Telefonunuzu Rootlayın

Evet ama rom vs değişimi yapılıyor . Yani rootsuz android telefon kullanmak biraz saçma . Ayrıca unroot da garanti geliyor mu acaba ? Bunu bilenler varsa söylesin lütfen.

Teli fabrika ayarlarına yüklersen garanti gelir.

Ama bootloader kilidini kırarsan telin garanti dışı kalır ,kilidi tekrar kapatsan bile garanti gelmez. Çünkü kilid kırıldığında bazı drm dosyaları geri gelmeyecek şekilde silinir.

Güzel birşeye benzıyor denesem mi acaba performans açısından bir yarar sağlıcakmı peki
Windowsu sınırlı hesap değil de administrator olarak açtığını düşün. Dolayısıyla sadece rootlamak performansa katkı sağlamaz.
Ama işlemciyi overclock edip modifiye romlar yüklersen iş değişir değişmesine telefon bozulur diye ben okadarına pek sıcak bakmıyorum.

Ekleme:Android 4 ics stock romlarda root yapılamıyormuş. Modifiye ics romlarda ise çalışıyormuş. Demek ki bende o yüzden root olmadı.

Teli fabrika ayarlarına yüklersen garanti gelir.

Ama bootloader kilidini kırarsan telin garanti dışı kalır ,kilidi tekrar kapatsan bile garanti gelmez. Çünkü kilid kırıldığında bazı drm dosyaları geri gelmeyecek şekilde silinir.

Windowsu sınırlı hesap değil de administrator olarak açtığını düşün. Dolayısıyla sadece rootlamak performansa katkı sağlamaz.
Ama işlemciyi overclock edip modifiye romlar yüklersen iş değişir değişmesine telefon bozulur diye ben okadarına pek sıcak bakmıyorum.

Ekleme:Android 4 ics stock romlarda root yapılamıyormuş. Modifiye ics romlarda ise çalışıyormuş. Demek ki bende o yüzden root olmadı.
Bootloader kilidi diyorsunuz . Ben root ettim sadece . Adb komutlarıyla . Bootloader kilidi kırdım mı acaba .

Bootloader kilidi diyorsunuz . Ben root ettim sadece . Adb komutlarıyla . Bootloader kilidi kırdım mı acaba .

Yok bu program kırmıyor. Ama rom yüklemek istersen araşıtır. Çoğu özelleştirilmiş rom bootloader kilidini kırmadan yüklenmiyor. Bootloader kapalı iken yüklemeye çalışırsanda ciddi sıkıntılar çıkabiliyor.

merhaba kardeş bir sorum olucaktı ben s3 kullnıyorum telefonu alalı bir ay olmadı bu dediğin olay garantiyi sona erdirirmi? ve birde bu root olayının geri dönüşü varmı?

Root için ne mevzun var ? Olay nedir ? Root olan makineler daha hızlı yada özel güzel diye bir kaide yok... Eğer makineyi room-layarak yada kernel yükleyerek özel işlemler yapıcaksanız yetki lazım root abartılıcak bişi değil biraderim. :)

bu ne perhiz ne lahana turşusu rootlamanın garantiyi bozması kilidi kırmanın da garantiyi bozması çok saçma sözüm ona özgürlükçü olacaktı android androit olmuş...
zaten android'li telefon alma niyetim vardı nevrotik ch@t 527 gt-s5270k alarak hiç etti isabet olmuş.

Garantiyi Android bozmuyor bunu firmalar diretiyor, android özgürlükçü ama firmalar değil kendi arayüz ve programlarını dayatıyorlar ve kendince sebeplerden dolayı rootlamanı istemiyorlar. Burada Androdin suçu yok yani

htc touch 2 t3333 Mega
listede yok :/
müzeye bağışlıcam yakında

Evet ama rom vs değişimi yapılıyor . Yani rootsuz android telefon kullanmak biraz saçma . Ayrıca unroot da garanti geliyor mu acaba ? Bunu bilenler varsa söylesin lütfen.
cevabı
Root yetkisi bir çok cihazı Garanti dışı bırakmaktadır, bazı firmalar root kilitini kaldırıp telefonlarını satışa sunarlar bazıları ise kaldırmaz ve root müdahalesini garanti kapsamı dışında sayar.
Root yaptıktan sonra unroot yapabilirsiniz ancak bu garanti kapsamını değiştirmez

Tittanium backup dışında sistem programlarını kaldırabileceğim program var mıdır? Titanium kaldırmıyor. Rootlu oysaki telf.

Recovery ekrarnında hata mesajı yazıyor. Sonra ben de system reboot u seçiyorum oradan mecbur. Ha bir de ünlem çıkıyordu rec.moda girdiğinde

Link2sd yi deneyin birde. 600kb civarında küçük bir uygulama. Ben kullanıyorum şuan. Bazı gereksiz sistem dosyalarını sildim.

Adından da anlaşılacağı üzere, asıl işlevi uygulamaları sd karta taşıma veya yüklenen uygulamaları direk olarak sd karta kurmak. Ama beğenmediğiniz boşuna yer kaplıyor dediğiniz uygulamaları da başarılı bir şekilde kaldırıyor.

Farklı işlevleri de var da, incelemedim henüz.

programı indirdim virüs buldu bir ikincisi programı indirdikten sonra bir daha download yapıyor yüklenmiyor %72 de kalıyor yardımcı sistem programları indiriyor. yani kısacası olmuyor yinede hazırlayanların emeğine sağlık

one x kullanmaktayım root yapmalımıyım sizce ne dersiniz? teşekkürler

kardes bende samsung Galaxy pro gtb 7510 var rooting shell hatası verıyor ne yapmam lazım