Xperia Z mi G2 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi forumlar,
Arkadaslar bu iki telefon arasinda kaldim şimdi kalkipta G2 nin rakibi Z1 demeyin ona butcem yetmiyor gelelim konuya G2 nin donanimi cidden cok iyi , ekran kaliteside oyle ama gel gelelimki ses tuslari arkada olmasi , kasasinin plastik olmasi , sd kart girisinin olmamasi ( 16 GB alabilirim) gibi durumlar benim icin olumsuz yonleri. Geliyim Xperia Z ye kasa kalitesi cok iyi , goruntusunu cok seviyorum , Sd kart girisi olmasi avantaj ancak donanimi G2 ye gore zayif ve soylenenlere gore ekrani cokta iyi degilmis. Sizce ne yapmaliyim cok kararsiz kaldim. Önerileriniz icin simdiden teşekkur ediyorum .

Not : Xperia z1 ve 32Gb G2 ye butcem yetmiyor...

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Donanım olarak G2 ama bir düşüşte kırılıp üstüne tonlarca servis parası ödemeyi göze alabiliyorsan tabi...

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Donanım olarak G2 ama bir düşüşte kırılıp üstüne tonlarca servis parası ödemeyi göze alabiliyorsan tabi...

Malzeme kalitesi iyi olmaya bilir doğrudur ama neden hep düşüp kırılacak diye düşünüyorsunuz bilerekmi kırmak isteniliyor anlamadımki alırsın 1 kılıf işi bitirirsin o kadar çok Samsung kullanan arkadaşım var malum Samsung un malzeme kalitesi pek iyi değil ama hiçbirinden cam patladı şöyle oldu gibi bir şikayet duymadım almışlar kılıf güzel güzel kullanıyorlar yani Z su geçirmedide ne oldu sudamı yaşıyoruz biz.

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle G2 almalısın.Ayrıca ses tuşlarının arka da olmasının önemli bir nedeni var.O da telefonun elden düşmemesini sağamak yai tamamen mühendislik bir konu.G2 tam bir tasarım harikası.Ayrıca tuşların özelliklerini falan inceleme de anlatıyor.

http://shiftdelete.net/lg-g2yi-test-ettik-video-47354.html

Size şoyle soyliyim bugun test ettim elimden kayiyor telefon plastik olmasindan kaynaklaniyor sanirim. O tuslar telefonla konusurken cok iyi olabilir ama sesi kisiyim acim derken parmak surekli kameraya gidicektir.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Malzeme kalitesi iyi olmaya bilir doğrudur ama neden hep düşüp kırılacak diye düşünüyorsunuz bilerekmi kırmak isteniliyor anlamadımki alırsın 1 kılıf işi bitirirsin o kadar çok Samsung kullanan arkadaşım var malum Samsung un malzeme kalitesi pek iyi değil ama hiçbirinden cam patladı şöyle oldu gibi bir şikayet duymadım almışlar kılıf güzel güzel kullanıyorlar yani Z su geçirmedide ne oldu sudamı yaşıyoruz biz.
Su geçirmezlik önemli bir özellik ayrıca plastik malzeme her zaman elden kayar bunun yanı sıra kılıf kalıcı veya %100 çözüm değil ayrıca tasarımı katlediyor :))

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
İyi forumlar,
Arkadaslar bu iki telefon arasinda kaldim şimdi kalkipta G2 nin rakibi Z1 demeyin ona butcem yetmiyor gelelim konuya G2 nin donanimi cidden cok iyi , ekran kaliteside oyle ama gel gelelimki ses tuslari arkada olmasi , kasasinin plastik olmasi , sd kart girisinin olmamasi ( 16 GB alabilirim) gibi durumlar benim icin olumsuz yonleri. Geliyim Xperia Z ye kasa kalitesi cok iyi , goruntusunu cok seviyorum , Sd kart girisi olmasi avantaj ancak donanimi G2 ye gore zayif ve soylenenlere gore ekrani cokta iyi degilmis. Sizce ne yapmaliyim cok kararsiz kaldim. Önerileriniz icin simdiden teşekkur ediyorum .

Not : Xperia z1 ve 32Gb G2 ye butcem yetmiyor...

Kardeşim şöyle söyleyeyim sana LG G2 yeni nesil telefondur bildigin gibi daha üstün 2 kusuru var birincisi malzeme kalitesi ama ben bunu kusur olarak saymıyorum kılıf al işi bitir niye bu kadar takıyosunki. İkincisi microSD desteği bulunmaması bu kötü doğrudur 16 GB versiyonunun kullanıma bıraktığın alan az yani telefonda video bulundurmuyorsan 5 6 tane büyük oyun indirmiyorsan ki indirsen bile sıkılıp sliyorsun zaten kısaca telefonda çok fazla kullanmazsan yeter yani çok 16 gb alan gördüm ama 16 bana yetmez diyosan yapıcak birşey yok. Hafıza çok kullanırsan almak istemeyeceksindir bu nedenle Z ye kafa tutan ve senin bütçene göre uygun olan S4 var oda önceki nesil telefon yani Z yle aynı gibi onada bi bak derim ama Z nin kasası hoşuna gittiyse ve G2 nin 16 Gb ı kesinlikle yetmez diyorsan Z al derim.

