Technopat Tarzı Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
+Arkadaşlar anakartımdan alevler fışkırıyor, Win7 kullanıyorum.
-Windows 10 kullanmazsan tabi fışkırır hak ediyorsun, Windows 7 kullanan adam değildir konusunu bile açmayın banlandınız.

+Merhaba arkadaşlra
-FORUMUMUZDA BÖYLE CAHİLLERE YER YOK YAZIM KURALLARINA DİKKAT ET 9999999 MİLYAR YIL YASAKLANDIN!

+Bilgisayarım çalışmıyor!
-BIOS güncelle, güncel Windows 10 kur ve driver güncellemelerini al.

+SSD önerisi istiyorum, 500₺ bütçem var.
-Bütçene 9999999999999₺ daha ekle x ürününü al ucuz etin yahnisi yenmez.

+Abi ben şu ürünü ala...
-Ucuz etin yahnisi yenmez.

+Siz Microsoft'a sponsor musunuz, eğer öyleyse Microsoft'un haberi var mı?
-ŞŞŞŞŞ, sadece git ve güncel Windows 10 kur.

+bla bla bla (Siyaset içerikli paylaşım)
-SİYASET YASAK BAN! (X kişisi)
X kişisinin profili: %-1 Post %101 Siyasi paylaşım.

+50000000'den fazla kişi şu videoyu atmış, Win7 şu konuda Win10'dan daha iyiymiş ben de test ettim doğru.
-YALAN ÖYLE BİR ŞEY YOK WINDOWS 10 ADAMDIR YALAN ATTIĞIN İÇİN BAN.

+Mavi ekran alıyorum (Hatalı sürüm güncellemesi alan driver'dan veya bildiğimiz Driver'dan kaynaklanan problemdir)
-Mavi ekran donanımsal sorundur mavi ekran aldığınız için banlandınız.

+Sa
-Windows 10 kur, ucuz etin yahnisi yenmez, driver güncelle, BIOS güncelle ve yazım kurallarına dikkat et banlandın.

Son düzenleme:

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
-Windows 10 kullanmazsan tabi fışkırır hak ediyorsun, Windows 7 kullanan adam değildir konusunu bile açmayın banlandınız.

+Merhaba arkadaşlra
-FORUMUMUZDA BÖYLE CAHİLLERE YER YOK YAZIM KURALLARINA DİKKAT ET 9999999 MİLYAR YIL YASAKLANDIN!

+Abi ben şu ürünü ala...

Bu gerçekten doğru, ben başta Technopat Sosyal üyesiydim ve gerçekten üyeleri genel olarak çok kaba sorunu yazdığımda üyeler bana çok agresifçe davranıyordu. Herşey den uyarı alıyordum. Hatta Technopat Sosyal'de açtığım ilk konu "Windows'um orijinal mi" olmuştu. Çok agresif cevaplar geldi ve sürekli uyarı almaktan sıkılmıştım. Sonrasın da ShiftDelete.Net Forum'u keşfettim. Aynı konuyu bir de burada açtım. Cevaplar gelmeye başladı. Cevaplar açıklayıcı ve net di. Bence SDN Forum üyeleri Technopat Sosyal üyelerine göre daha sıcak kanlı ve daha yardımsever.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu gerçekten doğru, ben başta Technopat Sosyal üyesiydim ve gerçekten üyeleri genel olarak çok kaba sorunu yazdığımda üyeler bana çok agresifçe davranıyordu. Herşey den uyarı alıyordum. Hatta Technopat Sosyal'de açtığım ilk konu "Windows'um orijinal mi" olmuştu. Çok agresif cevaplar geldi ve sürekli uyarı almaktan sıkılmıştım. Sonrasın da ShiftDelete.Net Forum'u keşfettim. Aynı konuyu bir de buraya yazdım cevaplar gelmeye başladı. Cevaplar açıklayıcı ve net di. Bence SDN Forum üyeleri Technopat Sosyal üyelerine göre daha sıcak kanlı ve daha yardımsever.
Bu konuda amacım kıyaslama yapmak bile değil, görünen köy kılavuz istemez. Technopat Microsoft'un ve Toshiba SSD'lerin bilinmeyen sponsorudur. Hani eskiden bir forum adabı vardır ya; "RAM'imi söküp taktım PC çalışmıyor." "DURDUK YERE NE KURCALIYORSUN BOZMUŞSUN ALETİ!" İşte bu adap Technopat forumunda hâlâ var olan bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

UCUZ ETİN YAHNİSİ YENMEZ ARKADAŞLAR ona göre.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
-Bilgisayarım açılmıyor işletim sisteminden mi kaynaklı donanımsal bir sıkıntı mı var geçenlerde overclock yapmıştım.

+Hop hop hop karşim insanın bir kapasitesi var her şeyi tek bir cümlede anlatma !BAN!
+BİLMİYORSAN YAPMA KARDEŞİM SENİN HİÇ Mİ AKLIN YOK ZEKAN YOK BRE DEYYUS hak etmişsin bilmediğin işlere karışma, uygulamalar yaparak da öğrenme bilmediğin işlere elini sürme öğrenmeye bile kalkışma.

Reaksiyon puanı
769
+BİLMİYORSAN YAPMA KARDEŞİM SENİN HİÇ Mİ AKLIN YOK ZEKAN YOK BRE DEYYUS hak etmişsin bilmediğin işlere karışma, uygulamalar yaparak da öğrenme bilmediğin işlere elini sürme öğrenmeye bile kalkışma.
Karşim yanlış bilgi vermişsin biz senin hatanı düzeltmek yerine seni küçük düşürüp forumdan banlayacağız bu arada çok mesaj atıyosun karşim burası kahvemi bir yıl ban!

