Telafi Eğitimi olacak mı ?

Telafi Eğitimi olur mu?

• evet

• hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhabalar.

O
kul açılmadan 3 hafta önce yani 15 Ağustos gibi bir tarihte telafi eğitimi zorunlu olmadan olabileceği söyleniyor. Bu iddialar doğru mu, bunu MEB kendi mi açıkladı?

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Zaten telafi eğitimi adı altında okullar 31 Ağustosta başlamayacak mı? Ben mi yanlış biliyorum. Haber doğruysa ve yeteri kadar önlem alınırsa ben gitme taraftarıyım. Tüm bu virüs karantina falan bir şeyleri öğrenmeye olan yönelimimi azalttı gibi hissediyorum.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Zaten telafi eğitimi adı altında okullar 31 Ağustosta başlamayacak mı? Ben mi yanlış biliyorum. Haber doğruysa ve yeteri kadar önlem alınırsa ben gitme taraftarıyım. Tüm bu virüs karantina falan bir şeyleri öğrenmeye olan yönelimimi azalttı gibi hissediyorum.
Bildiğim kadarıyla 31 Ağustos'ta yeni sınıfın, yeni konuları üzerine anlatımlar başlayıp, 3 hafta önceden telafi eğitimi başlatılacak.

Reaksiyon puanı
769
Ya ben zaten bu Milli Eğitim Bakanına aşırı gıcığım bi dediği bi dediğini tutmuyor. Bide mükemmel eğitim veriyormuş gibi tavırları yok mu, neyse ben gene sinirlendim.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Ya ben zaten bu Milli Eğitim Bakanına aşırı gıcığım bi dediği bi dediğini tutmuyor. Bide mükemmel eğitim veriyormuş gibi tavırları yok mu, neyse ben gene sinirlendim.
Korona sürecinde böyle büyük bir devletin eğitim sistemini yönetmek zor olsa gerek...

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Virüs sürecinde dediklerinin uyuşmaması gayet anlaşılabilir bir şey. Sonuçta ortada küresel bir pandemi var ve hiçbir şey kesin öngörülemiyor. Öncesini kastediyorsanız bilemicem.

Son düzenleme:

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Virüs sürecinde dediklerinin uyuşmaması gayet anlaşıabilir bir şey. Sonuçta ortada küresel bir pandemi var ve hiçbir şey kesin öngörülemiyor. Öncesini kastediyorsanız bilemicem.
Aslında böyle olması gayet normal fakat biz öğrenciler çok fazla arada kalıyoruz. :oops:

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Telafi eğitimi olur fakat velilerin geneli çocuklarını okula göndermek istemez.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
15 ağustosta özel okullar açılacak telafi eğitimi verilecek, 31 ağustosta ise diğer okullar açılıp 10-15 günlük bir telafi eğitimi verecekler.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
15 ağustosta özel okullar açılacak telafi eğitimi verilecek, 31 ağustosta ise diğer okullar açılıp 10-15 günlük bir telafi eğitimi verecekler.
Teşekkürler. Bu resmi bir kuruluş tarafından onaylandı mı?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Telafi eğitimi olursa olsun ama zorunlu olursa hakkımı helal etmem. Hem canımı tehlikeye atıyorlar hemde virüsü biz üretmişiz gibi bizi bir binada 7 saat işkenceler ede ede virüsle kafes dövüşü yaptırırlar

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Telafi eğitimi olursa olsun ama zorunlu olursa hakkımı helal etmem. Hem canımı tehlikeye atıyorlar hemde virüsü biz üretmişiz gibi bizi bir binada 7 saat işkenceler ede ede virüsle kafes dövüşü yaptırırlar
Okullar açıldığında taahhütname imzalanacak ve okula gitmek zorunlu diye biliyorum...

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhabalar.

O
kul açılmadan 3 hafta önce yani 15 Ağustos gibi bir tarihte telafi eğitimi zorunlu olmadan olabileceği söyleniyor. Bu iddialar doğru mu, bunu MEB kendi mi açıkladı?
Sanmıyorum direk 31 ağustosta açılırsa yeni sınıfının müfredatıyla başlayacak.

Reaksiyon puanı
6,381
Zaten telafi eğitim için okullar 31 ağustosta açılıyor. Eğer telafi eğitim olmasaydı eylülün ortasında açılırdı.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Şahsi görüşüm okulları erken açıp müfredatı rahatça yayarak öğretim sürecine öyle devam edebilirler.Zaten döneme sığdıramadığımız gerekli gereksiz bilgilerle dolu müfredatımız var.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Şahsi görüşüm okulları erken açıp müfredatı rahatça yayarak öğretim sürecine öyle devam edebilirler.Zaten döneme sığdıramadığımız gerekli gereksiz bilgilerle dolu müfredatımız var.
Bence de iyi olur. Bir de sabahçı öğlenci sistemi yapabilirler. Okulun öğrenci sayılarını ikiye bölebilirlerse.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Çok iyi olur umarım tüm öğrencilere bu imkan sağlanır.Maalesef her devlet okulu özel okullar gibi değil. Gençler adına sevinirim.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Sabahçı, öğlenci sistemi olursa çok hoş olabilir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Keşke açılsa 15'inde.

Reaksiyon puanı
109
Merhabalar.

