Sizce telefon mu almalıyım bilgisayar mı

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Su anda bir telefonum yok kullanılmaz duruma geldi ve telefon mu bilgisayar mı alsam diye kararsız kaldım aslında bir bilgisayar alcaktım ama telefon gidince hersey altust oldu dogruyu soyleyeyim oyun oynarım genellikle ve bir oyun kanalı acmayı dusunuyorum tabii bilgisayarda ama telefon alınca maalesef acamam sizce hangisi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
bence telefon daha önemli bir ihtiyaç

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu arada sistem 9000 tl lik olacak telefon butcemde o kadar

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Telefonun yoksa önceliğin teefon olmalı. eğer ikisini de istersen ucuz bir telefon işini görecektir.

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Ortam biraz daha düzelince Redmi Note 8 gibi F/P bir telefon alıp 7000 TL civarına bir sistem toplayabilirsiniz.

gorilofficial

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bence xiaomiden 2-3 civarı bir telefon alıp kalanına pc topla

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
9K bütçe varsa ikisini de al. Ucuz bir telefon istiyorsan kendine öyle bir bütçe ayarla telefon al. Kalanıyla sistem topla

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben sizin dusundugunuz gibi dusunmemistim ama sanırım boyle daha mantıklı tesekkurler

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Evet biraz bekle umarım ortam iyiye gider daha uygun fiyatlara bulursun

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,758
Telefon. Haberleşme ihtiyacı için daha önemli.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Bence bilgisayar al. Telefon olarak akılsız bir tane kullan. Evden çıkmadığımız şu günlerde telefon pek bir işe yaramaz. Ama evde canın sıkıldığında bilgisayar gayet iyi bu ihtiyacını karşılayabilir.

Akıllı telefonla yapılan işlemler genelde arama, mesajlaima, sosyal medyada gezinme, nette bir şeyler aratma, kamera ile bir şeyler çekmek ve oyun oynamak.

Bilgisayar aldığında kamera hariç hepsini yapabilirsin. Istersen Android emülatörü kullanırsın istersen Android x86 kurarsın bilgisayarına. Böylece WhatsApp gibi uygulamaları kullanabilirsin. Sosyal medya ve oyun gibi şeyleri zaten bilgisayarda halledebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önceliği telefon olmalı diyenlere: konuyu açan arkadaş 14 yaşında. İşe gitmiyor etmiyor. Dışarı çıkamıyor. Okullar kapalı. Telefonu nerede kullanacak bu arkadaş. Okullar açıldığında bile akıllı telefona hangi sebepten ihtiyacı olacak ki? Akılsız herhangi bir telefon dışardayken her ihtiyacını karşılayabilir suni olanlar hariç. Okul yolundayken sosyal medyaya bakamayacak sadece.
2020'nin çoğunda evdeyiz.

Son düzenleme: