Soru Teknoliderplus.com Sizce Güvenilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

yolcurahmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210728-233630.jpg
    Screenshot_20210728-233630.jpg
    44.6 KB · Görüntüleme: 164

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bu şirket İstanbul'da. Kargo neden Ankara'dan geliyor?

1627505059692.png

yolcurahmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Orasını bilemem. Benim kargom geldi, başkalarının gelmemişse onlar da gelmediğine dair bir dekont, ya da suç duyurusunds bulunduysalar dilekçelerini paylaşsınlar. Ben de online ticaret yapıyorum, karşıdaki kişileri bi vatanla, teknosa ile kıyaslamoyorum. Firma muhtemelem küçük bir firma, elinde malzeme olmayabilir ve sipariş geldiğinde herhangi bir ildeki tedarikçisinden kargolatıyor olabilir. Bunu e ticaret yapan birçok kişi yapıyor. Ha dediğim gibi brn kendi tecrübemi yazdım, inanmayan 0530351841 konum atayım gelsin. Çünkü sitedeki bazı arkadaşlara benim kargom geldi diyince pek inandırıcı gelmedi, bu da onlardan gibi saçma sapan ithamlarda bulundular. Buraya herkes özgürce fikrini yazıp, tecrübesini paylaşamayacaksa zaten üyeliğin de bir anlamı yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210728-234418.jpg
    Screenshot_20210728-234418.jpg
    49.3 KB · Görüntüleme: 158
  • Screenshot_20210728-234435.jpg
    Screenshot_20210728-234435.jpg
    42.8 KB · Görüntüleme: 162

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi benim yada bizim derdimiz burda birini suçlamak yada sorgulamak olamaz zaten. Benim sipariş numaram 13721 seninki 13723 yani ben senden önce sipariş vermişim ve bana perşembe günü anca kargo olur dediler ama sana daha önce gelmiş. Oda çok önemli degil, insan tedirğin oluyor haliyle sen ürünüm geldi diyince. Teknovas otomotiv diye bir yerde göremedim google haritalarda. Belki reklam vermemişsindir olabilir ama otomotiv sektöründe internette olmayan görmedim ben. Neyse artık olan olmuş şikayet yada paramızın geri yatarmı kafası 2,3 güne netleşir. Eğerki benim gibi insanların paralarını çaldırlarsa ALLAH fitil fitil burunlarından getirsin. Tabi inançları varsa. En sevdiğinden çıksın acısı

yolcurahmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi benim yada bizim derdimiz burda birini suçlamak yada sorgulamak olamaz zaten. Benim sipariş numaram 13721 seninki 13723 yani ben senden önce sipariş vermişim ve bana perşembe günü anca kargo olur dediler ama sana daha önce gelmiş. Oda çok önemli degil, insan tedirğin oluyor haliyle sen ürünüm geldi diyince. Teknovas otomotiv diye bir yerde göremedim google haritalarda. Belki reklam vermemişsindir olabilir ama otomotiv sektöründe internette olmayan görmedim ben. Neyse artık olan olmuş şikayet yada paramızın geri yatarmı kafası 2,3 güne netleşir. Eğerki benim gibi insanların paralarını çaldırlarsa ALLAH fitil fitil burunlarından getirsin. Tabi inançları varsa. En sevdiğinden çıksın acısı
Büyük bi firma değilim kardeşim. Yeni yeni başlıyorum. O yüzden yazıcıyo buradan aldım, pc trendyoldan aldım. Şirket kuruluşum 13 Temmuz, o yüzden bir yerde göremezsin. Pazaryerlerine yeni giriş yapıyorum.

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu şirket İstanbul'da. Kargo neden Ankara'dan geliyor?

Ekli dosyayı görüntüle 160227
Sanırım ben ilk konuştuğumda bana depolardan çıkış oluyor demişlerdi, belki depoları ankaradadır bilemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük bi firma değilim kardeşim. Yeni yeni başlıyorum. O yüzden yazıcıyo buradan aldım, pc trendyoldan aldım. Şirket kuruluşum 13 Temmuz, o yüzden bir yerde göremezsin. Pazaryerlerine yeni giriş yapıyorum.
Haklı olabilirsin aman sende dikkat et isimleriniz birbirinizi çağrıştırıyor teknoliderplus = teknovas

Nergizdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım ben ilk konuştuğumda bana depolardan çıkış oluyor demişlerdi, belki depoları ankaradadır bilemiyorum.

