Telefonun hiç sorunsuz 4,5 sene beni götürmesi lazım sizce hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Biliyorum bahsettiklerini söylediklerin youtubenin kendi seçenekleri benim söylediğim cihazın ekranı için koyulan bi özellik sanki şuan ağabeyim telefonla meşgul işi bitsin alıcam sana video çekip atıcam bahsettiğim olayı
en yakın zamanda beklıyorum

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
en yakın zamanda beklıyorum
15 dakika içinde atacağım
--- Gönderi Güncellendi ---
İphonodonun bi sözü var iphone x incelemesinde söylemişti çok komiğime gitti"Tarkan konserinde kafasında tarkan bandanasıyla çığlıklar atıp tapınan insanlar modunda insanlar olduğu için apple bidahaki adımı az atsak bile bişey farketmez diye düşünülebilir "demişti.Bu cümle herşeyi açıklıyo bence :)
Aynen öyle adam hiç bişey yapmadan herkesten fazla kazanabiliyosa tüm dünyada neden 10 seneye yaymak yerine herşeyi 1 senede koysun ki

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Uzun yıl kullanım için Apple'ı daha mantıklı buluyorum. Güncelleme destek süresi oldukça fazla, gerçi Note8 gibi bir telefonu da unutmaz Samsung. Ben olsam İphone alırdım
Samsung galaxy note 8 mi
Apple iphone x mi
(Kameranın gündüz çekimlerinde çok iyi olması lazım)

Yiğit Çimen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
vallaha ben yarın İphone serüvenime son verip note 8 alacağım bakalım ne olacak tek derdim whatsabb ın yedeğini acaba note 8 e atabilirmiyim o

GlorrieL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum, edindiğim bilgilere göre İphone X teki sıkıntı şu face ID yapıyorsun ve bu sana telefonun kilidi açarken zaman kabettiriyor ama Note 8 de öylemi parmak izini okutturup telefonu açıp kullanabilirsin benim sana tavsiyem Note 8 dir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne çabuk unutuldu 7 Plus'un iOS 11'de yamulduğu? Note 8 fazla hafife alınıyor. Ben kesinlikle X'den daha uzun ömürlü olur diyorum.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Beyler çoğunuz şu götürür bu götürür '' Kesin gözüyle '' diyorsunuzda neye göre ?
Yani tahminle olucak iş mi bunlar ?
Bu markaların kendilerine göre sigmaları olabilir tamam ama 4 5 sene ciddi bir rakam ve planlı eskitme olayını da unutmazsak çok daha mantıklı olur

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Beyler çoğunuz şu götürür bu götürür '' Kesin gözüyle '' diyorsunuzda neye göre ?
Yani tahminle olucak iş mi bunlar ?
Bu markaların kendilerine göre sigmaları olabilir tamam ama 4 5 sene ciddi bir rakam ve planlı eskitme olayını da unutmazsak çok daha mantıklı olur
Ayrıntılarla ilgilenmiyor kimse sanki bahsi geçen cihazları 4 senedir kullanıyoruz malesef :)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Ayrıntılarla ilgilenmiyor kimse sanki bahsi geçen cihazları 4 senedir kullanıyoruz malesef :)
7 yıl boyunca Samsung Galaxy Nexus kullanmış biri olarak sadece şunu söylüyorum bazı markların bazı modelleri haddinden fazla şekilde kaliteli üretim olabiliyor. Mesela ben 7 yıl boyunca gidipte telefonu servise verdiğimi hatırlamıyorum. Tabi orjinal google kılıf ve koruyucu ile kullandım bunlarda etkili.
Onun dışında birde adabıyla kullanmak lazım telefonu. Öyle gavura vurur gibi değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 yıl boyunca Samsung Galaxy Nexus kullanmış biri olarak sadece şunu söylüyorum bazı markların bazı modelleri haddinden fazla şekilde kaliteli üretim olabiliyor. Mesela ben 7 yıl boyunca gidipte telefonu servise verdiğimi hatırlamıyorum. Tabi orjinal google kılıf ve koruyucu ile kullandım bunlarda etkili.
Onun dışında birde adabıyla kullanmak lazım telefonu. Öyle gavura vurur gibi değil
Bilirsin Google'ın kendine hayırı yok. Pixelleri görüyorsun. :D
LG zaten pert geçen arkadaşın 3 aylık V20'sinde ghost çıktı.
Sana bir Sony/OnePlus/Samsung yakışır. :D

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kesinlikle katılıyorum ben zaten titiz biriyim ay nen dediğin gibi kullanıyorum 500 liralık samsungta kullandım 3500 liralık iphone da ikisinde de bi teknik sorun yaşamadım

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bilirsin Google'ın kendine hayırı yok. Pixelleri görüyorsun. :D
LG zaten pert geçen arkadaşın 3 aylık V20'sinde ghost çıktı.
Sana bir Sony/OnePlus/Samsung yakışır. :D
Murat bu aralar pek vakit bulamıyorum takıp edemiyorum teknolojiyi ama geçenlerde yemek yerken bir teknoseyire bakayım dedim op lerde baya bir güvenlik açığı mecvutmuş. Levent abi bile baya yakındı bu duruma ki zamanında op yi baya övüyordu. Cidden op almayı düşünüyordum benim G5 bozulursa. Ama şu saatten sonra op ye karşı hafiften şüphelerim oluştu. Telefon alacak olursam yine araştırır düşünürüm ama kesin bir şekilde alırım veya almam diyemem. Fakat biraz tecrübe etmiştim op5 i dibim düşmüştü orası ayrı :D
Sony almam kolay kolay ama bundan sonra gene başladığım yere, Samsunga dönerim gibime geliyor.
Samsungda bir saf android telefon çıkartsada alsam diyorum ne zamandır bakalım ne zaman çıkartıcak :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat bu aralar pek vakit bulamıyorum takıp edemiyorum teknolojiyi ama geçenlerde yemek yerken bir teknoseyire bakayım dedim op lerde baya bir güvenlik açığı mecvutmuş. Levent abi bile baya yakındı bu duruma ki zamanında op yi baya övüyordu. Cidden op almayı düşünüyordum benim G5 bozulursa. Ama şu saatten sonra op ye karşı hafiften şüphelerim oluştu. Telefon alacak olursam yine araştırır düşünürüm ama kesin bir şekilde alırım veya almam diyemem. Fakat biraz tecrübe etmiştim op5 i dibim düşmüştü orası ayrı :D
Sony almam kolay kolay ama bundan sonra gene başladığım yere, Samsunga dönerim gibime geliyor.
Samsungda bir saf android telefon çıkartsada alsam diyorum ne zamandır bakalım ne zaman çıkartıcak :D
Note varken saf androide ne gerek var.
Yemişim güvenlik açığını amaaaan bilmedikleri bir şey var sanki.
Sony için 40 yapar diyip geçiyorum.
Ya bana bir avatar bulsan onu yapsam sıktı bu artık. GIF yok zaten :(

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaslar iphone x den hizli sarj cikmiyor rezalet diyen arkadaslara birsey hatirlaticam iphone x 6100 tl degil 1000 dolar gerisi vergi yani apple 6100 tl almiyor. Bu 1000 dolarinda bir maliyeti var ha telefon cok cirkin o ayri dolandirici olan apple degil bizim sorumlularimiz ve yoneticilerimiz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar iphone x den hizli sarj cikmiyor rezalet diyen arkadaslara birsey hatirlaticam iphone x 6100 tl degil 1000 dolar gerisi vergi yani apple 6100 tl almiyor. Bu 1000 dolarinda bir maliyeti var ha telefon cok cirkin o ayri dolandirici olan apple degil bizim sorumlularimiz ve yoneticilerimiz
Değil işte keşke öyle olsa
Note 8 950 dolar X 1000 dolar.
Fakat Apple TR 1600 dolara getiriyor. Samsung 1300 dolara

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Saçmalamışsın biraz appleın kazandığı parayla hızlı şarj dolandırıcılığının ne alakası var bu appleın yaptığı dolandırıcılığı örtbas etmez.6100 tl x 5000 tl note 8.Iphone x 1000 dolar note 8 950 dolar. Arada 50 dolar fark olan telefonların nasıl oluyoda Türkiye'de arasında 1100 tl fiyat farkı oluyo:rolleyes:. 5000 tl lik note 8 'n kutu içeriğine bi göz at istersen:)

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Değil işte keşke öyle olsa
Note 8 950 dolar X 1000 dolar.
Fakat Apple TR 1600 dolara getiriyor. Samsung 1300 dolara
1600 dolar 6240 tl yapar vergiler icinde apple la ne alakasi var amerikada da 1000 dolar degil her eyalete gore vergi var ama max %8 yani 1080 dolar oluyor.apple 1600 dolara getirmiyor vergilerle.o fiyata geliyor note 8 heralde koyucak hizli sarj zaten satis politikasi ordan yuruyor ki bence daha iyi bir tel bende sacmalik olduguna katiliyorum hizli sarj cikmamasina ama 6200 tl verdim cikmiyora katilmiyorum apple a 6200 tl vermiyosun diyorum

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Saçmalamışsın biraz appleın kazandığı parayla hızlı şarj dolandırıcılığının ne alakası var bu appleın yaptığı dolandırıcılığı örtbas etmez.6100 tl x 5000 tl note 8.Iphone x 1000 dolar note 8 950 dolar. Arada 50 dolar fark olan telefonların nasıl oluyoda Türkiye'de arasında 1100 tl fiyat farkı oluyo:rolleyes:. 5000 tl lik note 8 'n kutu içeriğine bi göz at istersen:)
X 1159 eurodan giris yapiyor turkiyeye samsung dolar olarak giris yapiyor aradaki parite farki

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
TRT payı 345₺ ÖTV 862₺ birde genel toplama %18 kdv ekle bunlarin hepsinden hizli sarj fiyatini cikar kimin kimi soydugunu anlarsin

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
TRT payı 345₺ ÖTV 862₺ birde genel toplama %18 kdv ekle bunlarin hepsinden hizli sarj fiyatini cikar kimin kimi soydugunu anlarsin
Sen konuyu sapıttırıyosun bunun devletle ne ilgisi var ben sana apple 10.yıla özel bi telefon çıkartıyo içinde 10.yıla özel herhangi bişey yok hızlı şarj adaptörünü bari kutu içine koysalardı diyorum sen bana vergilerden bahsediyosun alakaya maydonoz :rolleyes:
--- Gönderi Güncellendi ---
1600 dolar 6240 tl yapar vergiler icinde apple la ne alakasi var amerikada da 1000 dolar degil her eyalete gore vergi var ama max %8 yani 1080 dolar oluyor.apple 1600 dolara getirmiyor vergilerle.o fiyata geliyor note 8 heralde koyucak hizli sarj zaten satis politikasi ordan yuruyor ki bence daha iyi bir tel bende sacmalik olduguna katiliyorum hizli sarj cikmamasina ama 6200 tl verdim cikmiyora katilmiyorum apple a 6200 tl vermiyosun diyorum
1000 tl lik android cihazların içinden bile hızlı şarj adaptörü çıkıyo applea noluyoda ek olarak satmaya çalışıyo zaten telefonun fiyatı ortada yani bu durumdayken bile Apple'ı savunmaya çalışmak saçmalıktan başka bişey değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
1600u şuan ki kur ile hesaplama o fiyat artacak.
Benim söylemek istediğim Amerika'da 50 dolar fark nasıl olurda TR'de 300 dolara çıkar hangi vergi bunu açıklar. Vergi ise ikisinde de vergi var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Türkiyede İphone X'in fiyatı 1580 dolar gibi bir şey di yuvarla çoğu yerde 1600 dolara satılır

Zafer Aydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsungun note serisi gerçekten başarılı note 5 i geçtim hala note 4 kullanıp memnun olan tanıdıklarım var note 8 uzun süre sizi götürür

hitman59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
iphone’un son serisini al. 5s e bile güncelleme geliyor hala, kafadan 5-6 yıl götürür. tabi düşürüp zarar vermezsen [emoji2]

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Iphone X al da seneye XI çıksın artık diye bekle

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
1600u şuan ki kur ile hesaplama o fiyat artacak.
Benim söylemek istediğim Amerika'da 50 dolar fark nasıl olurda TR'de 300 dolara çıkar hangi vergi bunu açıklar. Vergi ise ikisinde de vergi var.
Apple ötv alıyor :D özel tüketim vergisi,lüks tüketim vergisi hepsinden alıyor yani :D
Alacaksan Iphone 8 plus al.
Iphone X alma prototip bir cihaz gibi aynı
Veya Note 8 alabilirsin arkadaşım halen note 3 kullanıyor gayet memnun ıphone x alıyorsun hızlı sarj aleti yok kulaklık yok 8 plus al ekstra onları alırsın zaten yoksa fiyat x in 10 bin liraya yaklaşır zaten kontratlı alırsada kulaklık+hızlı sarj aleti+ıphone x deyince en aşağı 10 liradan açarlar kapıyı ihtiyaç kredisi çekersin bir an önce çek faizler yükseliyor :D

Son mesajlar