O
T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞIT.C. MİLLÎ
EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞIT.C. MİLLÎ
EĞİTİM BAKANLIĞI

ŞARTLAR UYGUN OLURSA DERS ZİLİ 31 AĞUSTOS'TA ÇALACAK

1. Ana Sayfa
  2. Haberler
ŞARTLAR UYGUN OLURSA DERS ZİLİ 31 AĞUSTOS'TA ÇALACAK
Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre okullar 31 Ağustos'ta açılacak, 18 Haziran'da kapanacak. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım'da, yarı yıl tatili 25 Ocak-5 Şubat'ta, ikinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan'da yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yeni eğitim öğretim yılına ilişkin takvim illere gönderildi. Buna göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım'da yapılacak. Birinci dönem 22 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak Cuma günü başlayacak 5 Şubat Cuma sona erecek. İkinci dönem, 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan'da olacak. Eğitim öğretim yılı ise 18 Haziran Cuma günü sona erecek.

Ayrıca takvimde öğrencilerin bir önceki eğitim ve öğretim yılına dair eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına ilişkin eğitim programının, 2020-2021 ders yılıyla ilişkilendirildiği ve bu eğitim ve öğretim yılının bir parçası olarak planlandığı belirtildi. İllere gönderilen yeni eğitim yılı takvimine ilişkin açıklama yapan Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, "Bakanlık olarak, şartların uygun olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos tarihinde başlamasını planladık." dedi. Mete, küresel çapta yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda okullardaki eğitim ve öğretime tedbiren ara verildiğini anımsattı. Bu dönemde öğrencilerin, eş zamanlı olarak uzaktan eğitim aldığını belirten Mete, EBA, EBA TV ve canlı sınıf uygulamalarıyla ders içerikleri sunarken, etkinlik ve rehberlik saatleri, soru çözümleri, çeşitli destekleyici yayınları da süreç içerisinde sistemle bütünleştirdiklerini söyledi.

Ders yılının 19 Haziran'da sona ermesinin hemen ardından öğrencilerin yaş seviyelerine uygun olarak hazırlanan yaz okulu yayınlarının hali hazırda EBA TV ekranlarında, öğrenci ve velilerimizle buluşmaya devam ettiğininin altını çizen Mete, ihtiyaç görülen her alanda öğrencilerin yanında bulunmaya çalıştıklarını ifade etti. Öğrencilerin eksiklerini gördükleri derslerden destekleme yetiştirme kurslarına katılmalarını sağlayacak hazırlıkları tamamladıklarını aktaran Mete, şu değerlendirmelerde bulundu: "Uzaktan eğitime başladığı günden bu zamana, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ilk kez deneyimledikleri uzaktan eğitimin etkisine dair araştırmalar yürüttük. Bunlardan biri de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce yürütülen Küresel Salgın Döneminde Eğitim Süreçlerinin Değerlendirilmesi ve Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Beklentiler Araştırması'dır. Araştırmaya 25 bin 567 öğretmen, 2 bin 197 okul yöneticisi, 41 bin 430 öğrenci ve 24 bin 489 veli olmak üzere 93 bin 783 kişi katılmıştır. Ülke ölçeğinde yapılan bu taramalar ve araştırmalar 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için alınması gereken tedbirler, yapılmasını gerekli gördüğümüz düzenlemeler ve yeni ihtiyaçlara göre alınacak kararlar için bizlere rehberlik etmektedir."

"Yıl boyunca destekleme ve yetiştirme kurslarımızda telafi eğitimi yapacağız"
Eğitim öğretim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için veriye dayalı kararlar aldıklarını ve eğitimi sekteye uğratmayacak alternatif durumlar üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Mete, şunları kaydetti: "Ders zilimiz, 31 Ağustos'ta çalacak. Birinci dönemin ilk üç haftasında ağırlıklı ve devamında yıl boyunca destekleme ve yetiştirme kurslarımızda olmak üzere telafi eğitimi yapacağız. Telafi, tamamlama ve uyum eğitimi, okulların açılmasıyla birlikte yeni ders yılının ilk üç haftasında gerçekleştirilecek. Bizim için en önemli ve ciddiyetle ele alınması gereken konulardan biri 'telafi eğitiminin' ne şekilde yapılacağıdır. Bu konuda farklı senaryolar üzerinde çalıştık. Bugün geldiğimiz noktada; yaptığımız araştırmalar, il müdürleriyle yapılan değerlendirmeler ve bilim kurulunun önerileri doğrultusunda, değişen koşullar dikkate alınarak alternatiflerimizi hayata geçiriyoruz. Bu nedenle Bakanlık olarak, şartların uygun olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos tarihinde başlamasını, birinci dönemin ilk üç haftasında Bakanlığımızca hazırlanan eksik konu ve kazanım tablosu çerçevesinde, okullarımızda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ait işlenemeyen derslerin eksik konu kazanımlarının giderilmesini, yine bu çalışmaların yıl boyunca ve yapacağımız düzenlemelerle destekleme yetiştirme ve kurslarımızda sürdürülmesini planladık. Süreçte, okullarımızın her tür ve kademedeki haftalık ders çizelgeleri, öğrenim şekilleri, ders saatleri, süreleri, iş takvimi, ara tatilleri ile kazanım matrisleri dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek istisnai durumlara da hazırlıklıyız

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Merhabalar.

O
helebi olsun YEMİN EDERİM. GİTMEM ya aga koronayı sanki BİZ çıkardık NEDEN BİZİM YAZIMIZI YİYORLAR ZATEN LGS VAR( sınav değil hazırlık.) (BANA YOK. .d) Salsınlar barı yazımızı biraz kafa dinleyelim korona var dedik evde beynimiz patladı. IQ seviyemiz düştü. denize bile gitmedik biz normalde temmuz başlamadan giderdik. .d