Yardım Tamir Edilmiş Ekran Kartı İle Valorant Oynanır mı?

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar benim yaklaşık 2 hafta önce ekran kartım yanmıştı sonradan bilgisayarcıya götürdük yeni ekran kartı için 2500 TL tamir edilmesi için 800 TL istedi ve bana chipseti tamir ettiğini söyledi ve tekrar yanma ihtimalinin olduğunu dikkatli kullanmam gerektiğini söyledi açıkcası biraz tırstım sizce oynamalı mıyım (önceden pc açıldığında 55 derece 6 saat oynayınca 65 dereceye kadar çıkıyordu ekran kartı şimdi açılınca 43 derece 6 saat oynayınca maksimum 45-46 derece oluyor.)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar benim yaklaşık 2 hafta önce ekran kartım yanmıştı sonradan bilgisayarcıya götürdük yeni ekran kartı için 2500 TL tamir edilmesi için 800 TL istedi ve bana chipseti tamir ettiğini söyledi ve tekrar yanma ihtimalinin olduğunu dikkatli kullanmam gerektiğini söyledi açıkcası biraz tırstım sizce oynamalı mıyım (önceden pc açıldığında 55 derece 6 saat oynayınca 65 dereceye kadar çıkıyordu ekran kartı şimdi açılınca 43 derece 6 saat oynayınca maksimum 45-46 derece oluyor.)
Hocam o kart bir yerde yeniden bozulacak.Belki 1ay,belki 1 yıl,belki 3 yıl...

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
ısı değeri ile alakalı bir şey değil hocam. chipset değişimi sağlıklı bir şey değil tamamen şansınıza kalmış
Hocam o kart bir yerde yeniden bozulacak.Belki 1ay,belki 1 yıl,belki 3 yıl...
Behzat amiriminnde dediği gibi illa ki bozulacak ama zamanı belli değil.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Ya da piyasasının altında sat.*Tamir edildiğini söyleyerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ısı değeri ile alakalı bir şey değil hocam. chipset değişimi sağlıklı bir şey değil tamamen şansınıza kalmış

Behzat amiriminnde dediği gibi illa ki bozulacak ama zamanı belli değil.
Yaptırmadan önce danışsaydın keşke.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ya da piyasasının altında sat.*Tamir edildiğini söyleyerek.

Yaptırmadan önce danışsaydın keşke.
Hocam ben babama söyledim kartı satalım üstüne para ekleyelim en azından RX 6400 alırız diye ama adam inat etti tamir ettirdi

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
hocam yapacak bir şey yok ekran kartı arızalanana kadar kullanabilirsiniz bozulduğu zamanda babanız yeni bir ekran kartı almak mecburiyetinde kalır.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
hocam yapacak bir şey yok ekran kartı arızalanana kadar kullanabilirsiniz bozulduğu zamanda babanız yeni bir ekran kartı almak mecburiyetinde kalır.
Anladım hocam sağolun umarım gidebildiği kadar gider çünkü kart bozulursa alacağını pek sanmıyorum

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
39
umarım sıkıntı yaşatmaz hocam :/
Umarım hocam.

Arkadaşlar ben şimdi valorant girdim de valorantta ekran kartı maksimum 60 derece işlemci maksimum 70 derece oldu ama şöyle bir şey var işlemci kullanımı %100 ken ekran kartı kullanımı %50 hatta %20 lerde dolaşıyordu bu normal mi?

@BehzatAmirim bir bakabilir misiniz rica etsem.

Son düzenleme: