TDK Sözlük Uygulaması

Bu konuyu okuyanlar

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Merhaba,

Boş bir vakit buldum ve bunu değerlendirmek için, boş durmamak için basit bir uygulama yazmaya karar verdim, sizlerle de paylaşmak istedim aynı zamanda GitHub üzerinden kaynak kodları da paylaşacağım ilgili arkadaşlar için mutlaka işlerine yarayabilir.

Bu uygulamayı React-Native ile yazdım ( 0.62.2 ). Kaynak kodlara GitHub üzerinden ulaşabilir ve güncel sürüm olan v1.1'i buradan indirebilirsiniz. Kullanılan API, TDK tarafından sunulmaktadır ve resmî, gerçek sonuçlardır.

1593636248795.png
1593636261184.png
1593636269241.png
1593636280811.png
1593636375404.png

Yeni sürüm .APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.
Yeni sürüme ait kaynak kodlara ise konuda bulunan GitHub adresinden ulaşabilirsiniz.

• Sözcük anlamları API adresine doğrudan erişim ve uygulama dışı farklı yöntemlerle bir nebze de olsa erişim engellendi.
  • V1, V1.1 ve V1.1.1 sürümlerinde artık sözcük anlamları yok. V1.1.2 sürümünü indirmeniz gerekiyor.

Uygulamada olası hatalarda sizlere hata kodu bildirecektir. Hata kodunu ve android versiyon numaranızı (7-8-9 vesaire) paylaşmanız yeterli olacaktır. Gelecek güncellemeler için bu konudan devam edeceğim.

Not: Atasözü/Deyim sorgusu TDK API'si tarafından oldukça fazla veri döndüğü için çok fazla performans kaybı yaşatmaktadır. Cihazın performansına bağlı olarak, uygulamanın çökme riski bulunduğu için bu özelliği eklememeye karar verdim.

Son düzenleyen moderatör:

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
denicem.

önce uygulamayı sonra kaynak kodunu :D android uygulama geliştiresim hiç gelmiyor bu kaynak kod bana hırs fln bişiler verebilr.

Ege ERKEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
90
Mükemmel bir proje! Bayıldım! Bu uygulamanın tasarım olarak daha profesyonel bir görünüme ihtiyacı var ancak şu an esas olan konu bu uygulamanın (geliştirilme aşamasında olduğu için) kullanıcılara nasıl bir işlevsellik eşliğinde hizmet verebildiği. Gayet de işlevsel gözüküyor.

Emeğinize sağlık. Ben çok olumlu bakıyorum bu uygulamaya :)

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Android 4.4.4 Çınar ismini bulamadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

WhatsApp Image 2020-07-02 at 00.01.22.jpeg

Edit: sorun telefonda sanırım ali ismini de bulamadı.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Mükemmel bir proje! Bayıldım! Bu uygulamanın tasarım olarak daha profesyonel bir görünüme ihtiyacı var ancak şu an esas olan konu bu uygulamanın (geliştirilme aşamasında olduğu için) kullanıcılara nasıl bir işlevsellik eşliğinde hizmet verebildiği. Gayet de işlevsel gözüküyor.

Emeğinize sağlık. Ben çok olumlu bakıyorum bu uygulamaya :)

Teşekkür ederim değerli görüşünüz için. :)
Tasarımsal olarak çok bir şey yapabileceğimi sanmıyorum ön yüz geliştirme konusunda oldukça kötüyümdür.

İsim kökeni Türkçe olması gerekiyor. Türkçe kökeni olmayan isimler doğal olarak bulunamadı olarak gözüküyor uygulamada.

1593637360411.png

Ekli dosyayı görüntüle 107010
Edit: sorun telefonda sanırım ali ismini de bulamadı.

Hayır bir problem yok, cihazla da alakası yok. Ali isminin kökeni Arapça'dan geliyor çünkü.

1593637562665.png

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Teşekkür ederim değerli görüşünüz için. :)
Tasarımsal olarak çok bir şey yapabileceğimi sanmıyorum ön yüz geliştirme konusunda oldukça kötüyümdür.

İsim kökeni Türkçe olması gerekiyor. Türkçe kökeni olmayan isimler doğal olarak bulunamadı olarak gözüküyor uygulamada.

Ekli dosyayı görüntüle 107011

Hayır bir problem yok, cihazla da alakası yok. Ali isminin kökeni Arapça'dan geliyor çünkü.

Ekli dosyayı görüntüle 107012
Oh.. Ok.

*ban yememek için türkçe bişiler*

Bi Annemin Adı Türkçe Kökenliymiş :D

Bir de Şey Ekleyebilirsin, Kelime Anlamı.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Yeni sürüme ait kaynak kodlara ise konuda bulunan GitHub adresinden ulaşabilirsiniz.

• Sözcüklerin anlamları eklendi.
  • Inputlar güncellendi.
  • Klavye'de bulunan enter butonu artık arama yapabiliyor.
1593734110108.png

Not: TDK API'sinde sözcük anlamı içermiyor bu yüzden kendim bir API yazıp ilgili sözcüğün anlamını çekiyorum.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278

• Sözcük anlamları API adresine doğrudan erişim ve uygulama dışı farklı yöntemlerle bir nebze de olsa erişim engellendi.
  • V1, V1.1 ve V1.1.1 sürümlerinde artık sözcük anlamları yok. V1.1.2 sürümünü indirmeniz gerekiyor.

Son mesajlar