Telefon Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Merhaba,
Beni bilenler bilir ben bilgisayar konusunda az çok bilgisi olan biriyim mükemmel bir bilgim olmasada. 4500 TL 5000 TL gibi bütçe elimde var. Hangi telefon daha iyidir Xiaomi, Realme, Oppo gibi markaları önermezseniz mutlu olurum babam kullanacak kendi bildiği markalardan almak istiyor Samsung iPhone gibi. Samsung önerirseniz mutlu olurum. İşlemcisi ve Kamerası benim için önemli.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Artıları eksileri nelerdir ? Birbirine göre.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten elimizde iPhone 7 var. Apple almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Huawei'e güveni yok babamın :(

Annemde Y7 2019 var ara sıra donmalar oluyor. Ondan endişeli.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Merhaba,
Beni bilenler bilir ben bilgisayar konusunda az çok bilgisi olan biriyim mükemmel bir bilgim olmasada. 4500 TL 5000 TL gibi bütçe elimde var. Hangi telefon daha iyidir Xiaomi, Realme, Oppo gibi markaları önermezseniz mutlu olurum babam kullanacak kendi bildiği markalardan almak istiyor Samsung iPhone gibi. Samsung önerirseniz mutlu olurum. İşlemcisi ve Kamerası benim için önemli.
Samsung tarafında bu fiyat için note 10 lite öneririm.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Peki nasıl özellikleri var SE 2020'yi de düşünebilirim.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Merhaba,
Oyun oynayacaksan note 10 lite, sadece günlük kullanım içinse s20 fe

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Huawei'e güveni yok babamın :(

Annemde Y7 2019 var ara sıra donmalar oluyor. Ondan endişeli.
güven derken? altı üstü face e girecek, 3-5 foto çekilecek, whatsappta yazışacak, bir de eşi dostu arayacak telefonla.. standart kullanıcı yani. oturup açık kaynak kodlarıyla rom yapmayacak sonuçta :)

sanki diğer markalar çok temiz.

ayrıca telefonlar android ve ios olarak ayrılıyor, huawei ye güvenmiyorsa android e güvenmiyordur. o zaman ioslu bir telefon alacak. huawei ye güvenmeyip samsung alacaksa, bilgi konusunda biraz eksikliği var, araştırma yapmasını öneririm.

yine de karar sizin. p30 un leica lensi var, fotoğrafları gerçekten kaliteli çekiyor. sar değeri de düşük..

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
güven derken? altı üstü face e girecek, 3-5 foto çekilecek, whatsappta yazışacak, bir de eşi dostu arayacak telefonla.. standart kullanıcı yani. oturup açık kaynak kodlarıyla rom yapmayacak sonuçta :)

sanki diğer markalar çok temiz.

ayrıca telefonlar android ve ios olarak ayrılıyor, huawei ye güvenmiyorsa android e güvenmiyordur. o zaman ioslu bir telefon alacak. huawei ye güvenmeyip samsung alacaksa, bilgi konusunda biraz eksikliği var, araştırma yapmasını öneririm.

yine de karar sizin. p30 un leica lensi var, fotoğrafları gerçekten kaliteli çekiyor. sar değeri de düşük..
Önyargı işte. Her ebeveynde var. Benimkilerde de var. ?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Kesinlikle Huawei önermem. Google servisleri umurumda değil. Bu marka defalarca Çin ile yakınlığıyla gündeme gelmiş, defalarca projeleri iptal edilmiş, Çin'in Uygur Türklerine karşı uyguladığı soykırıma (evet, soykırım) destek veren bir marka. En iyi performansı sunsun, bunlardan sonra ne yapayım?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Öncelikle marka konusuna açıklık getireyim:
Her markanın her modeli iyi olmadığı için bir markayı tek model üzerinden değerlendirmemeliyiz (Xiaomi hariç)

Benim önerim:
Samsung Galaxy Note 10 Lite.
Büyük ekranı ve bataryası mevcut. Kamera tarafında da gayet iyi.

Ama büyük ekran ve büyük batarya istemez, telefonu çok az kullanırım, oyun oynamam, film izlemem derse SE2020 öneririm.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Şahsen S10 Lite'ın fiyatı düşmüşken Note 10 Lite'a yönelmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
İşlemci için iPhone'a yöneleceksin.
Telefonunda bir sürü özellik istiyorsan; Samsung, Xiaomi cihazlarına yöneleceksin.

Kamera her markalarda güzel olabiliyor. Gözün hangisine aşina ise onu alacaksın artık.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Öncelikle marka konusuna açıklık getireyim:
Her markanın her modeli iyi olmadığı için bir markayı tek model üzerinden değerlendirmemeliyiz (Xiaomi hariç)

Benim önerim:
Samsung Galaxy Note 10 Lite.
Büyük ekranı ve bataryası mevcut.

Ama büyük ekran ve büyük batarya istemez, telefonu çok az kullanırım derse SE2020 öneririm
Teşekkür ediyorum biraz kamera kalitesi işlemci vb. gibi şeylerden bahsedebilimisiniz ? Biraz genel bir bilgi sunmam lazım babama.