Yardım Telefon Seçimi

Bu konuyu okuyanlar

Emirardap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar yaklaşık 4 5 ay önce 2. el iphone 11 aldım ama bazı sorunlarım var bundan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. İphone XR , Huawei p 40 gibi telefonlar arasında kaldım 6500 TL ye kadar hangi telefon daha iyidir. Yıllardır iphone kullanıyorum Sizce bu fiyatara ne almalıyım önerilere açığım [xiomi . oppo ) hariç

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Merhabalar yaklaşık 4 5 ay önce 2. el iphone 11 aldım ama bazı sorunlarım var bundan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. İphone XR , Huawei p 40 gibi telefonlar arasında kaldım 6500 TL ye kadar hangi telefon daha iyidir. Yıllardır iphone kullanıyorum Sizce bu fiyatara ne almalıyım önerilere açığım [xiomi . oppo ) hariç
iPhone 11de ne sorunu yaşıyorsun ki ?

Emirardap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 11de ne sorunu yaşıyorsun ki ?
yaklaşık 3 aylık sürede pil sağlığı 97 den 89 seviyelerine düştü ve instagram whatsapp gibi uygulamalar 10-15 sn de açılıyor sıcaklık hatası aldıktan sonra

Reaksiyon puanı
686
Huawei önermem yeni modellerde Google hizmetleri yok.
Günlük kullanım için:
Oyun için:

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
2.el almak istiyorsanız, yukarıdaki rehber size yardımcı olacaktır. Sorunuza gelecek olursak, uygun bir fiyata iPhone SE 2020 veya iPhone 12 Mini alabilirsiniz. Bataryası sıkıntı çıkartabilir (düşük batarya kapasitesi yüzünden), onun dışında sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Vexana Ripper ?

Asistan
Reaksiyon puanı
89
2.el almak istiyorsanız, yukarıdaki rehber size yardımcı olacaktır. Sorunuza gelecek olursak, uygun bir fiyata iPhone SE 2020 alabilirsiniz. Bataryası sıkıntı çıkartabilir (düşük batarya kapasitesi yüzünden), onun dışında sıkıntı olacağını sanmıyorum.
2. El Almaz Bence

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
yaklaşık 3 aylık sürede pil sağlığı 97 den 89 seviyelerine düştü ve instagram whatsapp gibi uygulamalar 10-15 sn de açılıyor sıcaklık hatası aldıktan sonra
Cihazda böyle sorunların olması anormal kendimde İphone 11 Kullanıyorum yaklaşık 7 aya yakındır pil sağlığı 94 Garanisi var ise Garantiye verin 15 saniyede uygulama açması buda anormal.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Pil sağlığı kullanıma göre düşebilir ama 3 ayda o kadar düşmesine şaşırdım günde ne kadar ekran süresi alıyorsunuz telefonla ve genelde hangi uygulamalar kaplıyor?Kablosuz şarj mı kullanıyorsunuz?Ya da hızlı şarj mı kullanıyorsunuz kullanıyorsanız adaptörünüz ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence yeni telefon almak yerine şu anki telefonunuzu düzeltmeye bakın çünkü o fiyat bandında yine iphone 11 önerirdim (12 mini ucuz olsaydı o ama değil şu an)

Emirardap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pil sağlığı kullanıma göre düşebilir ama 3 ayda o kadar düşmesine şaşırdım günde ne kadar ekran süresi alıyorsunuz telefonla ve genelde hangi uygulamalar kaplıyor?Kablosuz şarj mı kullanıyorsunuz?Ya da hızlı şarj mı kullanıyorsunuz kullanıyorsanız adaptörünüz ne?

Bence yeni telefon almak yerine şu anki telefonunuzu düzeltmeye bakın çünkü o fiyat bandında yine iphone 11 önerirdim (12 mini ucuz olsaydı o ama değil şu an)
ortalama 6 saat ekran sürem var 20w apple orjinal şarj kullanıyorum en çok fotoğraflar kaplıyor

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
ortalama 6 saat ekran sürem var 20w apple orjinal şarj kullanıyorum en çok fotoğraflar kaplıyor
Yani anormal bir kullanımınız da yok ben bile anormal kalıyorum sizin yanınızda 12 saat ekran sürem var benim bir ara yarısı oyundu hatta günde iki kere şarja takıyordum 20w ile.Siz o cihazı garantiye götürün şehrinizdeki apple servisine söyleyin her şeyi anlatın.Ekranınız kırık değilse ve sıvı teması yoksa (sim tepsisinin ordaki göstergeden anlaşılıyor internete yazarsanız çıkar bakabilirsiniz ev ortamında)sizden para almazlar.

Büyük ihtimalle bataryanızı değiştirmezler 89 pil sağlığı diyorsunuz ama eğer bataryanız şişmişse değiştirmek zorundalar böyle sorunlar batarya kaynaklı oluyor genelde zaten batarya değilse telefon kronik sorunludur yani telefonu değiştirirler.

Emirardap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yani anormal bir kullanımınız da yok ben bile anormal kalıyorum sizin yanınızda 12 saat ekran sürem var benim bir ara yarısı oyundu hatta günde iki kere şarja takıyordum 20w ile.Siz o cihazı garantiye götürün şehrinizdeki apple servisine söyleyin her şeyi anlatın.Ekranınız kırık değilse ve sıvı teması yoksa (sim tepsisinin ordaki göstergeden anlaşılıyor internete yazarsanız çıkar bakabilirsiniz ev ortamında)sizden para almazlar.

Büyük ihtimalle bataryanızı değiştirmezler 89 pil sağlığı diyorsunuz ama eğer bataryanız şişmişse değiştirmek zorundalar böyle sorunlar batarya kaynaklı oluyor genelde zaten batarya değilse telefon kronik sorunludur yani telefonu değiştirirler.
sıvı temas yok apple pil sağlığı 99 olsa bile ats 2 tstinde sorun gördüğü anda değiştiriyor

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
S10 Lite öneririm.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Huawei sağlam telefon, bir arkadaşım Mate 10 lite mı neydi tam hatırlayamadım modeli ama mate 10 lite olması lazım, 4 senedir kullanıyor. Ya da Samsung telefonlar da baya sağlam Note 10 falan

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
note 10 lite kullandım pek iç açıcı değildi bu yüzden daha çok düzmodel almayı düşünüyorum
Note 10 Lite Samsung mu Xiaomi mi ve ne açıdan memnun etmedi? Lite takısına takılmayın bence S10 Lite iyi bir cihaz.

Emirardap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 10 Lite Samsung mu Xiaomi mi ve ne açıdan memnun etmedi? Lite takısına takılmayın bence S10 Lite iyi bir cihaz.
samsung idi ekrenı mükemmeldi fakat dayanıklılık berbattı hemen çiziliyodu parmak izi okuyucu çok arada çalışıyodu

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
samsung idi ekrenı mükemmeldi fakat dayanıklılık berbattı hemen çiziliyodu parmak izi okuyucu çok arada çalışıyodu
P40'da Google servisleri yok. S10 Lite istemiyorsunuz. Mi 10T Pro, Poco F3, Oppo Reno3 Pro bunlar hiç mi olmaz?

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Bence p40 veya bütçeye uyarsa p40 pro
Android ekosistemine gol atacak bir işletim sistemini huawei yarın açıklayacak harmony os