Tekel bayileri isyan etti: Salgın bahane, dertleri alkol karşıtlığı

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Dekan
Her zaman ki gibi Çok güzel bir konunun altını çizmiş Sözcü gazetesi. ( Tekellerin açık olması lazım. ) Fırınlar kapanabilir tüm pazar yerleri marketler kapanabilir hatta sokağa çıkma yasağı olabilir ama tekeller kapatılamaz. Millet aç zaten ne yani 2 bira veya 70 lik almasın mı :( Hep bunlar millet Alkol almasın diye yapılıyor. Hatta koronayı bile bu yüzden çıkarmış olabilirler Tekelleri kapatmak için :)

Tekel bayileri şükretsin, insanlara alkol satıp günah işlemiyorlar 🤗

camiye gidip cuma kılsınlar bu süreçte eski günahları silinir yıllarca çok fazla alkol sattılar !!!(!)!!

not: alkol içiyorum

OzkanK.

Dekan
Tekel bayileri şükretsin, insanlara alkol satıp günah işlemiyorlar 🤗

camiye gidip cuma kılsınlar bu süreçte eski günahları silinir yıllarca çok fazla alkol sattılar !!!(!)!!

not: alkol içiyorum

Sorun şu ki Tekeller kapalı değil işte :D

Sabah 10 dan akşam 20:00 ye kadar açık. Satışını yasaklayan engelleyen veya kota koyanda yok istersen kamyon ile yanaş tonlarca al stokla evinde iç...

Her gün Sözcü Gazetesi bakalım bu gün ne yazacak diye bakıyorum ve her gün beni şaşırtabiliyor :) Salgın Bahane maksan Alkolü yasakllamak nedir ya :D:D

Nymphext

Asistan
Arkadaşlar devlet herkesi düşünemez . Ona bakılırsa yarın bir gün tam sokağa çıkma yasağı geldiğindede petrol şirketleri söylenecek , kafelerin durumu zaten vahim barlar akşam doluyor onlarda durumdan şikayet etsin. burda bir kaç kişi durumdan şikayetçi diye günlerce yapılmış toplantıda verilmiş karar değiştirilemez .biraz mantıklı olalım.

SayınBezmenler

Doçent
Cezalı
Zaten ayda bir içiyorum, o da eşimle. Sadece Şarap(Yakut) veya Chivas Regal 18.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar devlet herkesi düşünemez . Ona bakılırsa yarın bir gün tam sokağa çıkma yasağı geldiğindede petrol şirketleri söylenecek , kafelerin durumu zaten vahim barlar akşam doluyor onlarda durumdan şikayet etsin. burda bir kaç kişi durumdan şikayetçi diye günlerce yapılmış toplantıda verilmiş karar değiştirilemez .biraz mantıklı olalım.
Hani Halkın üstünde bir güç yoktu? Bu devlette, Hükümet'in kararını değiştirebilecek 3 şey vardır: Medya, HALK, Sivil Toplum Örgütleri.

damzchevk

Asistan
Tekel bayi müşterileri ürünlerini almak için bir gün önceden gidemiyor mu alışverişe? Hepimiz hayatımızı pandemiye göre eviriyoruz adamlar içki içeçeciği akşam alacak illa içkisini. :D

Nymphext

Asistan
Zaten ayda bir içiyorum, o da eşimle. Sadece Şarap(Yakut) veya Chivas Regal 18.

Hani Halkın üstünde bir güç yoktu? Bu devlette, Hükümet'in kararını değiştirebilecek 3 şey vardır: Medya, HALK, Sivil Toplum Örgütleri.
Halk'tan kasıt şahıslar değil. Öyle olsaydı kısıtlama falan getirilmemesi gerekirdi.

Shiden

Profesör
Cezalı
Sigara kötü sağlık için alkolün pek zararı yok abartılmadığı sürece👍

günlük 50 lik rakı 70lik vodka vs içenleri demiyorum.
Karaciğere zarara veren, beyni uyuşturan, sinirleri yaş ilerledikçe zayıflatan bir şeyin gerçekten de sağlığa zararı yok.
Sigara da abartılmadığı sürece zararsızdır senin mantıkla XD.

yedek1000

Asistan
Her zaman ki gibi Çok güzel bir konunun altını çizmiş Sözcü gazetesi. ( Tekellerin açık olması lazım. ) Fırınlar kapanabilir tüm pazar yerleri marketler kapanabilir hatta sokağa çıkma yasağı olabilir ama tekeller kapatılamaz. Millet aç zaten ne yani 2 bira veya 70 lik almasın mı :( Hep bunlar millet Alkol almasın diye yapılıyor. Hatta koronayı bile bu yüzden çıkarmış olabilirler Tekelleri kapatmak için :)

konu ancak bu kadar dejenere edilebilir.

Castaft

Doçent
Normal bakkalara izin verirken tekellere yasaklamaları olay. Sırf sizin dininize göre yasak diye destekleyen bence yobazdır. İnsanların ne içtiğine karışmak size kalmadı çünkü. Eğer çok müslümansan gidip almazsın.

Karaciğere zarara veren, beyni uyuşturan, sinirleri yaş ilerledikçe zayıflatan bir şeyin gerçekten de sağlığa zararı yok.
İnsanların sağlını düşünmek size kalmadı. İçen adam bu riskleri almıştır zaten.

Nymphext

Asistan
Normal bakkalara izin verirken tekellere yasaklamaları olay. Sırf sizin dininize göre yasak diye destekleyen bence yobazdır. İnsanların ne içtiğine karışmak size kalmadı çünkü. Eğer çok müslümansan gidip almazsın.
Kimse dışarı çıkamıyorken bakkallar açık mı oluyormuş ilahi hocam alemsiniz :)