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286

+Merhaba arkadaşlra

+Abi ben şu ürünü ala...

+50000000'den fazla kişi şu videoyu atmış, Win7 şu konuda Win10'dan daha iyiymiş ben de test ettim doğru.
-YALAN ÖYLE BİR ŞEY YOK WINDOWS 10 ADAMDIR YALAN ATTIĞIN İÇİN BAN.

+Mavi ekran alıyorum (Hatalı sürüm güncellemesi alan driver'dan veya bildiğimiz Driver'dan kaynaklanan problemdir)
-Mavi ekran donanımsal sorundur mavi ekran aldığınız için banlandınız.

+Sa
-Windows 10 kur, ucuz etin yahnisi yenmez, driver güncelle, BIOS güncelle ve yazım kurallarına dikkat et banlandın.
Sen bu forumda ki konulara bakmıyorsun sanırım.. Bire bir aynı

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

:D:D:D

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sen kimsin ki ? banane senin 6 yıldır burada olmandan
Zaten benim ne kadar süredir burada olduğum seni ilgilendirmez, ben senin söylediğin şeyin burada olmadığını yıllardır kendi gözlerimle gördüğümü belirtiyorum. Kendimi tanıtmamı gerektirecek bir durum söz konusu değil, umarım ne yazdığınızın farkındasınızdır.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Zaten benim ne kadar süredir burada olduğum seni ilgilendirmez, ben senin söylediğin şeyin burada olmadığını yıllardır kendi gözlerimle gördüğümü belirtiyorum. Kendimi tanıtmamı gerektirecek bir durum söz konusu değil, umarım ne yazdığınızın farkındasınızdır.
Hadi abisi hadi

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Gerçekten doğru bu forumda banlı iken şöyle bir konu açmıştım.
Java+ Sistemim biraz kötü
Sistem özellikleri bla bla win 8.1 yüklesem i?
-Yükleme git win 10 yükle bide git kendine adam gibi laptop al.
Yazıp konuyu kilitledi admin.
İnternetin karanlık yüzü deep web ise forumların kara yüzü de sarı reconun forumudur ? ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bir keresinde benzer olayı yaşamıştım. Bende Casper (FSP) 250W PSU vardı, R7 240 çalıştırır mı diye sormuştum? Onlar da yok, çok güç çeker GPU, PSU patlar ya da reset attırır vs. demişlerdi. 400W PSU ile kullanmıştım ama sonradan başka bir 250W PSU ile denediğimde aynı şekilde ve sorunsuz bir şekilde çalışmıştı oynadığım oyun. Oradaki insanların çoğu zaten alakasız cevap veriyor.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bir keresinde benzer olayı yaşamıştım. Bende Casper (FSP) 250W PSU vardı, R7 240 çalıştırır mı diye sormuştum? Onlar da yok, çok güç çeker GPU, PSU patlar vs. demişlerdi. 400W PSU ile kullanmıştım ama sonradan başka bir 250W PSU ile denediğimde aynı şekilde ve sorunsuz bir şekilde çalışmıştı oynadığım oyun. Oradaki insanların çoğu zaten alakasız cevap veriyor.
Onlara kalırsa 500₺'ye işini görecek bilgisayar 5000₺'ye patlar, aşırı gereksiz ve anlamsız çözüm önerileri sunuluyor. Şahsen ben problem araştırırken o foruma girmem girsem de göreceğim bellidir "Windows 10 kur, bios güncelle" sadece ürün araştırırken girerim çünkü söylediklerinin zıttı olan ürün aynı değerlere sahipken hem 2 kat daha ucuz oluyor hem önerdikleri ürün ile hemen hemen aynı ömrü oluyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Onlara kalırsa 500₺'ye işini görecek bilgisayar 5000₺'ye patlar, aşırı gereksiz ve anlamsız çözüm önerileri sunuluyor. Şahsen ben problem araştırırken o foruma girmem girsem de göreceğim bellidir "Windows 10 kur, bios güncelle" sadece ürün araştırırken girerim çünkü söylediklerinin zıttı olan ürün aynı değerlere sahipken hem 2 kat daha ucuz oluyor hem önerdikleri ürün ile hemen hemen aynı ömrü oluyor.
Dediğin gibi, saçma tavsiyeler sunuyorlar. Zaten sana link göndermiştim az önce, o PSU zaten FSP tarafından üretildi, neden güvenmemeliyim ki? Sadece etiketinde Casper logosu görünce ah bunu derhal çıkart vs. demeleri aslında çok ön yargılı oldukları ve bir şey araştırmadıklarının işareti olabilir.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Dediğin gibi, saçma tavsiyeler sunuyorlar. Zaten sana link göndermiştim az önce, o PSU zaten FSP tarafından üretildi, neden güvenmemeliyim ki? Sadece etiketinde Casper logosu görünce ah bunu derhal çıkart vs. demeleri aslında çok ön yargılı oldukları ve bir şey araştırmadıklarının işareti olabilir.
Zaten milyonlarca müşterisi olan Casper kasalara çöp PSU takıp garanti departmanını çökertecek kadar aptal değildir, en azından bunu hesap etmelerini beklerdim ?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
sanırım technoda olsam sayısız ban yemiştim burda uyarı bile almadım :D

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
-Konu dışı>"Babama bilgisayar aldıramıyorum"
+üstüne bir 500 TL daha koyup linkteki babayı alabilirdiniz ayrıca Windows 10 ile sürücülerinizi kurdunuz mu?
Güzel tespit, ucuz etin yahnisi yenmez bi 500 daha koysun o ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...