Telefon mu bilgisayar mı

Bu konuyu okuyanlar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Öncelikle öneri yapmayın çünkü şuan ortada bişey yok ancak alacağım zaman hangisini alacağıma karar vermek için yazıyorum bu yazıyı. Öncelikle öğrenciyim ve bu gidişle üniyle beraber 8 yıl daha maaş alamayacağım. Doğal olarak parayı nereye harcayacağımı kesin olarak karar vermeliyim. Tatillerde sürekli ailecek akrabalarda kaldığımızdan kararsızım aslında. Ya anneanneme ya babaanneme. Birinin altyapısı yok diğerinde İnternet bile yok doğal olarak tatillerde bilgisayar işi benim için ölüyor. Kısaca çok zaman ama telefon mu, az zaman ama bilgisayar mı? Oyun için alacağım bu arada.

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
1.Oyun pc de oynanır telefonda çeşit az
2.pc kullanacak zaman ve ortam yoksa ne işe yarar
3.mevki,öğrenciyim bende ve seneye 12.sınıf olcam o yüzden bu dakikadan sonra pc iş görmez onun yerine telefondan arada 1-2 el oyun atiyorum.
4.kullanım ömrü.Pc yi birkaç yıl kullanırsın çabuk hevesin geçerse elinde kalır.Ama telefon öyle değil.Oyun oynamasamda kullaniyorsun.satabiliyorsun rahatca
Bu benim görüşüm

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bence bilgisayar daha uzun ömürlü olur ve daha profesyonel işlerde kullanılabilir.

Telefonun da mobil yani taşınabilir olması çok avantajlı. Oyun falan oynamadığım için telefon benim için daha kullanışlı.

Bence oyun için bilgisayar tercih edilmeli. Telefon bir yere kadar.

Bu arada tabletler de var.

Tablet ile bilgisayar arasında bir versiyon olan ikisi bir arada tabletler var.

Bende Windows 10 işletim sistemli ikisi biri arada tablet var. Hem tablet hem bilgisayar olarak kullanabiliyorum. Ama fiyatları bilgisayarlardan pahalı. Zaten genelde bilgisayar olarak kullanıyorum.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bence bilgisayar daha uzun ömürlü olur ve daha profesyonel işlerde kullanılabilir.

Telefonun da mobil yani taşınabilir olması çok avantajlı. Oyun falan oynamadığım için telefon benim için daha kullanışlı.

Bence oyun için bilgisayar tercih edilmeli. Telefon bir yere kadar.

Bu arada tabletler de var.

Tablet ile bilgisayar arasında bir versiyon olan ikisi bir arada tabletler var.

Bende Windows 10 işletim sistemli ikisi biri arada tablet var. Hem tablet hem bilgisayar olarak kullanabiliyorum. Ama fiyatları bilgisayarlardan pahalı. Zaten genelde bilgisayar olarak kullanıyorum.
Taşınması önemli değil ki tatillerde İnternet olmayan yere gidiyorum sonuçta. Pc ile laptop arasında benim için çok da fark yok sonuçta

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O önemli değil ki şuan. Sen aynı paraya hangisinin daha çok zevk vereceğini düşün
Bütçe bütçe ayıracağım o zaman çünkü alacağın zevk bütçene bağlı.

0-1000 TL:
Kesinlikle PC, telefondan nefret edersin fakat bilgisayarda eski oyunları oynarsın
1000-2000 TL:
Cep telefonu daha iyi olur çünkü compact (Türkçesi aklıma gelmedi) ve o fiyattaki bir dizüstüne göre çok daha performanslı olur
2000-5000:
Uygun fiyatlı (örneğin Redmi 7) bir telefon+uygun fiyatlı bir bilgisayar
5000-10000 TL:
Kesinlikle bilgisayar, en fazla 500 TL düş ve bir iPhone 5S al o kadar.

Reaksiyon puanı
1
Bilgisayara İnternet lazım oyunları öyle yüklen veya arkadaşından Benin tercihim pc oyun çeşitliliği çok ama en az 1000-5000 bütçe ayarlanan lazım adam gibi birsey istiyorsan