Haklı olabilirsin aman sende dikkat et isimleriniz birbirinizi çağrıştırıyor teknoliderplus = teknovas
Bu site kesinlikle dolandırıcı bence. Ne müşteri hizmetleri açıyor ne de maile cevap veriyorlar. Bugün ilçe hekem heyetİni aradım böyle bir problem olduğuna dair bana noterden üründen caydığınıza dair talep oluşturmam gerektiğini ve daha sonrasından e devletten takip edip 15 gün içinde ücret iadesi olmaz ise il tüketici hayetine gidip elimizdeki noter onaylı belgeyle ve siteden ekran görüntüsü almış olduğunuz belgelerle başvuru yapın bu şekilde paranızı geri alabilirsiniz dediler.

Bu site kesinlikle dolandırıcı bence. Ne müşteri hizmetleri açıyor ne de maile cevap veriyorlar. Bugün ilçe hekem heyetİni aradım böyle bir problem olduğuna dair bana noterden üründen caydığınıza dair talep oluşturmam gerektiğini ve daha sonrasından e devletten takip edip 15 gün içinde ücret iadesi olmaz ise il tüketici hayetine gidip elimizdeki noter onaylı belgeyle ve siteden ekran görüntüsü almış olduğunuz belgelerle başvuru yapın bu şekilde paranızı geri alabilirsiniz dediler. Site etbise kayıtlı diye alışveriş yapmıştım ama bu tür etbise kayıtlı site olupta dolandırılanlar olmuş.

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu site kesinlikle dolandırıcı bence. Ne müşteri hizmetleri açıyor ne de maile cevap veriyorlar. Bugün ilçe hekem heyetİni aradım böyle bir problem olduğuna dair bana noterden üründen caydığınıza dair talep oluşturmam gerektiğini ve daha sonrasından e devletten takip edip 15 gün içinde ücret iadesi olmaz ise il tüketici hayetine gidip elimizdeki noter onaylı belgeyle ve siteden ekran görüntüsü almış olduğunuz belgelerle başvuru yapın bu şekilde paranızı geri alabilirsiniz dediler.
Bana sorarsanı hepsi boş, bu ülkede ne yaparsak yapalım dürüst insanların hakkı hep yenilmiştir. Birde notere gideceksin ona para ver ordan oraya git sonra başka yere git. Bu kadar saçma sapan bir sistem. Giden gitti kanaatım bu yönde

Nergizdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana sorarsanı hepsi boş, bu ülkede ne yaparsak yapalım dürüst insanların hakkı hep yenilmiştir. Birde notere gideceksin ona para ver ordan oraya git sonra başka yere git. Bu kadar saçma sapan bir sistem. Giden gitti kanaatım bu yönde
Bence boş değil.Giden gitse dahi bu insanlar yaptıklarının bedelini ödemeli. Ben elimden geleni yapıcam ne olur gerisini bilemem

Bence boş değil.Giden gitse dahi bu insanlar yaptıklarının bedelini ödemeli. Ben elimden geleni yapıcam ne olur gerisini bilemem
Notere gitmek istemeyenlerde attığınız cayma mailinin çıktısını alıp saklayın demişlerdi. Böyle bi seçenek de var

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Notere gitmek istemeyenlerde attığınız cayma mailinin çıktısını alıp saklayın demişlerdi. Böyle bi seçenek de var
Heyetemi vereceğiz onu ?

Nergizdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7500 tl nin altında ise ilçe hakem heyeti üstünde ise il hakem heyetine başvurıyormuşsunuz belgelerle.

