Telefonunuzu Rootlayın

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telefon hafızasında bana daha fazla yer verebilecek mi? Benim tek terdim o :D

Teli rootlarsan telefon hafızasındaki istemdeğin programalrı silebilirsin, istersende hafıza karta taşıyabilirsin.
Dolayısıyla tel hafızanda bol bol yer açabilirsin.

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Evet ama rom vs değişimi yapılıyor . Yani rootsuz android telefon kullanmak biraz saçma . Ayrıca unroot da garanti geliyor mu acaba ? Bunu bilenler varsa söylesin lütfen.
Güzel birşeye benzıyor denesem mi acaba performans açısından bir yarar sağlıcakmı peki

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet ama rom vs değişimi yapılıyor . Yani rootsuz android telefon kullanmak biraz saçma . Ayrıca unroot da garanti geliyor mu acaba ? Bunu bilenler varsa söylesin lütfen.

Teli fabrika ayarlarına yüklersen garanti gelir.

Ama bootloader kilidini kırarsan telin garanti dışı kalır ,kilidi tekrar kapatsan bile garanti gelmez. Çünkü kilid kırıldığında bazı drm dosyaları geri gelmeyecek şekilde silinir.

Güzel birşeye benzıyor denesem mi acaba performans açısından bir yarar sağlıcakmı peki
Windowsu sınırlı hesap değil de administrator olarak açtığını düşün. Dolayısıyla sadece rootlamak performansa katkı sağlamaz.
Ama işlemciyi overclock edip modifiye romlar yüklersen iş değişir değişmesine telefon bozulur diye ben okadarına pek sıcak bakmıyorum.

Ekleme:Android 4 ics stock romlarda root yapılamıyormuş. Modifiye ics romlarda ise çalışıyormuş. Demek ki bende o yüzden root olmadı.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Teli fabrika ayarlarına yüklersen garanti gelir.

Ama bootloader kilidini kırarsan telin garanti dışı kalır ,kilidi tekrar kapatsan bile garanti gelmez. Çünkü kilid kırıldığında bazı drm dosyaları geri gelmeyecek şekilde silinir.

Windowsu sınırlı hesap değil de administrator olarak açtığını düşün. Dolayısıyla sadece rootlamak performansa katkı sağlamaz.
Ama işlemciyi overclock edip modifiye romlar yüklersen iş değişir değişmesine telefon bozulur diye ben okadarına pek sıcak bakmıyorum.

Ekleme:Android 4 ics stock romlarda root yapılamıyormuş. Modifiye ics romlarda ise çalışıyormuş. Demek ki bende o yüzden root olmadı.
Bootloader kilidi diyorsunuz . Ben root ettim sadece . Adb komutlarıyla . Bootloader kilidi kırdım mı acaba .

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bootloader kilidi diyorsunuz . Ben root ettim sadece . Adb komutlarıyla . Bootloader kilidi kırdım mı acaba .

Yok bu program kırmıyor. Ama rom yüklemek istersen araşıtır. Çoğu özelleştirilmiş rom bootloader kilidini kırmadan yüklenmiyor. Bootloader kapalı iken yüklemeye çalışırsanda ciddi sıkıntılar çıkabiliyor.

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba kardeş bir sorum olucaktı ben s3 kullnıyorum telefonu alalı bir ay olmadı bu dediğin olay garantiyi sona erdirirmi? ve birde bu root olayının geri dönüşü varmı?

Root için ne mevzun var ? Olay nedir ? Root olan makineler daha hızlı yada özel güzel diye bir kaide yok... Eğer makineyi room-layarak yada kernel yükleyerek özel işlemler yapıcaksanız yetki lazım root abartılıcak bişi değil biraderim. :)

Reaksiyon puanı
16,118
bu ne perhiz ne lahana turşusu rootlamanın garantiyi bozması kilidi kırmanın da garantiyi bozması çok saçma sözüm ona özgürlükçü olacaktı android androit olmuş...
zaten android'li telefon alma niyetim vardı nevrotik ch@t 527 gt-s5270k alarak hiç etti isabet olmuş.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Garantiyi Android bozmuyor bunu firmalar diretiyor, android özgürlükçü ama firmalar değil kendi arayüz ve programlarını dayatıyorlar ve kendince sebeplerden dolayı rootlamanı istemiyorlar. Burada Androdin suçu yok yani

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
htc touch 2 t3333 Mega
listede yok :/
müzeye bağışlıcam yakında

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
cevabı
Root yetkisi bir çok cihazı Garanti dışı bırakmaktadır, bazı firmalar root kilitini kaldırıp telefonlarını satışa sunarlar bazıları ise kaldırmaz ve root müdahalesini garanti kapsamı dışında sayar.
Root yaptıktan sonra unroot yapabilirsiniz ancak bu garanti kapsamını değiştirmez

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar root yaptım. Şimdi istemediğim uygulamaları nereden nasıl kaldıracağım?

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar root yaptım. Şimdi istemediğim uygulamaları nereden nasıl kaldıracağım?​

Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaşlar root yaptım. Şimdi istemediğim uygulamaları nereden nasıl kaldıracağım?

Titanium Backup kur. Orada istediğin uygulamanın üstüne tıklayıp kaldır diyebilirsin ama sistemin çalışmasını etkileyecek uygulamalar olmasından kaçın.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tittanium backup dışında sistem programlarını kaldırabileceğim program var mıdır? Titanium kaldırmıyor. Rootlu oysaki telf.

sadoece.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony EricssonLT15i4.0.44.1.B.0.431
Sony EricssonLT15i4.0.44.1.B.0.587

İki Farklı şey var hangisini yapcam?

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Recovery ekrarnında hata mesajı yazıyor. Sonra ben de system reboot u seçiyorum oradan mecbur. Ha bir de ünlem çıkıyordu rec.moda girdiğinde

Link2sd yi deneyin birde. 600kb civarında küçük bir uygulama. Ben kullanıyorum şuan. Bazı gereksiz sistem dosyalarını sildim.

Adından da anlaşılacağı üzere, asıl işlevi uygulamaları sd karta taşıma veya yüklenen uygulamaları direk olarak sd karta kurmak. Ama beğenmediğiniz boşuna yer kaplıyor dediğiniz uygulamaları da başarılı bir şekilde kaldırıyor.

Farklı işlevleri de var da, incelemedim henüz.

Roflife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung gt-s6500d rootlanmıyor lütfen yardım edin

nevercry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
programı indirdim virüs buldu bir ikincisi programı indirdikten sonra bir daha download yapıyor yüklenmiyor %72 de kalıyor yardımcı sistem programları indiriyor. yani kısacası olmuyor yinede hazırlayanların emeğine sağlık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
one x kullanmaktayım root yapmalımıyım sizce ne dersiniz? teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes bende samsung Galaxy pro gtb 7510 var rooting shell hatası verıyor ne yapmam lazım