Telefon Kafasına Göre Hızlı Şarj Oluyor

Bu konuyu okuyanlar

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Arkadaşlar telefonum Galaxy A20. Telefonu aldıktan 1 ay sonra şarj yeri yüzünden garantiye yolladım. Şimdi şarja takınca "Şarj bağlantınızı kontrol edin." Diyor. Günde 1 kere şarja takıyorum. Adaptörde sıkıntı yok. Kabloda dışardan bakınca bir sorunu yokmuş gibi görünüyor. Şarj makinesini başka cihazda deniyemem çünkü evdekiler lighting ve micro usb kullanıyorlar. Haliyle benimki Type-C olduğu için deneyemiyorum. Bazen kablo şarjı oluyor. Bazen hızlı şarj. Hatta evdeki tüm prizleri deniyorum sonunda birinde şarj olmaya başlıyor (Belli bir prizde olmuyor. Hep değişiyor.) Kabloyu telefonu ilk aldığımdan beri 1.2 senedir kullanıyorum . Sizce sorun şarj girişinden mi ? Yoksa kablodan mı ? Kablo almayı düşünüyorum. Fakat sağlam ise boş yere almış olacağım. Fakat bu hatayı verince şarj oluyor. Ama çok yavaş. Mesela 5DK'dir uğraştım tam bu yazıyı yazarken çıkarıp taktım düzeldi. Bu arada hata vermediğinde şarj daha hızlı oluyor. Bazen hızlı şarj deyip yavaş şarj ediyor. Hızlı şarj olurken 1300Ma oluyor.
20201102_205522.jpg
Screenshot_20201102-203142_Gallery-01.jpeg

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Bizdede benzer sorun var şarj kablosu varsa tanidikta bir bak benimki 1 şarjla ya hızlı ya çok yavaş şarj oluyor diğer şarjla hızlı

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar telefonum Galaxy A20. Telefonu aldıktan 1 ay sonra şarj yeri yüzünden garantiye yolladım. Şimdi şarja takınca "Şarj bağlantınızı kontrol edin." Diyor. Günde 1 kere şarja takıyorum. Adaptörde sıkıntı yok. Kabloda dışardan bakınca bir sorunu yokmuş gibi görünüyor. Şarj makinesini başka cihazda deniyemem çünkü evdekiler lighting ve micro usb kullanıyorlar. Haliyle benimki Type-C olduğu için deneyemiyorum. Bazen kablo şarjı oluyor. Bazen hızlı şarj. Hatta evdeki tüm prizleri deniyorum sonunda birinde şarj olmaya başlıyor (Belli bir prizde olmuyor. Hep değişiyor.) Kabloyu telefonu ilk aldığımdan beri 1.2 senedir kullanıyorum . Sizce sorun şarj girişinden mi ? Yoksa kablodan mı ? Kablo almayı düşünüyorum. Fakat sağlam ise boş yere almış olacağım. Fakat bu hatayı verince şarj oluyor. Ama çok yavaş. Mesela 5DK'dir uğraştım tam bu yazıyı yazarken çıkarıp taktım düzeldi. Bu arada hata vermediğinde şarj daha hızlı oluyor. Bazen hızlı şarj deyip yavaş şarj ediyor. Hızlı şarj olurken 1300Ma oluyor

Arkadaşlar telefonum Galaxy A20. Telefonu aldıktan 1 ay sonra şarj yeri yüzünden garantiye yolladım. Şimdi şarja takınca "Şarj bağlantınızı kontrol edin." Diyor. Günde 1 kere şarja takıyorum. Adaptörde sıkıntı yok. Kabloda dışardan bakınca bir sorunu yokmuş gibi görünüyor. Şarj makinesini başka cihazda deniyemem çünkü evdekiler lighting ve micro usb kullanıyorlar. Haliyle benimki Type-C olduğu için deneyemiyorum. Bazen kablo şarjı oluyor. Bazen hızlı şarj. Hatta evdeki tüm prizleri deniyorum sonunda birinde şarj olmaya başlıyor (Belli bir prizde olmuyor. Hep değişiyor.) Kabloyu telefonu ilk aldığımdan beri 1.2 senedir kullanıyorum . Sizce sorun şarj girişinden mi ? Yoksa kablodan mı ? Kablo almayı düşünüyorum. Fakat sağlam ise boş yere almış olacağım. Fakat bu hatayı verince şarj oluyor. Ama çok yavaş. Mesela 5DK'dir uğraştım tam bu yazıyı yazarken çıkarıp taktım düzeldi. Bu arada hata vermediğinde şarj daha hızlı oluyor. Bazen hızlı şarj deyip yavaş şarj ediyor. Hızlı şarj olurken 1300Ma oluyor.Ekli dosyayı görüntüle 122384Ekli dosyayı görüntüle 122386
A101 de 13tl ye Philips şarj kablosu geldi Type C onlardan bir tane al dene bende aldım hızlı şarj destekli eğer sorun devam ederse ya adaptörde sıkıntı var sen fark etmiyorsun yada şarj girişi bozuk
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar telefonum Galaxy A20. Telefonu aldıktan 1 ay sonra şarj yeri yüzünden garantiye yolladım. Şimdi şarja takınca "Şarj bağlantınızı kontrol edin." Diyor. Günde 1 kere şarja takıyorum. Adaptörde sıkıntı yok. Kabloda dışardan bakınca bir sorunu yokmuş gibi görünüyor. Şarj makinesini başka cihazda deniyemem çünkü evdekiler lighting ve micro usb kullanıyorlar. Haliyle benimki Type-C olduğu için deneyemiyorum. Bazen kablo şarjı oluyor. Bazen hızlı şarj. Hatta evdeki tüm prizleri deniyorum sonunda birinde şarj olmaya başlıyor (Belli bir prizde olmuyor. Hep değişiyor.) Kabloyu telefonu ilk aldığımdan beri 1.2 senedir kullanıyorum . Sizce sorun şarj girişinden mi ? Yoksa kablodan mı ? Kablo almayı düşünüyorum. Fakat sağlam ise boş yere almış olacağım. Fakat bu hatayı verince şarj oluyor. Ama çok yavaş. Mesela 5DK'dir uğraştım tam bu yazıyı yazarken çıkarıp taktım düzeldi. Bu arada hata vermediğinde şarj daha hızlı oluyor. Bazen hızlı şarj deyip yavaş şarj ediyor. Hızlı şarj olurken 1300Ma oluyor

Arkadaşlar telefonum Galaxy A20. Telefonu aldıktan 1 ay sonra şarj yeri yüzünden garantiye yolladım. Şimdi şarja takınca "Şarj bağlantınızı kontrol edin." Diyor. Günde 1 kere şarja takıyorum. Adaptörde sıkıntı yok. Kabloda dışardan bakınca bir sorunu yokmuş gibi görünüyor. Şarj makinesini başka cihazda deniyemem çünkü evdekiler lighting ve micro usb kullanıyorlar. Haliyle benimki Type-C olduğu için deneyemiyorum. Bazen kablo şarjı oluyor. Bazen hızlı şarj. Hatta evdeki tüm prizleri deniyorum sonunda birinde şarj olmaya başlıyor (Belli bir prizde olmuyor. Hep değişiyor.) Kabloyu telefonu ilk aldığımdan beri 1.2 senedir kullanıyorum . Sizce sorun şarj girişinden mi ? Yoksa kablodan mı ? Kablo almayı düşünüyorum. Fakat sağlam ise boş yere almış olacağım. Fakat bu hatayı verince şarj oluyor. Ama çok yavaş. Mesela 5DK'dir uğraştım tam bu yazıyı yazarken çıkarıp taktım düzeldi. Bu arada hata vermediğinde şarj daha hızlı oluyor. Bazen hızlı şarj deyip yavaş şarj ediyor. Hızlı şarj olurken 1300Ma oluyor.Ekli dosyayı görüntüle 122384Ekli dosyayı görüntüle 122386
A101 de 13tl ye Philips şarj kablosu geldi ,Type C onlardan bir tane al dene bende aldım hızlı şarj destekli eğer sorun devam ederse ya adaptörde sıkıntı var sen fark etmiyorsun yada şarj girişi bozuk
A101 gelen Philips baya kaliteli hemde fiyatı uygun 13tl hızlı şarj destekli hem çok fazla ödemesin kabloya o kablo seni 1-2sene daha götürür

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
A101 de 13tl ye Philips şarj kablosu geldi Type C onlardan bir tane al dene bende aldım hızlı şarj destekli eğer sorun devam ederse ya adaptörde sıkıntı var sen fark etmiyorsun yada şarj girişi bozuk

A101 de 13tl ye Philips şarj kablosu geldi ,Type C onlardan bir tane al dene bende aldım hızlı şarj destekli eğer sorun devam ederse ya adaptörde sıkıntı var sen fark etmiyorsun yada şarj girişi bozuk

A101 gelen Philips baya kaliteli hemde fiyatı uygun 13tl hızlı şarj destekli hem çok fazla ödemesin kabloya o kablo seni 1-2sene daha götürür
Yarın alırım ve denerim.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Çeviri alacağıma direk kablo almak daha mantıklı değilmi ? Yakındaki telefoncudan isterim.

İphone fan boyu has arrive
iPhone fanboyu değilim aga ben de android kullanıcısıyım ve kabul edelim ki iOS çok iyi.Android'den daha stabil.

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aynı modeli bende kullanıyorum.Son 1 haftadır bende de kablo şarjı yazıp duruyor.Yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Ne tesadüf ki bunu yazarken de kablo şarjı oldu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201111-235440_Chrome.jpg
    Screenshot_20201111-235440_Chrome.jpg
    28.1 KB · Görüntüleme: 275

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
bende hızlı doluyor ama batarya da sıkıntı olabır bende lg var batarya bozuk yüzde 20 telefon kapanıyor insan da sinir ediyor

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aynı modeli bende kullanıyorum.Son 1 haftadır bende de kablo şarjı yazıp duruyor.Yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Ne tesadüf ki bunu yazarken de kablo şarjı oldu
Fakat tak çıkar yaptığımda düzeliyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201111-235553_Chrome.jpg
    Screenshot_20201111-235553_Chrome.jpg
    29.9 KB · Görüntüleme: 246

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Fakat tak çıkar yaptığımda düzeliyor
Bende artık o bile ise yaramıyor. A101'de kaldıysa arkadaşın dediği kabloyu alacağım. Gene olmaz ise garanti yolu göründü demektir. Televizyona veya PC'ye bağlayınca hata vermiyor.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Adaptörde sorun var bence.
Adaptör farklı bir telefonu sorunsuz şarj ediyor. Ve farklı adaptör de denedim. Gene aynı hatayı veriyor. Fakat Tv'ye veya bilgisayara takınca sorun olmuyor. Ve şu dikkatimi çekti. Telefonu adaptörle şarja takınca biraz geç şarj oluyor .Fakat TV'de Vb. şarj ederken sorun yok.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Adaptör farklı bir telefonu sorunsuz şarj ediyor. Ve farklı adaptör de denedim. Gene aynı hatayı veriyor. Fakat Tv'ye veya bilgisayara takınca sorun olmuyor. Ve şu dikkatimi çekti. Telefonu adaptörle şarja takınca biraz geç şarj oluyor .Fakat TV'de Vb. şarj ederken sorun yok.
O zaman hep adaptörde hem de kabloda sorun var. Yeni kablo ve adaptörde de hata verirse cihazın soketinden kaynaklı veya yazılımsal.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
O zaman hep adaptörde hem de kabloda sorun var. Yeni kablo ve adaptörde de hata verirse cihazın soketinden kaynaklı veya yazılımsal.
Kendi kullandığım adaptör sorunsuz şarj ediyor farklı telefonu. Farklı Samsung marka hızlı şarj destekli adaptör denedim. Gene hızlı şarj olmuyor. Şarj yerinizi kontrol edin diyor. Formatlarım belki . Anlamadığım şu (Kablonun veya şarj yerinin bozuk olduğumu varsayarsak ; Neden TV ile normal şarj oluyor. Hata Vb. vermiyor.

Meriç Kılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kendi kullandığım adaptör sorunsuz şarj ediyor farklı telefonu. Farklı Samsung marka hızlı şarj destekli adaptör denedim. Gene hızlı şarj olmuyor. Şarj yerinizi kontrol edin diyor. Formatlarım belki . Anlamadığım şu (Kablonun veya şarj yerinin bozuk olduğumu varsayarsak ; Neden TV ile normal şarj oluyor. Hata Vb. vermiyor.
Bence biraz bekle.Yazılımsal bir sorunsa samsung güncelleme ile çözer.Şimdiden masraf etmene gerek yok.Bende a20 kullanıyorum bende de aynı sorun var dediğim gibi.Yazılımsaldır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bilemiyorum malesef.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Arkadaşlar sorun kablodaymış. Phiplish Type-C kablo aldım. Sorun çözüldü

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bende de aynısını yapıyordu. Yeni kablo aldım falan düzelmedi sonra kendiliğinden düzeldi. Nasıl oldu ne yaptım hiç bilmiyorum

ODii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Telefon kısmındaki sarj girişi (soket) kısmında da sorun olabilir bence.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105
Telefon kısmındaki sarj girişi (soket) kısmında da sorun olabilir bence.
Düzeldi , konuyu rapor edeceğim. Kilitlensin diye.
Konu kilitleme yapılmıyormuş :) Neyse.

Son düzenleme:

Son mesajlar