Tamam amatörüm :)

Tamam ben fotoğrafçı değilim, daha o kadar olmadım. Ama bunun için uğraş gösteriyorum, ve başkalarının tespit ettiği kusur/hata'lara ihtiyacım var daha.
2 fotoğrafta Gazimağusa'da(Kıbrıs) çekilmiştir.

--Amatör Fotoğraflarım--

_________________________________________
-----------------------------------------------


_______________________________________
---------------------------------------------

Yapıcı eleştrilerinizi bekliyorum :)
 

Elbruz46

Rektör
2. fotoğrafta güneş enerjisinin su deposunu görüyorsun değil mi :)

onun üzeri mükemmel, onun alt tarafı kötü... :)

üst kısımda çok güzel bir silüet var alt taraftaki açık renkli binalar ise bunu bozmuş, Photoshop yardımı ile alt tarafı karartabileceğin gibi su deposunun hizasından fotoğrafı keserek panoramik bir fotoğraf şeklini de verebilirsin.
 

Norrick

Asistan
Fotoğraf çekerken ki düşünceniz güzel ama fotoğrafı çektiğiniz açılar daha iyi olabilirmiş bence. İkinci fotoğrafta kadrajınızı çok geniş tutmuşsunuz daha dar tutsanız güneşi öne çıkarsanız daha iyi olabilirmiş, gereksiz objeleri arttırmışsınız bence. Ama zamanla daha güzel olacaktır herşey.

Bol bol fotoğraf çekin, yaratıcı olmaya çalışın, başka fotoğrafçıların çektikleri fotoğrafları inceleyin. Işığınız bol olsun. :)

Not: Makine olarak ne kullanıyorsunuz?
 
Evet, 2. fotoğraftaki kadraj probleminin farkındayım. Açı konusuna gelecek olursak, bu fotoğrafı surlardan çekmiştim. Biraz daha yüksek bir yer olsa daha iyi olacağının farkındayım :(

Makine D3100. Fotoğrafçı bir arkadaşımın önerisine uyarak aldım. Ve rehber modu oldukça kullanışlı: yavaş yavaş tüm ayrıntıları öğretiyor.
 
Üst