Benim tercihimde LG G2 32 GB kısmetse alıcam.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Su geçirmezlik önemli bir özellik ayrıca plastik malzeme her zaman elden kayar bunun yanı sıra kılıf kalıcı veya %100 çözüm değil ayrıca tasarımı katlediyor :))

Ben su geçirmezlik özelligine katılmıyorum. Şu ana kadar telefonumla su hiçbir zaman yan yana olmadı bir çok kişininde öyledir. Plastik madde elde kayar doğrudur ama o kadar çok samsung kullanıcısı varki bunu pekte büyütmemek gerekiyor kılıf konusunada gelirsek zevkler ve renkler tartışılmaz arkadaşım birinin kılıf hoşuna gider birinin gitmez.
Ama G2 sırf plastik diye Z yi alacaklarını sanmıyorum.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Kardeşim şöyle söyleyeyim sana LG G2 yeni nesil telefondur bildigin gibi daha üstün 2 kusuru var birincisi malzeme kalitesi ama ben bunu kusur olarak saymıyorum kılıf al işi bitir niye bu kadar takıyosunki. İkincisi microSD desteği bulunmaması bu kötü doğrudur 16 GB versiyonunun kullanıma bıraktığın alan az yani telefonda video bulundurmuyorsan 5 6 tane büyük oyun indirmiyorsan ki indirsen bile sıkılıp sliyorsun zaten kısaca telefonda çok fazla kullanmazsan yeter yani çok 16 gb alan gördüm ama 16 bana yetmez diyosan yapıcak birşey yok. Hafıza çok kullanırsan almak istemeyeceksindir bu nedenle Z ye kafa tutan ve senin bütçene göre uygun olan S4 var oda önceki nesil telefon yani Z yle aynı gibi onada bi bak derim ama Z nin kasası hoşuna gittiyse ve G2 nin 16 Gb ı kesinlikle yetmez diyorsan Z al derim.

Ben su geçirmezlik özelligine katılmıyorum. Şu ana kadar telefonumla su hiçbir zaman yan yana olmadı bir çok kişininde öyledir. Plastik madde elde kayar doğrudur ama o kadar çok samsung kullanıcısı varki bunu pekte büyütmemek gerekiyor kılıf konusunada gelirsek zevkler ve renkler tartışılmaz arkadaşım birinin kılıf hoşuna gider birinin gitmez.
Ne yani Samsung un alıcısı çok diye malzemenin plastik olduğunu insanların göz ardı mı etmesi gerekiyor . G2nin işlemcisi daha iyi olabilir ama kalite olarak Sony her zaman bir üst gömlek bunuda aklın tut :))

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Sadece plastik olayi olsa iyi , sd kart benim icin cok onemli. Aklima gelmisken soyliyim bu ses tusunun ordan plastige basinca ses geliyomus. Aklim cok karisik bide lg ulkemizde pek tutulmuyo napsam bilemedim :confused:

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ZL seriside ülkemize giriş yapmış buna da bakmanı öneririm.

5'' ekran - Snapdragon S4 Pro dört çekirdekli işlemci - 2 GB RAM

xperia-zl-black-1240x840-747c7cbc2e35da1a77380c5df62331fc.jpg

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
G2 alıp sigortalaya bilirsiniz. 30 tl tutar sigorta işi. Telefon elinden duşup ekranı kırılırsa sigorta yapar. Yaptıran arkadaşım var. Hem de 4 güne elinde oldu. Tabi ben Turkiyede nasıldır bu bilemem ama bi araştırın.

Çünki bu saatten sonda donanıma geçmeden söylenilir xperia z alınmaz o paraya

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Sadece plastik olayi olsa iyi , sd kart benim icin cok onemli. Aklima gelmisken soyliyim bu ses tusunun ordan plastige basinca ses geliyomus. Aklim cok karisik bide lg ulkemizde pek tutulmuyo napsam bilemedim :confused:

Kardeşim hafıza senin için çok önemliyse ve 32 GB lık versiyonunu alamıyorsan alma derim. Ama ses tusunda bi sorun olacağını sanmıyorum bir arkadaş kullanıyor sorarım ona. LG Ülkemizde çok tutulmuyor doğrudur hatta bunla ilgili konu bile açmıştım ben ama aldığım cevaplar beni memnun etti şimdi sen telefonları burdan ordan şurdan araştırıyorsun inceleme izliyorsun performans testlerine bakıyosun dimi ? Ama şöyle bi düşün böyle araştırıp telefon alan insan az dır çoğu kafasına göre alır beğendigini marka olanı pahalı olanı felan en basitinden çevremde bir sürü insan var öyle alan ailemde dahil. Sen telefonu görüyorsun zaten izliyorsun beğeniyorsun kullanılmıyor diyosun ama ön siparişler hemen bitti şuan bir sürü G2 kullanıcısı var bence onu kafaya takma Z1 i alıcak paran yoksa ondan sonra en iyisi G2 dir.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Xperia Z yerine G2'yi tercih eden yeni nesil almak daha mantıklı.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ne yani Samsung un alıcısı çok diye malzemenin plastik olduğunu insanların göz ardı mı etmesi gerekiyor . G2nin işlemcisi daha iyi olabilir ama kalite olarak Sony her zaman bir üst gömlek bunuda aklın tut :))

Akılda tutmaya gerek yok senle burda tartışamam dikkatli okusaydın Z1 daha önde dedim alıcak paranız varsa Z1 i alın dedim.
400 TL fark veremem diyenler için Z1 den sonra en iyi seçenek G2 dir.

Xperia Z yerine G2'yi tercih eden yeni nesil almak daha mantıklı.

Bencede.

Bunada bakabilirsin ama G2 bundan daha iyi bir işlemciye sahip yine bununda önüne geçecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar