Telefon cambazları...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Bugün yazınızı okuduğumda kendi kendime gülümsedim. Hani demişsiniz ya, ‘Hem hiçbir erkek bu kadar iyi rol yapamaz hem de ne yani, sevgilisine, ‘N’aber Ahmet, işler nasıl?’mı diyecek? Yok bu cesaret de yoktur diye...

Benim eşim biz henüz bir aylık evli iken bunu bana yaptı. Aynen yazdığınız gibi, ‘N’aber Ahmet?’ dedi. Ama ahmak, bir ayrıntıyı atladı. Telefondan gelen kadın sesini duyabilecek kadar kulaklarımın keskin olduğunu.. Derler, bunlar her şeyi derler... Rol yaparlar ama ellerine yüzlerine bulaştırırlar. Ama bilmezler ki hiçbir kadın hiçbir erkeğe inanmaz. Sadece inanmış gibi yapar.”

Meğer ne çok telefon mağduru varmış...

Tabii aynı oranda da telefon cambazı..

Pardon aynı oranda değil tabii ki! Bir dananın 2-3 kadını idare ettiğini farz edersek...

Daha doğrusu idare ettiğini sandığını...

Şekilde görüldüğü gibi:

* “Artık eski sınıfına giren ‘eski eşimi’ görür gibi oldum.)))”

Beyler, ne yaparsanız yapın, anlamak isteyen kadın şıp diye anlar.

Ama yine de taktiklerinize bir bakalım...

* “Bunu yemeyen kadın yok, hep yaptım. Önce telefon çalar, sen sessize alırsın ama açmış gibi konuşursun. Az zaman geçince arayan kapatmıştır ama sen ortamdan konuşarak uzaklaşırsın, sonra çaktırmadan seni arayan ikinci, hatta üçüncü hatunu arayarak başlarsın konuşmaya.. Kimsenin ruhu duymaz.”

Öyle bir duyar ki! Sen telefonla konuşurken o ruh da şunun hesabını yapmaktadır: “Şimdi mi... Şimdi mi atsam, sabaha mı bıraksam?”

* “İkinci bir durum, telefon kayıtlı mesajdan hemen yollarsın ‘toplantıdayım arayacağım’ gibi... O da aramanı bekler, müsait olunca ararsın.”

Bu da, dedenin taktiğiydi herhalde...

* “Üçüncü durum denize gitmeden sevgili aranır şarjın bittiği, telefonun evde bırakılacağı söylenir, o da seni aramaz zaten.”

Seni aramaz da, şarjı bitmeyen başka birilerini arar.

* “Dördüncü durum, olmadık kavga çıkartıp ikincisinin aramamasını sağlarsınız. Eee erkek yoldaşlarım daha size anlatacağım çok durum var ama yer müsait değil.”

* “Bi telefonda bile rahat huzur yok. Hem siz teknolojiden geri kalmışınız ” blekbery” var şimdi. Çatır çatır yazışır, resim bile gönderir bööle acayip pozisyonlardan fazla özlemesin diye... peh :)”

Tabii, “Blekbery”ler de sanki, JSF! Hayalet uçak! Ayrıca...

Senin acayip pozisyonlarından birilerinin hoşlanacağını mı sanıyorsun? Benden duymuş gibi olma ama bir kadın bir erkeğin acayip pozisyonlarına ancak katlanabilir. O da bir yere kadar... Nereye kadar? Mezara kadar olmadığı kesin.

* “Ben de tatil hazırlığı yapıyordum. Çıtırlara kavuşmanın heyecanından deli danalar gibi zıplıyorum. Dilek Hanım danaların ruhunu okuyor. Valla eşim bu yazıyı okumasın diye hemen belgeleri kararttım. Uyanmasın şaşkın.”

Şeytan diyor ki ihbar et. İsmini yazdıklarını birinci sayfadan koy. Sonra da “kim şaşkın” bak. Dua et, öyle ruhunu okuyor mokuyor demişsin de, gönlümü aldın.

İyi de, sen nasıl öyle kendi kendine tatile çıkıyorsun? Bi anlatsana...

Karın ne diyor bu işe? Onu da anlat.

İzin veriyor olmasın sakın!

Öyleyse şimdi o da bir yerlerde birilerine senin için “şaşkın” diyor olabilir ha!

Aman ha!

Dilek ÖNDER

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ama bilmezler ki hiçbir kadın hiçbir erkeğe inanmaz. Sadece inanmış gibi yapar

Biliriz, o yüzden de kimse "mutluluk" bekleyerek kendini kandırmasın.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Kandırdığını düşünen her zaman kendini kandırmış ve aldatmıştır.