Telefoncu Sahtekarlık Yapabilir mi? Telefonu Tamire Verdim

manyakbiadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon : General Mobile Discovery 16 GB

Anahtarla telefonu aynı cebime koymuşum, arkadaşlarla boğuşurken falan (pekte ağır bişe yapmadık ufak bi boğuşma işte) telefonu bi çıkarttım cebimden ekran çatlamış. Darbe falan almadı telefon büyük ihtimal anahtar baskı uyguladı. Telefonun dokunmatiği çalışmıyordu. (Daha öncede tekme yediğim için kırılmıştı :mrgreen: dokunmatiğide çalışmıyordu, teknik servis olan kaliteli bir yere yaptırdım.) Telefoncuya götürdüm aynı gün. Servisi falan değil normal bir mahalle telefoncusu. 50 TL daha az vermek için oraya götürdüm.. Telefonun dokunmatiği çalışmıyordu yine. Ekran açıktı fakat bir sorun görünmüyordu. Bazen elimi gezdirirken bazı yerlere falan basıyordu. Ses, güç kapama açma tuşlarındada sıkıntı yoktu. Yani işlemcisinde vs. sorun olduğunu sanmıyorum.
Bugün telefoncudaki 11. günü. ( Telefoncuda bir ustaya yaptırıyormuş )
Parayı denkleştirip telefoncuya yarım saat önce gittiğimde özetle " Ekran yapıldı. Telefon açılmıyor, hala ustada. İşlemcisinde sorun olabilir" dedi. Adama " Peki benim hatamdan dolayı mı çıktı sorun sizin hatanız mı ? " dediğimde ise " Telefonun içini açınca belli olur o " dedi.
Maliyetini sorduğumda "seni etkilemez" dedi ama ben kıllandım. Pazartesi günü tekrar aramamı veya gelmemi söyledi.
Sahtekarlıklar olabilir mi bu durumlarda? Telefonun orjinal işlemcisi yerine başka bir işlemci takmak içinden parça vs. alıp daha kötü bir parça takmak gibi.

"Servisine verseydin be kardeşim" dediğinizi duyar gibiyim yaptık bi ahmaklık. Yardımlarınızı bekliyorum.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Aklımaa malum video geldi, salatalık da çıkabilir :p

konuya gelince, değiştirebileceği fazla parçaa yok zaten, işlemciyi filan sökemez. Bana sorun yok gibi geldi :)

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Büyük İhtimalle Telefonu Yapıcam Diye Mefta Etmiş Olabilirler Şimdide Parça Arıyorlardı Yapmak İçin Şimdiden Geçmiş Olsun Midyata Pirince Giderken Eldeki Bulgurdan Olmakta Var Sen Aldıktan Sonra Başka Bir Telefoncuya Göster

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Belli ki telefon ellerinde patlamış ve senden zaman istiyorlar. :)

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Böyle Anlatınca Aklıma Eski Mahalle Arası Bilgisayarcılar Geldi Ram Harddisk Ekran Kartlarıyla Çok Oynarlardı Özellikleri İyi Olanı Sök Yerine Daya Gitsin İkinci El Ucuz İşe Yaramaz Parçaları

Bizans

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefoncuların %99 u sahtekardır bunu unutma :)

manyakbiadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne biliyim. Telefonu kırılan birkaç kişi daha oldu arkadaş direk o telefoncuya götürdü. 2 gün sonra hemen aldılar telefonu. Güvendim bende. Ekranını yaparken en fazla ne yapabilirler ki? Adam kendiside telefonu kapalı bir kutu gibi düşün dedi. İçini açıp bakıcaz dedi. Sizce ne yapmalıyım şu durumda? Telefonun içini açmasına izin mi vereyim yoksa telefonu alıp servise mi vereyim?

Telefonun başına birşey gelirse yasal yollardan birşey yapabilme imkanım olur mu?

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Garantisi Varsa Direk Servise Göndermek Yerine Niye O Adama Verdin

Calvados

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenmediğin ufak tefek yerlere götürme. Beş, on lira için bile telefonunun bir çok parçasını bozuk olanıyla değiştirebilir.