Telefon tavsiye * lg optimus 4x hd ???

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel bir akıllı telefon alıcam . Daha önce sadece Samsung telefonları alır kullanırdım , ancak Samsung hep aynı tip.
Bir süredir LG Optimus 4X HD ile ilgileniyorum . Çok başarılı bir telefon Fiyat/Performans için iyi. Herkes LG'den güncelleme sıkınıtısı yüzünden sevmiyor ama
4X HD jelly bean güncellemesi aldı.

Kullanan arkadaslar tavsiye eder mi ? Telefon 1000 tl bütçem içinde uygun sizce almalımıyım ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Baska guncelleme almaz yalnız herkeste olmasi gibi bir takintin yoksa s3 u de bir düşün

RdhcK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Bence çok düşünye gerek yok, yanında verdiği hediyeler yeter.Yedek batarya.ekran filmi,arka koruma kapak,16 gb hafıza kartı vs...
Lg nexusta güzel ama yanında kulaklık bile çıkmıyor.Tek farkı ram 2 gb olması.
Nihayetinde çok ta etkilemez ram 1 gb olmuş 2 gb olmuş.Sonuçta telefonda yapabileceğin şeyler şu an için 1 gb yeterde artar.
Ona bakarsan dediğim gibi yanındaki hediyeleri ve ekranının netliği, optimus arayüzü güzel.Birde nexus ta hafıza 16 gb, 4XHD de 16 gb ama hafızayı arttırabiliyorsun zaten kutudan 16 gb hafıza kartı çıkıyor :)
Güncellemeye çok takılma Lg piyasadaki modellere göre sıradışı güzel telefonlar yapıyor eldede gayet şık duruyor.Piyasada 1000 TL fiyatla performans olarak alınabilecek en ideal seçenek.

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nexus 4 ile LG 4X HD Arasında kaldım .

LG 4X HD'de 200 tl kutu içeriği (aksesuar seti) veriliyor. Nexus 4de ise kulaklık bile yok .
Performans olarak İşlemcileri aynı.
Ancak Nexus 4'de 2 gb ram varken Lg 4X HD'de 1 gb ram var (yoğuk kullanıcak olursam nexus 4'de daha iyi diyebilirim)
Haziranın ilk haftalarında Android 5.0 Key Lime Pie tanıtılacak yeni özellikler ilk Nexus 4'e gelecek en iyi yönlerinden.

Sonuç : Tasarımda LG'nın yanındayım ancak performansda nexus 4 alır gibi .

TERCİH - LG Optimus 4x HD = %50 ------ LG Google Nexus 4 = % 50

Biraz daha bekleyeceğim karar veremedim :(

jewel21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Lg 4X HD almayı düşünüyorum. evet jelly bean güncellemesini aldı ama bi sonraki güncellemeyi alsa bile pcden güncellemek lazım ve biraz zahmetli iş bu yönden korkum var açıkçası. ama nexus 4 sade android menüsü var yani pek çok özellik bekleme lg 4x'de lgnin kendi menüsüde var ve nexus 4'e göre daha şık bi arayüzü var 2 gb için nexus 4 alıpda sıkılma derim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya beyler ben turkcell bayiye gidip kutu içeriğini sordm ama tek batrya var oyle hediyeler felan yok. siz nerden aldınız ?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Nexus 4 ile LG 4X HD Arasında kaldım .

LG 4X HD'de 200 tl kutu içeriği (aksesuar seti) veriliyor. Nexus 4de ise kulaklık bile yok .
Performans olarak İşlemcileri aynı.
Ancak Nexus 4'de 2 gb ram varken Lg 4X HD'de 1 gb ram var (yoğuk kullanıcak olursam nexus 4'de daha iyi diyebilirim)
Haziranın ilk haftalarında Android 5.0 Key Lime Pie tanıtılacak yeni özellikler ilk Nexus 4'e gelecek en iyi yönlerinden.

Sonuç : Tasarımda LG'nın yanındayım ancak performansda nexus 4 alır gibi .

TERCİH - LG Optimus 4x HD = %50 ------ LG Google Nexus 4 = % 50

Biraz daha bekleyeceğim karar veremedim :(

Kutu içeriği temin edilebilir ancak kasa içeriği temin edilemez. Ona pek takılma

Nexus yeni nesil S4 Pro işlemci ile geliyor ancak 4X hd de tegra3 işlemci var. Tegra3 ısınma ve şarj problemleri olan bir işlemci ve performans olarak geride.