Son düzenleme:

mesut59700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizede persembe dediler gorecegiz bakalim sen ne aldin abim 12 bin liralik

7500 tl nin altında ise ilçe hakem heyeti üstünde ise il hakem heyetine başvurıyormuşsunuz belgelerle.
6 ay yada 1 yil suruyor sonra eksik belge deyip iptal oluyor daha once denedim hicbirsey cikmiyor oradan

blaxis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Buraya kargo sorgulama sayfasının SS'ini, linkini atar mısınız. Bunca mağdur olan adam arasında tek sizin ürününüz gelmiş olamaz.
benim ürünüm de geldi yukarda görüntüleri attım :D kargo ss ini de attım ama biz seçilmiş şanslılar da olabiliriz :D

Bence ürünleri sipariş verildikten sonra getirtip sonra kendileri kargoluyor bana da Ankara dan geldi ürün

blaxis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
garezleri bize belkide :)
Dediğim gibi bence ürünleri başka yerden getirtip sonra kargoluyolar o yüzden gecikme olabilir ya da bi kaç kişiye gönderip sonrasını sallayacaklar inşallah herkes parasını veya karşılığını alır.

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizede persembe dediler gorecegiz bakalim sen ne aldin abim 12 bin liralik

6 ay yada 1 yil suruyor sonra eksik belge deyip iptal oluyor daha once denedim hicbirsey cikmiyor oradan
İphone 12 mini ve çamaşır makinesi almaya çalıştık? bakalım hep beraber görücez neler olacak. Ürünü gelenler var, bekleyenler var, parasını geri alanlar vardı ilk yorumların başladığı zaman ama biz hala bişe görmedik.

Gelecegini sanmiyorum ama gelirse belirtirim tabikide benim anlamadigim nasil bukadar yasal dolandiriyorlar biz hep belli basli sirketlerden alisveris yapmak zorundamiyiz anlamadim
Bu ülkede zaten hep yasal dolandırıcı var gayet normal ?

mesut59700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone 12 mini ve çamaşır makinesi almaya çalıştık? bakalım hep beraber görücez neler olacak. Ürünü gelenler var, bekleyenler var, parasını geri alanlar vardı ilk yorumların başladığı zaman ama biz hala bişe görmedik.

Bu ülkede zaten hep yasal dolandırıcı var gayet normal ?
Diyelimki dukkan actik mecburmuyum hepsiburada trendyol falan kayit olmaya onlara verecegim parayla indirim yaparim ama iste boyle rahat dolandirtirsan insanlari mecbur hadi actin 1 ay sonra iflas

Diyelimki dukkan actik mecburmuyum hepsiburada trendyol falan kayit olmaya onlara verecegim parayla indirim yaparim ama iste boyle rahat dolandirtirsan insanlari mecbur hadi actin 1 ay sonra iflas
Guvenilir site degil deyip kimse almaz kucuk esnaf batsin sadece bizler madur degiliz yani yazik

Guvenilir site degil deyip kimse almaz kucuk esnaf batsin sadece bizler madur degiliz yani yazik
Adamlar 5 banka hepsinde şirket ibani var abi nasil oluyor aklim almiyor vallah helal olsun buyuk emek var ?

Commander16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 18.07.2021 tarijinde ürün aldım 29-30 gibi kargoya verilir demişlerdi. Formlardaki yorumları okuyunca müşteri hizmetlerini aramak istedim hat sürekli düşüyor. Mj destek hattı vardı çıkmıyor. Bunun üzerine şikayet bölümünden ürünün iptalini ve para iadesini talep ettim mailler attım ama dönüş yapan olmadı. Yasal işlem başlattım bakalım hayırlısı.

Nergizdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelecegini sanmiyorum ama gelirse belirtirim tabikide benim anlamadigim nasil bukadar yasal dolandiriyorlar biz hep belli basli sirketlerden alisveris yapmak zorundamiyiz anlamadim
Sanırım hep bilindik sitelerden almak gerekiyor bende öğrenmiş oldum bunu

nemesisti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ürünler gelmeyecek, Herkes yasal yoldan hakkını savunsun. Bu forumda 2 kişi hariç kimsenin ürünü gelmedi.

Canorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BENİMDE ÜRÜNÜM GELMEDİ GELMİYOR GELMEYECEKTE KREDİ KARTI İPTAL TALEBİNDE BULUNDUK BANKADAN BAKALIM

smtocsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben de 19 Temmuz'da teknoliderplus.com üzerinden ürün satın almıştım fakat ne kargolandı ne bir şey edildi, günlerdiz hazırlanıyor gözüküyor. Aldığım ürünü iptal etmek istedim müşteri hizmetlerini aradım muhasebe bölümüne mail atmanız gerek dedi. Mail attım fakat dönüş falan yapılmadı siparişim iptal edilmedi. Müşteri temsilcisine ulaşılamıyor, canlı destek yok. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve tek belgem sitenin bana mail olarak yolladığı faturaydı. Şirketten savunma istenmiş bakalım ne olacak. Kargosu gelenler acaba ne zaman sipariş verdiler? Yardımlaşmak lazım yoksa hepimiz paramızdan olacağız.

mesut59700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, ben de 19 Temmuz'da teknoliderplus.com üzerinden ürün satın almıştım fakat ne kargolandı ne bir şey edildi, günlerdiz hazırlanıyor gözüküyor. Aldığım ürünü iptal etmek istedim müşteri hizmetlerini aradım muhasebe bölümüne mail atmanız gerek dedi. Mail attım fakat dönüş falan yapılmadı siparişim iptal edilmedi. Müşteri temsilcisine ulaşılamıyor, canlı destek yok. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve tek belgem sitenin bana mail olarak yolladığı faturaydı. Şirketten savunma istenmiş bakalım ne olacak. Kargosu gelenler acaba ne zaman sipariş verdiler? Yardımlaşmak lazım yoksa hepimiz paramızdan olacağız.
Kac paralik urun aldin dostum gitti o para gecmis olsun savunma falan derken 1 yil sonra eksik belge hayirli isler

smtocsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kac paralik urun aldin dostum gitti o para gecmis olsun savunma falan derken 1 yil sonra eksik belge hayirli isler
3150TL'lik ürün aldım. Tüketici heyetini biraz araştırdım, heyet savunma istedikten sonra şirket 1 ay içinde cevap vermezse icra işlemlerini başlatabiliyormuşuz

KingDrevan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar hakkınızdan sakın vazgeçmeyin. Bunlar gibi insanlar zaten peşine düşülmedikleri için bu kadar rahat devam edebiliyorlar. İnsanlar ya bilmiyor, ya da uğraşmak istemiyor, uğraşmak isteyenlerin de şevki "Kardeşim istediğin kadar uğraş ben zamanında denedim bir yere varamazsın" gibisinden konuşanlar yüzünden kırılıyor. Ne yapsın insanlar, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etsin onlar da rahat rahat insan dolandırmaya devam mı etsin?! Arkadaşlar ne olursa olsun hakkınızı savunmaktan vazgeçmeyin 6 ay da sürse 1 yıl da sürse peşini bırakmayın, ben bırakmayacağım. Nerelere, nasıl başvurması gerektiğini bilmeyenler özelden mesaj atabilir bana.

buyuksahip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamunaleyküm arkadaşlar hepimize geçmiş olsun, vardır bunda da bir hayır diyorum kendi adıma fakat sonucunda paramı geri alamayacağım ihtimali olsa da üzerime düşeni yaparak, firmaya mail yoluyla gerek iadeli taaahhütlü ihbar name yollayarak az öncede elimdeki ulaşabildiğim tüm bilgiler ile cimere şikatette bulundum yarında ödememi alamaz isem ki büyük olasılık öyle savcılığa nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağım. Daha önce bahseden arkadaşlar olmuştu sanırım şirket Muhammet Ulusoy adında biri üzerinde ve adresi büyük ihtimal sanal asıl garip olan sanal bir adresle vergi kaydından ticaret oda sicil kaydına kadar herşey resmi olarak yapılmış 400 bin ₺ sermayali bir şirket kurulmuş ve bu işi daha öncede sanırım aynı şahıs teknolojigo.com adlı site ile yapmış. demekki ordan bir ceza almamış hatta kar da etmişki hala yeni site açıp dolandırmaya devam edebiliyor. bundan sonra yapılacaklar ise tüketici hakem heyetlerine başvurmak cimere başvurmak ve savcılığa suç duyurusunda bulunmak sonrasını beklemek bunları yapsakta yapmasakta madur olan arkadaşların daha fazla kaybedeceği bişey yok herkes başvuru yaparsa belki bi sonuç alınabilir şimdi giden para varsınnki 1 sene sonra geri gelsin hiç gelmemsinde iyidir. tekrar hepimize geçmiş olsun yolcurahmi arkadaşada teşekkür ederim verdiği bilgiler için kendisi şanslı bi kaybı yok bu olayda

Son mesajlar