hoca önerdiler ve soru+video ders kitabını aldım.
Mert hocanın anlatımını anlıyorum. Sıkıntı yok. İzliyorum sonra geçiriyorum, bazen durdurup ben çözüyorum.

Ama soru kitabındaki çözümlerin temel olduğun düşünmüyorum (bazı kişiler mert hoca için orta ve zor demiş yorumlarda)

Ve soru kitabındaki çözümleri anlatan kadın için her videoda edilen aynı şikayetlere rağmen anlatmaya devam etmiş.

Anlatan kadın, soru kitabındaki çözümlü videoları çok hızlı anlatıyor, daha ilk konularda daha ileriki konuların çözümlerine göre anlatıyor. Hatta video ders çözümlü kitaptan eklenmiş aynı soruyu çok farklı yöntemle çözüyor ve anlatıyor. Mert hoca anlaşılacak basit şekilde çözüyor ama anlatan kadın anlaşılmaması için elinden geleni yapıyor. Çözüyor, şıkkı işaretliyor ve geçiyor. Bir şeyi neden yaptığını düzgünce anlatmıyor. Çoğunlukta olduğu gibi bende bir çözümü anlamak için videoya giriyorum ama aklımda bir sürü soru işareti ile videodan çıkıyorum ve ilerleyemiyorum. Öğrenciler yorumlardan öğrenmeye çalışıyor.

Sanki hiçbir ders çözümlü videoyu izlemeyip kendi bildiği gibi anlatıyor ve anlatım biçimi Mert hoca ile aynı olmadığı için anlayamıyorum. "sen çöz geç, anlayıp anlamamaları önemsiz" demişler gibi.

Ben mi kötüyüm yoksa yanlış kampı mı seçtim bilmiyorum.
Ama herkesin de kötü olacağını düşünmüyorum, anlamayan çoğunluk.

Daha önce Mert hoca alıp çözmüş varsa, bu konu hakkında da fikri olan varsa belirtirse sevinirim.

Durum böyle olunca motivasyonum düşüyor ve devam edesim gelmiyor.

Dershaneye gitmiyorum, tanıdığım öğretmen yok. Ne yapabilirim ki. Aldığım sete az para da vermedim ama sonuç böyle oldu. Soru kitabındaki anlamadığım soruyu öğrenmek için videoya bakıyorum. Hadi bazı anlayabildiklerim oluyor ama 5 tane anlıyorsam 20 tanesini anlayamıyorum. Farklı bir çözümü geçirmek zorunda kalıyorum. Çok farklı anlatıyor. Video ders konu anlatımlı olandan çok farklı şekilde çözüyor.

Bana gerçekten temel seviye için bir kanal önerir misiniz?

Mert hocanınki sanki temeli öğrenip, sonrasında orta seviyede çözülecek bir kitap gibi.

Bazıları 345, Bıyıklı Matematik ve Rehber Matematik demiş. Onları da araştıracağım. Ama gerçekten temel olsun. TYT'ye sıfırdan başlayacağım. Basit anlatım, akılda soru işareti bırakmayacak soru çözümlü kitabın olması çok önemli. Bu sene benim için önemli. Matematiği seven birisi değilim, ama nefrette etmiyorum. Mert hocanın videosuna pozitif ve motivasyonlu başlıyorum. Öğrenmek için giriyorum, çaba gösteriyorum ama ilkinde böyle bir durum yaşamam motivasyonumu gerçekten düşürüyor.
Eödev veya Telegram grupları kullansam nereye kadar…

Son düzenleme: