Technopat Tarzı Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Boşu boşuna eleştiri yağmuruna tutmayın. Ben sizin çözüm önerilerinizi gördükçe utanıyorum. Birisi cs:go’da FPS drop yiyorum demiş, karşıdaki kişi ise source 1 oyun motoru dandik demiş. Halinizden utanmalısınız. Bununla aynı sorundan muzdarip birisine ise Windows’un iso dosyasında sorun var, yeni iso ile kur demiş. O mesaja mod bile katlanamamış ki silmiş.?
Sorun yaşayan insanlara çözüm yazanlar bilgilide olabilir bilgisizde.
Bilgisiz olanları neden banlasınlar?
Sorun çözüme kavuşunca onlarda bilgilenir zaten.

Gerçi akramca konuşuyorlar diyeceksin, ama bir bu konuyu iyi düşün. Bilmiyorsa öğrenecek oda doğru bilgi verecek zamanla

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bence o kadar kötü değil ben ciddi bir çok konuma orada çözüm buldum ve çok güzel detaylı rehberleri var. Bazı konularda takıntıları var doğru eleştirilebilir ama çok da yerin dibine sokmanın mantığı yok. Burada da aşırı siyaset oluyor bazen insanlar birbirini kırıyor özellikle 3-4 tane hesap aşırı partizanlık yapıyor ama bu tarz küçük ayrıntılar buranında iyi bir forum olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Bence o kadar kötü değil ben ciddi bir çok konuma orada çözüm buldum ve çok güzel detaylı rehberleri var. Bazı konularda takıntıları var doğru eleştirilebilir ama çok da yerin dibine sokmanın mantığı yok. Burada da aşırı siyaset oluyor bazen insanlar birbirini kırıyor özellikle 3-4 tane hesap aşırı partizanlık yapıyor ama bu tarz küçük ayrıntılar buranında iyi bir forum olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Hocam kesinlikle hak veriyorum ancak bana göre en büyük sıkıntısı şu diyebilirim. Sitede özel mesaj kesinlikle kullanılmıyor, + aldığın uyarıya kesinlikle itiraz edemiyorsun.Tamam moderatorler belli bir testten geçerek o kadar moderator olmuşlar ancak hepimiz insanız hepimizin hatası olabilir.Üyelerin itiraz edip, düşüncelerini belirtme hakkı olsa iyi olurmuş.

1594905380488.png

Gereksiz mesajdan aldığım bu 3.uyarıydı . Normalde forum kurallarına göre 1 ay yazıyor, ben 1 yıl yedim itiraz edicek hiçbir yer yok. 1 yıl beklicez gibi duruyor :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
+Ben Roma İmparatoruyum.
-Roma İmparatorusun ban.
+Neye banacağım?Menemene mi?
-Ben sana göstereceğim. BAN BAN BAN

Neyse daha da kötü ve soğuk espri yapmayalım yoksa ban yerim...Evet bana bana yerim...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hocam kesinlikle hak veriyorum ancak bana göre en büyük sıkıntısı şu diyebilirim. Sitede özel mesaj kesinlikle kullanılmıyor, + aldığın uyarıya kesinlikle itiraz edemiyorsun.Tamam moderatorler belli bir testten geçerek o kadar moderator olmuşlar ancak hepimiz insanız hepimizin hatası olabilir.Üyelerin itiraz edip, düşüncelerini belirtme hakkı olsa iyi olurmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 108576

Gereksiz mesajdan aldığım bu 3.uyarıydı . Normalde forum kurallarına göre 1 ay yazıyor, ben 1 yıl yedim itiraz edicek hiçbir yer yok. 1 yıl beklicez gibi duruyor :D
Geçen sene bir konunun cevabı verilmişti, bende çözümüne şait oldum gibi cevap verdiğim zaman uyarı almıştım. Ama tabi o konuya bir yönetici de yazmışsa da kaçarı olmuyor.Ard arda ihlal sonucu fazladan bir kaç yıl ekleyebilirler. :D

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Geçen sene bir konunun cevabı verilmişti, bende çözümüne şait oldum gibi cevap verdiğim zaman uyarı almıştım. Ama tabi o konuya bir yönetici de yazmışsa da kaçarı olmuyor.Ard arda ihlal sonucu fazladan bir kaç yıl ekleyebilirler. :D

Hocam benim düşünceme göre Kuzey Kore'den farkları yok. Önüne gelen uyarıya zırt pırt itiraz edilmesin diye özel mesaj kapatılmış olabilir yada sırf onun için bile bir iletişim adresi koyulmadığını düşünüyorum. Benim demek istediğim madem 1 yıl ban atıyorlarsa forum kurallarına eklesinler.

