Soru Teknoliderplus.com Sizce Güvenilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Canorss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hakkınızdan sakın vazgeçmeyin. Bunlar gibi insanlar zaten peşine düşülmedikleri için bu kadar rahat devam edebiliyorlar. İnsanlar ya bilmiyor, ya da uğraşmak istemiyor, uğraşmak isteyenlerin de şevki "Kardeşim istediğin kadar uğraş ben zamanında denedim bir yere varamazsın" gibisinden konuşanlar yüzünden kırılıyor. Ne yapsın insanlar, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etsin onlar da rahat rahat insan dolandırmaya devam mı etsin?! Arkadaşlar ne olursa olsun hakkınızı savunmaktan vazgeçmeyin 6 ay da sürse 1 yıl da sürse peşini bırakmayın, ben bırakmayacağım. Nerelere, nasıl başvurması gerektiğini bilmeyenler özelden mesaj atabilir bana.
Ne yapmak gerekiyor yazarmısınız

Enesbasbug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Belgeli dolandırıcılık diye birşey mi var?
Asıl güvenirliği belge ile sorgulanır.
5 gün önce ben dolandırıldım jbl ses bombası aldım 1090 tl ye ve üründe gelmedi üstüne üstlük faturada sahte ve ulaşabilceğin kimse yok ilk önce ufak güven sağlayıp sanırım herkeze tokatı koyuyorlar sakın almayın bu siteden birşey
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 gün önce ben dolandırıldım jbl ses bombası aldım 1090 tl ye ve üründe gelmedi üstüne üstlük faturada sahte ve ulaşabilceğin kimse yok ilk önce ufak güven sağlayıp sanırım herkeze tokatı koyuyorlar sakın almayın bu siteden birşey

Ekli dosyalar

• IMG-20210729-WA0007.jpg
    IMG-20210729-WA0007.jpg
    51.4 KB · Görüntüleme: 175

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Burada ürününün geldiğini beyan edip fatura görselini koyan arkadaşın faturasını sorguladım. Sonuç: Kayıtlı değil.

1627594756865.png

Görünüşe bakılırsa maalesef söylenenler gerçek.

mesut59700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar hakkınızdan sakın vazgeçmeyin. Bunlar gibi insanlar zaten peşine düşülmedikleri için bu kadar rahat devam edebiliyorlar. İnsanlar ya bilmiyor, ya da uğraşmak istemiyor, uğraşmak isteyenlerin de şevki "Kardeşim istediğin kadar uğraş ben zamanında denedim bir yere varamazsın" gibisinden konuşanlar yüzünden kırılıyor. Ne yapsın insanlar, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etsin onlar da rahat rahat insan dolandırmaya devam mı etsin?! Arkadaşlar ne olursa olsun hakkınızı savunmaktan vazgeçmeyin 6 ay da sürse 1 yıl da sürse peşini bırakmayın, ben bırakmayacağım. Nerelere, nasıl başvurması gerektiğini bilmeyenler özelden mesaj

Burada ürününün geldiğini beyan edip fatura görselini koyan arkadaşın faturasını sorguladım. Sonuç: Kayıtlı değil.

Ekli dosyayı görüntüle 160302

Admin abi gercektende ileri malesef adamlar dudukledi bizi avukat arkadasim minare yi kilifi hepsini uyduruyorlar 300 bin tl kaptiran var bu internette diyor.dava acalim kurtarirmiyiz dedim balon sirket dedi sahibi kimbilir hangi gunahsiz yani bu ulkede hukuk var diyen yalan soyluyor medyada tanidigi olan varsa cikarsin anca oyle yakalanirlar ancak paralar gitti hepimize gecmis olsun

Enesbasbug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
BENİMDE ÜRÜNÜM GELMEDİ GELMİYOR GELMEYECEKTE KREDİ KARTI İPTAL TALEBİNDE BULUNDUK BANKADAN BAKALIM
Bu konuda bankada bişey yapmıyor eğer çözersen banada haber et
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki bankalar neden yardımcı olmuyor neticee kredi kartından güvenli alışveriş adı altında yapıyoruz bunu

blaxis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

ben de merakımdan bi bakayım dedim de kayıtlı görünüyor siz satıcının vergi nosu yerine alıcının tc sini yazmışsınız + olarak fiyatı tam olarak girmek gerekiyor 1260.03 TL olarak yani
böyle sorgulamanız gerekiyor.

Şimdi burdan şey çıkmasın ben firmadan yana falan değilim :D sadece merak ediyorum konu nereye gidecek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    28.7 KB · Görüntüleme: 122

tecknotek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günler önce çabaladık ama başaramadık.

mağdurlar çoğalıyor.

Manic01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burda çok guzel kolpalayan bi tip var bide yok ürün gelmiş, yok etbis kodu varmis biri de diyo , bunlar bu dolandirici serefsiz evladinin fake hesaplari heralde

Yildirim_tncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Burda çok guzel kolpalayan bi tip var bide yok ürün gelmiş, yok etbis kodu varmis biri de diyo , bunlar bu dolandirici serefsiz evladinin fake hesaplari heralde
Ve hepimize geçmiş olsun, sitede kapandı. En sevdiklerinden çıksın ne diyelim bakşa. Devlet desen başka havada nereye başvurursak başvuralım giden gitti.