Nexus ise gerek işlemci ve Adreno 320, gerekse 2 gb ram ile her türlü üstün. Google desteğini söylemiyorum bile. 200 tl daha verip Nexus almak en mantıklısı. Pişman olmazsın.

leader00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4xhd de şarj problemleri ve ısınma problemi çok fazla evet kutu içeriği çok iyi fakat telefon seni memnun eder mi bilmiyorum ben de telefon alacağım 4xhd alacaktım fakat çok problemli olduğunu yazıyor kullanıcılar ben şimdi Sony xperia Sp alıcam Vatanda hafta sonu 1100 e düşüyor teslerde s3 ve nexus 4 ü solladı ayrıca tasarımda da bir adım önde sende bir incele. kutu içeriğine fazla takılmamak lazım bence

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
4xhd de şarj problemleri ve ısınma problemi çok fazla evet kutu içeriği çok iyi fakat telefon seni memnun eder mi bilmiyorum ben de telefon alacağım 4xhd alacaktım fakat çok problemli olduğunu yazıyor kullanıcılar ben şimdi Sony xperia Sp alıcam Vatanda hafta sonu 1100 e düşüyor teslerde s3 ve nexus 4 ü solladı ayrıca tasarımda da bir adım önde sende bir incele. kutu içeriğine fazla takılmamak lazım bence
Hocam bende kuyllanıyorum 4x i bir şarz sorunu yaşamadım şimdiye kadar. Isınma ise her telefonda olan bir problem zaten.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=311245]Chriminal[/MENTION]
İkisi arasında kaldıysan Nexus 4

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Zaten herkes değil olabilir yani kullanıma bağlı mesela sizinki ne kadar gidiyor ve gün içinde neler yapıyorsunuz ?
Hocam ortalama 2 saat kadar müzik dinliyorum yollarda. Canım sıkılırsa oyun oynarım yarım saat en fazla mesajlaşma günlük 100 civarı 1 saat kadarda forumlara bakarım bana yetiyor akşam yatarken tekrar şarja takıyorum sabah alıp devam ediyorum. Gerçi içinden yedek batarya çıkıyor zaten bu konuda şanslıyız doğrusu

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nexus 4 'un sadeliği sıkıyo ya . Saf android var . Sırf canlılık -ve eğlenceli olan 4XHD'nın başarılı arayüzü sayesinde 4XHD Alacağım .

1000 TL param olursa 4X HD .

1300-1400 TL param olursa direk Lg Optimus G alıyorum .

leader00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ortalama 2 saat kadar müzik dinliyorum yollarda. Canım sıkılırsa oyun oynarım yarım saat en fazla mesajlaşma günlük 100 civarı 1 saat kadarda forumlara bakarım bana yetiyor akşam yatarken tekrar şarja takıyorum sabah alıp devam ediyorum. Gerçi içinden yedek batarya çıkıyor zaten bu konuda şanslıyız doğrusu

Evet yedek batarya çok iyi olmuş ben de almayı düşünüyorum da tavsiye eder misiniz kararsız kaldım 200 daha verip Sp veya Nexus 4 de alabilirim fakat bu da bana yeter galiba günlük yaptığım şeyler sizinkiyle aynı neredeyse bu 3 telefon arasında kaldım ben de :(

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet yedek batarya çok iyi olmuş ben de almayı düşünüyorum da tavsiye eder misiniz kararsız kaldım 200 daha verip Sp veya Nexus 4 de alabilirim fakat bu da bana yeter galiba günlük yaptığım şeyler sizinkiyle aynı neredeyse bu 3 telefon arasında kaldım ben de :(
Tavsiye ederim valla hocam hem öyle herkesde yok pişti olma derdi yok. Nexus 4 de kimse beğenmiyor google ın telefonu olduğu için arayüzü çok boş lg fazla uğraşmamış diyorlar ama son karar yine senin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya yedek bataryadan bahsediyorsunuz ama ben soruşturdum oyle bişey yokmuş. şu anda hediye paketi yokmuş. siz nerdn aldınız acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben nexus 4 kullaniyordum.
Dusurdum, cizildi, sattim.
Uygun fiyatli bir kampanya denk geldi.
Optimus 4X aldim.
Nexusumu cok ozluyorum. :(
En kisa zamanda tekrar alacagim.

4X hos, guzel, amaa performans cok farkediyor.

POLİS-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG Nexus 4 almanı öneririm.Ben Samsung Galaxy Nexus kullanıyorum.Cihaz stabil çalışıyor ve ısınma problemi yok.Nexus ailesi iyidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende lg optimus 4x hd lg optimus g arasındayım son model takıntım yok önemli olan uygulama hızları hafızası o yüzden karar veremiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yardım edin 4xhd kullanıyorum jelly bean güncellemesi yaparken %100 e kadar dolyor sonra bşka bişeyler daha doluyor sonra usb hatası diyor acaba yeni bi usb alpmı denemelym?

SeMiH Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla 2 telefon arasında kalıyosan ve bu 2 telefondan birisi Nexus 4 ise düşünmeye pek gerek yok diye düşünüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yalnız canım o ilk çıktığı zamanlardaydı. Şimdi içerik diye birşey yok. Tek kulaklık şarj aleti var o kadar. Ama cihaz gerçekten muhteşem.. Htc one x 'e de bakabilirsin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar Lg optımus 4x hd nın yanıın da ek batarya kalem flan vermıyolar kıı sız nerden aldınızz