Soru Samsung A54 mü Honor 90 mı?

Bu konuyu okuyanlar

changemymind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsungun tasarimini beğeniyorum hoşuma gidiyor Honor 90 ın arka kamerası yüzünden tasarımı fazla hoşuma gitmiyor.
Genellikle sosyal medya da takılıyorum oyun oynarken de efootball 2023 falan oynarım kamerası islemcisi falan önemli 4-5 yıl boyunca kullanabileceğim uzun omurlu telefon istiyorum. Sizce hangisini almalıyım öneriniz var mı ?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
O fiyat bandlarında s21fe 'de var asıl honor 90 rakibi o bence. Honor 90 ekran ve pil olarak güzel bir cihaz ama kamera ve işlemci konusunda ortalama bir performans veriyor ve s21fe bu konularda daha iyi. S21 fe nin tasarımı ve dayanıklılığı da artı puan bence. Ben honor 90 siparişi verdim çünkü ağır oyunlar oynamıyorum ve 7-8 saat ekran süresini alabileceğim bataryası hemen bitmeyen ama kamera performans gibi konularda da fazla üzmeyecek bir telefon arıyordum. Samsung note edge - mi note 10 lite eski telefonlarım hep edge ekranlıydı kavisli ekranlı büyük telefonlara zaafım var :) artık gelse de honor 90 'ı mıncıklasam.

Reaksiyon puanı
196
Samsungun tasarimini beğeniyorum hoşuma gidiyor Honor 90 ın arka kamerası yüzünden tasarımı fazla hoşuma gitmiyor.
Genellikle sosyal medya da takılıyorum oyun oynarken de efootball 2023 falan oynarım kamerası islemcisi falan önemli 4-5 yıl boyunca kullanabileceğim uzun omurlu telefon istiyorum. Sizce hangisini almalıyım öneriniz var mı ?
Bence Samsung A34 al

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
O fiyat bandlarında s21fe 'de var asıl honor 90 rakibi o bence. Honor 90 ekran ve pil olarak güzel bir cihaz ama kamera ve işlemci konusunda ortalama bir performans veriyor ve s21fe bu konularda daha iyi. S21 fe nin tasarımı ve dayanıklılığı da artı puan bence. Ben honor 90 siparişi verdim çünkü ağır oyunlar oynamıyorum ve 7-8 saat ekran süresini alabileceğim bataryası hemen bitmeyen ama kamera performans gibi konularda da fazla üzmeyecek bir telefon arıyordum. Samsung note edge - mi note 10 lite eski telefonlarım hep edge ekranlıydı kavisli ekranlı büyük telefonlara zaafım var :) artık gelse de honor 90 'ı mıncıklasam.
Soc görüntü işlemesi iyiyse ve yazılımla desteklediyseler. Fotoğraf kalitesinde şuan kullandığım S22'den bile iyi olmalı Honor90. S23U'da HP2 sensör var. Bu cihazda HP3. Video olarak bilemiyorum, OIS yok. Stabilizasyon olarak pek birşey beklememek lazım.

changemymind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hayırlı olsun hocam biraz fazla mıncıkla s21 fe nin tasarimi hoşuma gitmedi açıkçası efootball 23 falan oynarım ben de genellikle işlemcisi yeterli olur mu? samsung a54 un işlemcisi mi iyi honor 90 mi iyi?

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
hayırlı olsun hocam biraz fazla mıncıkla s21 fe nin tasarimi hoşuma gitmedi açıkçası efootball 23 falan oynarım ben de genellikle işlemcisi yeterli olur mu? samsung a54 un işlemcisi mi iyi honor 90 mi iyi?
Honor90.

Reaksiyon puanı
8,023
İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 kullanıyor. A54 ise Exynos 1380. Aralarında evet performans olarak kağıt üzerinde 7 Gen 1 daha iyi ancak fiyat farkı da var. Ben fiyat farkına değecek kadar fark olduğunu düşünmediğim için 5 yıl güncelleme garantisi verilmiş A54 tercih ederdim. 1380 de orta-üst segmentte çok iddialı bir işlemci ve aralarında ahım şahım bir fark bulunmamakta.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Hocam siparisi verdiğini söylemiştin kulaklikla beraber mi verdin kulaklık kampanyası sanırım bitmiş 1000 TL indirim kampanyası ne zaman biter?
24'dünde sipariş verdim hala gelmedi , evet kulaklıkla aldım. Kampanya ya ne olur bilemem ama.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
cus ne hocam o günden beri gelmediyse Hepsiburada büyük oranda suçlu premium alsaydın keşke oyle sipariş gecseydin

operasyonel bir sıkıntı varmış , büyük ihtimalle tahmin ettiklerinden daha fazla sattılar bu yüzden yeni parti malın yurt dışından gelmesini bekliyorlar. En geç 12.09'a kadar kargoya verecez diyorlar bakalım neyse ki telefonum var yoksa sıkıntı olurdu.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 kullanıyor. A54 ise Exynos 1380. Aralarında evet performans olarak kağıt üzerinde 7 Gen 1 daha iyi ancak fiyat farkı da var. Ben fiyat farkına değecek kadar fark olduğunu düşünmediğim için 5 yıl güncelleme garantisi verilmiş A54 tercih ederdim. 1380 de orta-üst segmentte çok iddialı bir işlemci ve aralarında ahım şahım bir fark bulunmamakta.
Hocam Cortex'in sitesinde. "Draws on efficiency optimizations of all aspects of the microarchitecture to be 30% more power efficient than Cortex-A78. Provides a 10% uplift in performance compared to Cortex-A78." Yaziyor. Alt çekirdekler (A55) %35'e kadar çıkıyor. SD7G1'in verimliliğini ve 512/12 gibi bir Rom/Ram barındırması ve HP3 gibi bir sensör kullanmasına bakarsak arada ki farka kesinlikle değer. İşlemci konusunda dediğiniz gibi "Kağıt üstünde." Fakat çekirdek geliştiricileri doğrudan sitelerinde ne kadar fark olduğunu yazıyor. Tabi "Fiyat farkı" konusu kişiden kişiye değişir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam honor 90 da efootball 23 u ortalama kac fps oynayabilirim bir de honor 90 ın işlemcisi a54 den daha iyi dimi
Şuan mobilde bulunan çoğu oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz. Oyunun optimizasyonuna bağlı olarak tahminimce stabil 60FPS verecektir.

Reaksiyon puanı
8,023
Hocam Cortex'in sitesinde. "Draws on efficiency optimizations of all aspects of the microarchitecture to be 30% more power efficient than Cortex-A78. Provides a 10% uplift in performance compared to Cortex-A78." Yaziyor. Alt çekirdekler (A55) %35'e kadar çıkıyor. SD7G1'in verimliliğini ve 512/12 gibi bir Rom/Ram barındırması ve HP3 gibi bir sensör kullanmasına bakarsak arada ki farka kesinlikle değer. İşlemci konusunda dediğiniz gibi "Kağıt üstünde." Fakat çekirdek geliştiricileri doğrudan sitelerinde ne kadar fark olduğunu yazıyor. Tabi "Fiyat farkı" konusu kişiden kişiye değişir.
Evet farkı okumuştum ben de 1380 tanıtıldığı zaman. 512GB tamamen satış stratejisi. Ben daha mobilde 128GB üstünü gerçekten kullanan çok kişi görmedim. Influencer falan değilse alacak kişi 512GB ve 1TB modeller çok abartı göz boyamak için orta segmentlere koyuluyor. Ram konusunda da evet Android ne kadar ram verilirse o kadar başarılı 12GB olması büyük avantaj ama 8GB de yeterli. A54 6GB falan olsaydı asla tavsiye etmezdim.

İşlemcinin bizzat günlük kullanımda gücünü belli eden Geekbench testlerine bakarsanız %30'luk bir fark yok. Firmalar kendi ürünlerini en iyi şartlar altında teste alıyor rakiplere benzer şansı tanımadığı için fark açılıyor doğal olarak. Honor90 gerçekten pahalı bir cihaz yine konu sahibi bilir ancak ben S21 FE varken o cihaza asla o parayı vermezdim. Konuda hangisi dediği için başta A54 demiştim.

Son mesajlar