Reaksiyon puanı
66

Ekli dosyayı görüntüle 108576

Geçmiş olsun. Kimi forumlar/yöneticiler kendilerini baya yukarıda görüyorlar. Ellerinden gelse hayattan bile banlayacaklar.

#PeachCat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
256
Hatalı işlem yapsalar bile şikayet edince haksız olan biz çıkıyoruz orada. Birçok uyarı almıştım oradan ve birçoğu haksız yere. Ayrıca raporlara dönüş yapmıyorlar ve tekrar rapor yapınca da hem ban atıyorlar hem uyarıyorlar. Üstüne yine dönüş yapmıyorlar. "O zaman reddedildiğini anlamalısınız ve tekrar raporlamamalısınız" derler :) Yazım hataları ile sırf işlem kasmak için bile uyardıklarına çok eminim. İyi forum, hoş forum ama aşırı kaba bir forum gerçekten. Konuda ki soru cevap çok uyumlu olmuş. Aşırı abartıyorlar. Ceza itirazları için bile dönüş yapmaya acizler gerçekten. Hatalı işlem yapılsa bile aynı durumu yapıyorlar. Ki zaten forumu bırakmış durumdayım bende bir süredir. Aktif olarak sadece tek forum kullanıyorum; ara sıra buraya (SDN) giriyorum birde. Bu girdiğim her 2 site de gerçekten şuan piyasada ki en iyi ve en ender 2 site.

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
Abuk sabuk insanlar çıkabiliyor elbette forumda. Fakat bu forumda teknik destek bölümünde açılan bir konuya bütün bilgisizler "Bence RaM yEtErSiz YAw" "PsU YaNmIşTıR O YzDeN" gibi mesajlar yazarken, Technopat'ın çözüm tarzına saldırmak da ilginç olmuş. Ne yapsın adam? BIOS'u güncelle, driverlarını güncel tut vs. diyor. Başka ne desin? Çözümler bu kadarsa adam daha ne desin bilgisayarı uzaydan aşağı fırlat mı desin? Win7 vs. o örneklerinize bir şey diyemem, haklısınız..

Bu arada Technopat Türkçeyi beyninize soka soka doğru kullandırmaya çalışıyor. Çok faydalı. Bu forum da Technopat Sosyal'den örnek almalı.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Abuk sabuk insanlar çıkabiliyor elbette forumda. Fakat bu forumda teknik destek bölümünde açılan bir konuya bütün bilgisizler "Bence RaM yEtErSiz YAw" "PsU YaNmIşTıR O YzDeN" gibi mesajlar yazarken, Technopat'ın çözüm tarzına saldırmak da ilginç olmuş. Ne yapsın adam? BIOS'u güncelle, driverlarını güncel tut vs. diyor. Başka ne desin? Çözümler bu kadarsa adam daha ne desin bilgisayarı uzaydan aşağı fırlat mı desin? Win7 vs. o örneklerinize bir şey diyemem, haklısınız..

