Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

onurtokatli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba bi kac haftaya yeni telefon alicagimda asus zenfone 2 ve sony xperia c4 arasinda kaldim butcem en fazla 1200-1250 benim icin fiyatina gore hizli ve kamerasinin iyi olmasi onemli aradigim ozelliklerde sizinde onermek istediginiz telefon varsa telefon onerirmisiniz simdiden tesekkurler

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

İkiside guzel ve piyasada populer olan modeller.

- asus zenfone 2: bu cihazin iki vsryasyonu var. Biri 1300 tlye 32 gblik 2.3 ghz hizinda calisan islemcili model. Digeri 1.099tl olan 16gblik 1.8 ghz hizinda calisan islemcisi olan model. Aralarinda sadece ghz farki yok performans farki da cok. Bunu bilin. Eger sizin dusundugunuz model 1.099 tl lik 1.8ghz islemcisi olan model ise benim tavsiyem onu almayin. 1300e 32gb lik 2.3 ghz hizinda calisan islemcili modeli alin. Asus zenfone 2 modelinin batarya performansi oldukca iyi. Piyasada batarya konusinda basarili urunler icinde yer aliyor. 32 gb lik versiyonunu tavsiye ederim. İslemci performansi cok iyi. 1700-1800 liralik cihazlar gibi oyun oynatir. Ayrica 4gb ram i sayesinde ayni anda bircok islemi hic sorub yasamadan yapiyorsunuz.

- sony c4: begendigim urunlerden biri. Ozellikle tasarimini begendigim bir cihaz. Mediatek 6752 islemcisini kullaniyor. Aslinda hd ekranda guzel bir islemci ama sony c4 full hd ekran oldugu icin oyun performansi pek iyi degil. Ama kamerasi guzel. Ayrica mediatek islemcilerdeki guc tuketimo yani bataryanin cabuk bitmesi sorunu bu cihazda da var. Fiyatina gore sundugu ozellikle iyi ama oyun konusunda pek tavsiye etmem. Mesela ayni islemci lenovo p70'de var. Onun ekrani hd yani 720p oyunlarda ucuyor resmen. Hani o islemcinin oyun icin full hd ekranda kullanilmasi olmamis.

Yani ozetle arti ve eksilerine baktigimizda iki urun arasinda asus zenfone 2 32gb lik versiyonunu almanizi tavsiye ederim.