Öneri Tek başımıza yaşayabilirmiyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Merhaba sevgili arkadaşlarım abilerim ablalarım ve kardeşlerim.

Dünyada 5.5 milyar insan ile birlikte 10 milyar canlı yaşıyor.Peki hiç düşündünüz mü ? Dünyada yalnız başınıza kalsanız ve sizden başka canlı olmasa ne yapardınız ?

Reaksiyon puanı
948
Böyle bişi olsa kısa süre sonra sen de ölmüş olursun bişi yapmana gerek de kalmaz çünkü yaşam bir döngü içerisinde devam ediyor.
Canlı hiçbişeyin kalmaması demek canlılığın sonu demek tek kalsan ne yiyeceksin ne içeceksin ?
Yaşayan tek insan olsan kalan canlılar yine olsa başta güzel gibi gözükse de belli süre sonra sıkıntı olur.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,258
Merhaba sevgili arkadaşlarım abilerim ablalarım ve kardeşlerim.

Dünyada 5.5 milyar insan ile birlikte 10 milyar canlı yaşıyor.Peki hiç düşündünüz mü ? Dünyada yalnız başınıza kalsanız ve sizden başka canlı olmasa ne yapardınız ?
10 milyar canlı mı :D kesinlikle daha fazladır. Bu arada tek yaşanmaz psikoloji çöker

Reaksiyon puanı
948
Dünyada tek olduğunu düşünürsen nasıl yaşarsın
Tek yaşayamazsın hz. adem zamanlarında bu yapılar yoktu insan doğaya alışıktı ama şimdi sen şehir hayatına alışıksın tek sen kaldığında şehri yine hayvanlar ele geçirmiş olacak.
Her yerin bakımını yapamacağın için heryer kokmuş olacak mecburen mağaraya kaçmak durumunda kalacaksın.Mağaraya gidince de mecburen avlanmayı öğrenmek zorundasın hayatta kalabilmen için.
Kısacası tek başına yaşam olması çok güç bir durum.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Tek yaşayamazsın hz. adem zamanlarında bu yapılar yoktu insan doğaya alışıktı ama şimdi sen şehir hayatına alışıksın tek sen kaldığında şehri yine hayvanlar ele geçirmiş olacak.
Her yerin bakımını yapamacağın için heryer kokmuş olacak mecburen mağaraya kaçmak durumunda kalacaksın.Mağaraya gidince de mecburen avlanmayı öğrenmek zorundasın hayatta kalabilmen için.
Kısacası tek başına yaşam olması çok güç bir durum.
Hayvanlar olmayacak hiç canlı olmadan tek başına kaldığını düşün

Reaksiyon puanı
948
Hayvanlar olmayacak hiç canlı olmadan tek başına kaldığını düşün
Abim bak ekolojik denge diye bişi var bırak hayvanların hepsini 1 tane türü bile yok ettiğin zaman denge bozulur sorun çıkmaya başlar dolayısıyla böyle bişi olursa kısa süre sonra sen de olmazsın.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Abim bak ekolojik denge diye bişi var bırak hayvanların hepsini 1 tane türü bile yok ettiğin zaman denge bozulur sorun çıkmaya başlar dolayısıyla böyle bişi olursa kısa süre sonra sen de olmazsın.
Ben onu zaten biliyorum sorduğum soru başka 1 gün dahi olsa tek kaldığını bi hayal et

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ne yapabilirsin ki hiçbişi yapamazsın bence kalkıp çok gitmeyi istediğin bir yere gitsen bile geçirdiğin vakit günü bitirir?
Dün gece veba diye bir film izledim netflix'ten insanlar veba hastalığına yakalanıp ölüyordu.Sonunda dünyada sadece iki kişi kalıyordu.Benide etkiledi ?

Reaksiyon puanı
948
Dün gece veba diye bir film izledim netflix'ten insanlar veba hastalığına yakalanıp ölüyordu.Sonunda dünyada sadece iki kişi kalıyordu.Benide etkiledi ?
Geçen de televizyonda kıyamet diye bir film çıkmıştı şehir komple yok oluyor güya herkes ölüyor ama bir aile mağaraya kaçıp kurtulabiliyor falan.
Salak saçma şeyler daha kıyamet nedir bilmiyor bile adamlar.
İnsanlara tek başına yaşam hep güzel bişi gibi gelir sanarlar ki o fabrikalar kendi kendine üretecek yiyecek içecek havadan gelecek onlara ve de o marketteki şeyler sanki hiç bozulmayacak falan.
Yalnızlık yaratıcıya mahsustur insan yalnız kalamaz.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Geçen de televizyonda kıyamet diye bir film çıkmıştı şehir komple yok oluyor güya herkes ölüyor ama bir aile mağaraya kaçıp kurtulabiliyor falan.
Salak saçma şeyler daha kıyamet nedir bilmiyor bile adamlar.
İnsanlara tek başına yaşam hep güzel bişi gibi gelir sanarlar ki o fabrikalar kendi kendine üretecek yiyecek içecek havadan gelecek onlara ve de o marketteki şeyler sanki hiç bozulmayacak falan.
Yalnızlık yaratıcıya mahsustur insan yalnız kalamaz.
Aynen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dayanamazdım intihar ederdim heralde
Belkide

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Asla tek yaşayamazdım. Yaşamaya çalışsan bile birkaç yıla sende ölürdün. Hatta birkaç yıla kalmadan yalnızlıktan delirip ölürdün.