Bu arada Technopat Türkçeyi beyninize soka soka doğru kullandırmaya çalışıyor. Çok faydalı. Bu forum da Technopat Sosyal'den örnek almalı.
Türkçe`yi moderatorleri bile doğru kullanmıyorken, üyelerinin kullanmasını beklemesinler. Bunu belirttim diye 1 yıl ban yedim ve açmıyorlar. O Mikail fidan denen eleman bizim moderatorlerimiz ceza verdiyse haklıdır dedi konuyu kapattı.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
O konuda haklısınız. Fakat, Technopat ile burayı kıyaslarsak arada dağlar kadar fark var. Aldığınız cezalardan bir süre sonra bıkacak ve iyice sıkılacaksınız. Konum onaylanmadan açılıyor, ikisi de XenForo kullanıyor ve kurallar hafif. Hatta yeni üye olduğum için ceza bile almadım :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
O konuda haklısınız. Fakat, Technopat ile burayı kıyaslarsak arada dağlar kadar fark var. Aldığınız cezalardan bir süre sonra bıkacak ve iyice sıkılacaksınız. Konum onaylanmadan açılıyor, ikisi de XenForo kullanıyor ve kurallar hafif. Hatta yeni üye olduğum için ceza bile almadım :)
En iyisi bu site bence

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
Türkçe`yi moderatorleri bile doğru kullanmıyorken, üyelerinin kullanmasını beklemesinler. Bunu belirttim diye 1 yıl ban yedim ve açmıyorlar.
Bazı moderatörler işini iyi yapmıyor, doğrudur. Ben de de-da bağlaçlarını yanlış yazdım diye çok ceza yedim ama sorun etmedim.

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
Uzun süredir üyeyim Technopat'a. 1500'den fazla mesajım da var. Yaklaşık 30 uyarım var fakat bıkmadım. Technopat'ı diğer forumlardan ayıran ve önde olmasını sağlayan en önemli özelliği dediğim gibi Türkçeyi doğru kullandırmasıdır.

#PeachCat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
256
Hocam her yerde çürük elma olur eyvallah. Allah insanoğlu hata yapabilir diyor. Ancak onlar biz kusursusuz havasında.
Gerçekten öyle ama :D 2 uyarım haksız mesela ve itiraz edince gereksiz rapordan uyarı alıp banlandım. Konu açıyorum ve yazım hatasından uyarmaya yer arıyorlar zaten. Bu sefer konuya da "Raporlara dönüş yapmak zorunda değiliz" diyorlar. Yine kesin bir cevap alamıyorum ve itirazıma yanıt alamıyorum. Aşırı egolu buluyorum o forumu.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Uzun süredir üyeyim Technopat'a. 1500'den fazla mesajım da var. Yaklaşık 30 uyarım var fakat bıkmadım. Technopat'ı diğer forumlardan ayıran ve önde olmasını sağlayan en önemli özelliği dediğim gibi Türkçeyi doğru kullandırmasıdır.
Sizi anlıyorum, Türkçeyi doğru kullanmak tabii ki güzel. Benim 46 uyarım var ve tuhaf, anlam veremediğim bir ceza aldım. İstersen ilk konuma bak.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Uzun süredir üyeyim Technopat'a. 1500'den fazla mesajım da var. Yaklaşık 30 uyarım var fakat bıkmadım. Technopat'ı diğer forumlardan ayıran ve önde olmasını sağlayan en önemli
Onada eyvallah bazı yerlerde cümle çok anlaşılmaz oluyor. Ancak cümlenin sonuna nokta koyamadığım için 1 gün ban yemeyi çok saçma buluyorum.

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Technopata 19 nisanda girdim 650 mesaj var en azından 500 ü faydalıydı 250 kişi beğendi Recep baltaja bakıyom 68000 mesaj 90000 beğeni Sürekli Ban Ban İnternet Kötü diye ban yiyorum Düzete Basoyorum düzeltiyo ama yine ban Yakında forumda kimse kalmaz Baltajıda Banlarlar

Recep Güngör

Asistan
Reaksiyon puanı
147
Technopata 19 nisanda girdim 650 mesaj var en azından 500 ü faydalıydı 250 kişi beğendi Recep baltaja bakıyom 68000 mesaj 90000 beğeni Sürekli Ban Ban İnternet Kötü diye ban yiyorum Düzete Basoyorum düzeltiyo ama yine ban Yakında forumda kimse kalmaz Baltajıda Banlarlar
ShiftDelete üyelerinin zeka seviyesi örnek 1.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onada eyvallah bazı yerlerde cümle çok anlaşılmaz oluyor. Ancak cümlenin sonuna nokta koyamadığım için 1 gün ban yemeyi çok saçma buluyorum.
1 gün fazla, kabul ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...