Mağdur123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kesinlikle alışveriş yapmayın dolandırıcı bunlar.paraniza yazık günah.bakin bir sitenin en alt tarafına indiginizde etbise kayıtlıdır barkodu u görüyorsanız!üye olana 25 TL indirimi görüyorsanız!havale gönderimine yüzde 5 indirim i goruyorsaniz!o siteden uzak durun
Merhaba bende 24 tammuz 2021 fotoğraf makinesi satın aldım fakat bu gün dokuzuncu gün oldu ne bir haber ver ne kargoya verildi siteye giriş dahi yapamadım müşteri hizmetleri beni hattan düşürüyor ne yapacam bilmiyorum kahrımdan ölecem

Enesbasbug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Site iptal

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210802-082401_Chrome.jpg
    Screenshot_20210802-082401_Chrome.jpg
    24.2 KB · Görüntüleme: 104

blaxis1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer bana diyorsan fake hesap falan değilim yerim yurdum belli twitch.tv/lelusvi burada çizim yayınları yapıyorum ve çizim yapmak için ipad aldım üstelik geldi her ihtimale karşı video da aldım şansa gelmiş olabilir buna bişey demiyorum ama bilip bilmeden iftira atma

Sez_in

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dijital İfşa diye bir platform kurulmuş ve dertlerini sorumlu kişiyi de ilan ederek anlatmışlar.

Neler mi oluyor? "Teknoliderplus.com güvenilir mi" mi?

teknoliderplus.com sitesinde "Samsung Türkiye Garantili", Etbis kayıtlı, müşteri hizmetlerinde ise "Ticaret Bakanlığı" onaylı ibareleri ile güven kazandıran bu siteden yüzler mi binler mi alışveriş yaptı merak ediyorum.

İlk araştırmaları genellikle herkes yapmış; olumlu yorumlar, baştan aşağı kaliteli bir site, aaa bayram indirimi hadi dalalım diyerek birçok insan alışveriş yapmış. Ne de olsa Etbis onaylı falanlar filanlar...

Canlı destek ve müşteri hizmetleri üzerinden her türlü soruna yardım, bilgi... alışveriş yaptığınız anda kesilen fatura... Ne kadar da reel değil mi?

Mall of Istanbul'da sanal ama reel ofis. Şirket bilgileri sonsuz resmi ve reel.

Günlerdir kargosunu bekleyen, ha bugün ha yarın diye oyalanan müşterilere kargolar henüz gönderilmemişken 29 Temmuz 2021 tarihinde "aynı gün kargo" diye web sitelerinde bir banner paylaştılar. Yani diyor ki; ben sizi vurdum, ürünlerinizi yollamadım. Ama siz bunu anlamadan ben biraz daha vurgun yapmak istiyorum. Bunu da tabii ki hem uygun ürün, hem de aynı gün kargo kampanyası ile daha fazla müşteri çekerim diyor. Ve müşteri hizmetleri sorumlu kişilere sizi bağlamayı bırakıyor. Ve canlı destek bir anda kayboluyor. Site açık, alışveriş devam. Ama aynı gün kargo diyerek ivme yükseltiyor...

Ve evet, bu sistem akarken dolandırıldığımızı tasdikleyen bizim farkındalığımızı arttıran teknoliderplusın Facebook sayfasındaki dolandırıldık mı biz şimdi nidaları oldu. Yavaş yavaş büyüyen bir kitle mevcut... Ne yazık ki...

Şirket sahibi kişinin anında TC, telefon, ikametgah adreslerine ulaşıldı. Ama fakat lakin fazla gerçek olmaları süreci yavaş götürmemize sebep. Delil soyut, olay somut.

Aklımın almadığı mesele şu ki, sosyal medya içerik üreticisi, web sayfasını tasarlayan kişi ya da kişiler bu durumdan haberdar mıydı? Bu kadar pürüssüz siteyi, bu kadar kaliteli sosyal medya içeriklerini kime nasıl yaptırdıklarını cidden merak ediyorum. Ciddi bir emek mevcuttu sitelerinde. ....

Şikayetler hızlı bir şekilde Etbis onaylarının kaldırılmasına, web sitelerinin kapatılmasına ya da geçerli IP'lerin engellenmesine (bu konuya kulaktan dolma hakimim) vesile oldu. Ama aynı gün kargodan faydalananları engellemedi ne yazık ki. Vurgun gerçekleşirken sipariş verenler de olmuş anladığımız kadarıyla...

Ve yine anladığımız kadarıyla kişi başına bin liradan 13 bin liralara kadar yapılan alışverişler mevcut.

Whatsapp'ta oluşturulan bir grup var evet, herkes hüznünü de şokunu da, çözümünü de, izlediği yolu da paylaşıyor. Gerçekten mağdur olan kişilerin yüzdesini bilmiyorum. Ama sürekli bir mesaj akışı mevcut.

Evet, belirli yöntemler; savcılık, karakol, Ticaret Bakanlığı, Etbis, bankalar, Tüketici hakem heyetleri, cayma hakkı...

Ancak günümüzde sosyal medya üzerinden hunharca akımlarla ses getiren olaylar mevcutken bu kadar büyük bir olay neden sadece Whatsapp üzerinde sürüyor ben merak ediyorum. Neden sosyal medyada bu konuda derdini ilgili mercilere ileten ya da bir akım başlatan ya da bir akıma kapılan yok merak ediyorum.

Ya gerçekten basiretler bağlanmış ya da bu mağdurların sayısı düşük... ya da mağdurlar hala mağdur olduğunu bilmiyor.

Whatsapp'ta yapılan muhabbetin sosyal medyada tek bir noktada buluşup ilerletilmesi ve çığ gibi büyütülmesi taraftarıyım. Basiretin kopup gelenler şu linklerden birini değerlendirsin, herkesin her zaman ulaşabileceği şekilde mağduriyetini ifade etsin derim. Başkalarına ses olmak için bireysel değil, çoğul harekete geçmemiz gerekiyor. Başkalarının bizi duyabilmesi için duyulacak yerlere yazmamız gerekiyor.