Acil yardim isletim sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

nikoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acil isleti sistemi onerisine ihtiyacim var ubuntudan biktim bsd kurdum bugun pek sicak gelmedi slax kurdum hizli olsun diye onda da paket kurulumu mesele arti shell komutlari bambaska acil onerilerinizi bekliyorum aradigim sistem slax ayarinda kucuk ve hizli olmali ama debian olmasi lazim onemli olan kucukluk hizlilik debian cekirdek simdiden tesekkurler.

_ege_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mageia'ya geçin çok memnun kalmıştım kullandığımda. Eğer Linux bilginiz yeterliyse Arch'a da geçebilirsiniz.

Deleted-Name

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
acil isleti sistemi onerisine ihtiyacim var ubuntudan biktim bsd kurdum bugun pek sicak gelmedi slax kurdum hizli olsun diye onda da paket kurulumu mesele arti shell komutlari bambaska acil onerilerinizi bekliyorum aradigim sistem slax ayarinda kucuk ve hizli olmali ama debian olmasi lazim onemli olan kucukluk hizlilik debian cekirdek simdiden tesekkurler.
Debian kurun o zaman Debian tabanlı istiyorsanız şuraya bakın

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Slax'ta programları Firefox ile kendi sitesinden indirip, Slax klasörüne veya slax/modules klasörüne kopyalayıp, sistemi yeniden başlatmak gerkiyor. Kurulum yöneticisi hatalı.Alternetif olarak Puppy var. Deb veRpm paketlerini indirip. arşiv yöneticisi ile kurabilirsin. Ancak kendi paket yöneticisinde bu tür kurulum dosyaları yok ve gerekli (normalinde birlikte kurulan) bağımlılıklarıda çoğunlukla el ile önce kendin kurmak zorundasın. Slaxware destekleyen ve ubuntu destekleyen sürümleri var. Bunlara el ile PPA eklenebilir diye düşünüyorum. (Puppy daha çok bu tür işler ile uğraşmayı sevenlere hitab eder.)

sibel_baştuğ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece tekrar yazmış oldum.ne yapalım.amaç arkadaşı bilgilendirmek...