Telefonum suya düştü :(

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG Optimus Black'imi suya düşürdüm 3-4 saniye geçmeden suyun içinden çıkardım telefon açıktı radyodaki şarkı kısık sesle çalıyodu ya da aynı yerde takılmıştı fakat ses geliyodu telefonun ekranı bi 3-5 saniye gelmedi sonra tuşları açmaya çalıştım açıldı ekranda parazit gibi çok az bi miktarda buharlaşma falan vardı şarj %1-2 civarına kadar düşmüştü -ki suya düşürmeden önce %50 idi- hemen telefonun bataryasını falan çıkardım sonra şarja taktım açtım telefonu ekrandaki görüntü bozukluğu korkuttu beni sonra çıkardım şarjdan bataryasını falan çıkardım internette biraz araştırma yaptım prinç içine koy demiş millet ben de öyle yaptım şimdi bekliyorum 2-3 gün beklemem gerekiyomuş :(

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Pirinç olayı doğrudur,çünkü pirinç çok iyi bir nem çekicidir.

Ama 2-3 gün bekletmen gerekmez,24 saat yeterli diye biliyorum.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geçmiş olsun hocam 2-3 saniyelik serilikle bataryayı çıkarmış olsaydın şuan telefonunu kullanıyor olurdun bilinçsizlik kötü TELEFON SIVI ILE TEMASINDA ENERJISINI KESİN ! şansın varsa garanti dışı olcak korkun yoksa bir Bilgisayar Chipi Tamir eden yere gidin Havya ile anakarta sıcak hava tutmalarını rica edin anakartını çıkartıp havya ıle fazla yakınlastırmadan belırlı derecede "228" derecede ısıtılır sa kurtulma şansı olabilir ki düşük bi ihtimal hiç bir işlem yapmasanda kendiliğinden kuruduğunda çalışabilir fakat ıslaklık telefon donanımlarının içine nüfus edeceğinden sıkıntılı parçalar olur Tavsiyem Hemen Ona Sıcak Hava İle Kurutma işlemi uygulamanız

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen bilinçsizlik, tecrübe sahibi olmamak kötü bişey ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum insan korkusundan napıcağını bilmiyo ben telefon çalışıyo mu diye denemek istedim. Pirinç içinde beklesin biraz 2 gün sonra çıkarttığımda açılmazsa servise götürcem garantisi yok fiyat isticem önce bakalım ne kadar dicekler ona göre hareket ederim..
Telefonu pirinç dolu torbadan çıkarınca burdan tekrar sonucu yazarım :)

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon açıldı arkadaşlar çalışmasında sorun yok sadece içinde biraz su kalmış gibi veya nem ekranın %30'undan fazlasında belli oluyo bu ıslaklık onu gidermek için sanırım içini açmam lazım

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
hadi gözün aydın iyi olmuş çalışması.. senin adına sevindim.. içini aç tabi dikkatli şekilde kurut geri tak sonra oh mis :) optimus black keyfi devam

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadi gözün aydın iyi olmuş çalışması.. senin adına sevindim.. içini aç tabi dikkatli şekilde kurut geri tak sonra oh mis :) optimus black keyfi devam
Teşekkürler valla ben de çok sevindim aldığımda bile bu kadar mutlu olmamıştım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnmde suya dustu dun acılmıyo suaan pırıncın ıcınde ama ses soolluuk yok acılmıyo yaanı

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pirincin içinden çıkarma 2 gün kadar dursun orda açmaya falan çalışma pirinç torbasının da ağzı kapalı olsun hava girmesin belki bi ihtimal kurtulur küçük bi ihtimal o da. Geçmiş olsun

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
geçmiş olsun böyle bir durumda hiç bir tuşa veya ekrana dokunmamak gerekir çünkü bu telefonun devrelerini yakar daha sonra güzel bir kurut şöyle 1 gün falan sonra tak kullan bir şey olmaz:D

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
eskiden böle durumlarda saç kurutma makinası imdata koşuyordu ama tabi nekadar sağlıklı bilmem yada güneşe koy felam derlerdi. ama üzüldüm geçmiş olsun

pegabjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamera açılmıyo benim kamera menüsü geliyo ayarlar falan çıkıyo ama görüntü gelmiyo heralde içine kaçan su diğer fonksiyonları bozdu bence yani. Eğer çözümü varsa söyleyebilir misiniz suyun kamerayı bozmaması dışında bi sorun olabilir mi kamerada?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(:(kolay gelsın lg l7 p705 modelınde telefonum var ve açılmıyor acıldıgında ıse cızık cızık ekran geliyor bısey yapamıyorum yardımcı olur musunuz ?

polat_karaduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun hocam 2-3 saniyelik serilikle bataryayı çıkarmış olsaydın şuan telefonunu kullanıyor olurdun bilinçsizlik kötü TELEFON SIVI ILE TEMASINDA ENERJISINI KESİN ! şansın varsa garanti dışı olcak korkun yoksa bir Bilgisayar Chipi Tamir eden yere gidin Havya ile anakarta sıcak hava tutmalarını rica edin anakartını çıkartıp havya ıle fazla yakınlastırmadan belırlı derecede "228" derecede ısıtılır sa kurtulma şansı olabilir ki düşük bi ihtimal hiç bir işlem yapmasanda kendiliğinden kuruduğunda çalışabilir fakat ıslaklık telefon donanımlarının içine nüfus edeceğinden sıkıntılı parçalar olur Tavsiyem Hemen Ona Sıcak Hava İle Kurutma işlemi uygulamanız

15 yıldır bu işin içindeyim 228 derecede kurutma en saçma bir mantık ani ısılar ana karta ve elemanlarına zarar verir parça değişimlerinde bu işlem uygulanır sıvı temaslarında bu işlem daha çok zarar verir. BİLİNÇSİZ BİLGİLER PAYLAŞMAYALIM LÜTFEN...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde telefonum suya düştü markası samsung galaxy mini 2 pirince koyacaz baklaım inşallah olur.:confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde lg g2 telefonum var yeni aldım masanın üzerine koymuştum ekran masanın üzerine bakacak şekilde duruyordu kardeşim sağolsun masaya çarptı ve masada bulunan bardak devrildi içindeki su direk telefonuma geldi peçeteyle kuruladım ilk başta bi sorun yoktu ama 1 gün geçtikten sonra telefon görüşmesi yaptığımda ses bozuk gelmeye başladı internetten araştırdım hemen bataryayı çıkartıp pirinç içine koyulması gerekiyormuş 1 2 gün bekleterek fakat benim bütün işim telefonla bu kadar süre telefonu kapalı brakamam o yüzden teknik servis araştırması yaptım ve internette çok sayıda lg servis görünmekte fakat bi çoğunun teknik servisle alakası yok bi garantili olmasına rağmen yetkili servise götürmedim çünkü en erken 15 iş günü içinde teslim ediyorlarmış bende özel servise götürmek zorunda kaldım bu tarz telefonları tamir etmek her yiğidin harcı değilmiş onuda anladım 3 tane servis gezdikten sonra izmir çankayada dijştal cep servis adında bi yer buldum önceki götürdüğüm servisler cihazın içine etmelerine rağmen bu servis 2 saat içinde cihazımı onarıp bana geri verdi böylelikle bu tarz telefonların her önüne gelen servise bırakılmayacağını anladım bu yüzden siz siz olun cihazınızı sakın emin olmadığınız kişilere teslim etmeyin benim götürmüş olduğum servis gözümün önünde cihazı açıp gerekli bütün müdahaleyi yaptı bekleme esnasında çay kahve servisi yaptılar zamanın nasıl geçtiğini anlamadım gerçek müşteri anlayışı budur dedim kendi kendime aldıkları para helal hoş olsun şuan telefonum ilk günkü gibi sağlıklı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar galaxy s5 im vardı su geçirmez diye pek dikkatli davranmıyodum ellerimi yıkarken telefon tuvalete düştü. Beklemedim en fazla 2 saniye suda kaldı arka kapağını tam kapatamamışım. Hemen arka kapağını açıp batarya yı çıkardım kurulayıp tekrar denedim. Ses vb geliyodu fakat ekran yoktu. Biraz ses yuşuyla oynadım daha sonra bataryayı çıkarıp pirince koydum .Ne kadar süre beklemem lazım?
Durum ne kadar ciddi olabilir?
ve de su geçirmez diye güvenmeyin gayet geçirdi şu an hala pirinçte duruyor fazladan yapabilceğim bir şey var mı ?

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar galaxy s5 im vardı su geçirmez diye pek dikkatli davranmıyodum ellerimi yıkarken telefon tuvalete düştü. Beklemedim en fazla 2 saniye suda kaldı arka kapağını tam kapatamamışım. Hemen arka kapağını açıp batarya yı çıkardım kurulayıp tekrar denedim. Ses vb geliyodu fakat ekran yoktu. Biraz ses yuşuyla oynadım daha sonra bataryayı çıkarıp pirince koydum .Ne kadar süre beklemem lazım?
Durum ne kadar ciddi olabilir?
ve de su geçirmez diye güvenmeyin gayet geçirdi şu an hala pirinçte duruyor fazladan yapabilceğim bir şey var mı ?
Kapak açıklen geçirir tabi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaksi s3 minim tuvalere düştü yaklaşık3 saat kaldı ne yapmam gerekiyor

Reaksiyon puanı
16,118
artık üzerine bir bardak coca-cola zero içersin...
Gallery_Image_Coca_Cola_Zero_9.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benim de kamerası bulanıklaştı bir de sesi iyi çıkmıyor yine de pirince koyayımmı

Reaksiyon puanı
16,118
artık üzerine bir bardak coca-cola zero içersin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsun galaxy s3 telefon suya düştü açtım baktım çalışıyor ne olur ne olmaz diye kapatıp pirinç kavanozuna koydum 1saat kadar kaldı telefonnu aldığımda ne açlılıyor nede herhangi bi tepki veriyor sarja takıyorum gene bişey olmuyor ne yapmalıyım acil cevap lütfen!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s 3 minim klozete düştü hemen cıkartıp sac kurutma makinasıyla kuruttum actım güvenli modda calısıyodu daha sonra tekrar kapatıp actm bi kaç kez denedim kendine geldi ama sürekli kulaklık girişi görünüyor bende kapattıp kuruttum internetteki bilgiler dogrultusundada pirincin içine koydum umarım çalışır önereceginiz baska bişey varsa söyleyin lütfen :(

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Pirincin içinde bi iki gün kalsın düzeliyor