Symbian Anna (PR2.0): Yakında Tüm Symbian^3 Kullanan Cihazlarda...

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yeni grafik arayüzü ve eski versiyona göre üç kat hızlı olduğu belirtilen yeni internet tarayıcısı ve yeni sanal klavye gibi 50 yeni yazılım özelliği PR2.0'da...

Symbian Anna'da daha fazla belirgin ve görünür yeni simgeler

oZgAo.jpg
ö
yaRcF.jpg

Metin girişi geliştirilmiştir: uzun zamandır beklenen portre QWERTY klavye, artı web sayfalarında ve uygulamalarda metin girerken bölünmüş bir ekran var.

JfRyL.jpg

Tarayıcı artık daha hızlı performans sunuyor ve kullanımı daha kolay

8VBbg.jpg

c5iEr.jpg

Fotoğraf galerisinin kullanılabilirliği de geliştirilmiştir.

PKJTt.png

[/B][video=youtube;jXIQSpxnHxI]http://www.youtube.com/watch?v=jXIQSpxnHxI&feature=player_embedded[/video]

[video=youtube;gxBd2piCSBk]http://www.youtube.com/watch?v=gxBd2piCSBk&feature=player_embedded[/video]

[video=youtube;vu-tyLgIhTc]http://www.youtube.com/watch?v=vu-tyLgIhTc&feature=player_embedded[/video]

-Kurumsal kullanıcılar için, güncelleştirme, Microsoft Communicator Mobile, toplantı isteği desteği ve donanım ile hızlandırılmış cihaz şifreleme içeren e-posta geliştirmeleri ile anlık mesajlaşma içerir.

Sürümü gözlemcileri için Symbian Anna uygulama versiyonları mevcuttur:

Gelişmiş Browser (v7.3): URL giriş bar gibi katma değeri yüksek dokunmatik arayüz iyileştirmeleri, her zaman görünür 'Go Back' ve uzun araç çubuğu düğmeleri ve arama-entegre adresi alanı; daha iyi kullanıcı yanıt, daha hızlı geçmişi gezinme ve sayfa yükleme, split screen sanal Qwerty klavye.

Gelişmiş Ovi Maps (v3.06): akıllı arama, Check-Facebook, Twitter, Foursquareor yerel sosyal ağlar için; toplu taşıma ağına satırları görüntülemek; olmayan Nokia cep telefonları kullanarak arkadaşlarınızla e-posta ve SMS yoluyla paylaşmak yerlere yeteneği ve ayrıca; güncelleme ve WLAN üzerinden ülke haritaları

Gelişmiş Ovi Store (v2.06.xx): otomatik tamamlama, yazım denetimi ve internet arama motoru optimizasyonu ve hata düzeltmeleri de dahil olmak üzere geliştirilmiş arama; WLAN üzerinden indirmek için artan dosya boyutu limitleri

Gelişmiş Sosyal (v1.3): Kartvizit, heyecan içinde retweet ve görüntülemek takipçisi liste yeteneği, yüksek çözünürlüklü görüntü yüklenenler, resimlere başlık eklemek yeteneği durum güncellemeleri

Gelişmiş Ovi Suite (v3.x), cihaz yazılımı, ücretsiz sokak harita, indir, yeni müzik güncellemek ve son mobil uygulamalar keşfetmek, cihaz yedekleyin güvenli içerik tutmak için Ovi Suite son sürümü ile sorunsuz bir şekilde çalışır ve senkronizasyon
Ovi ile içerik.

Geliştiriciler için:

Flashlite 4
Java Runtime 2.2
Qt Mobility 1.1
Qt4.7

'' GÜNCELLEMENİN HAZİRAN AYINDA DUYURULMASI BEKLENİYOR ''

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Konu için teşekkürler. Bakalım Symbian^3 ile arasında çok fark varmı. Bir çıksında hele :)

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Web tarayıcısının hızlandırılmasına çok sevinirdim eğer ki operaya multitouch desteği gelmeseydi :) Yinede meraklandım

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bende haberi ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım ama haziran ayını duyunca bi an üzüldüm gibi bişey oldu :) umarım o zamana kadar telefonu değiştirmem :)

tamerakin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Symbian 3 umarım bu şekilde kendine gelir...

Maldades

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anna iyi olacak bence ama ben annadan çok belle yi sabırsızlıkla bekliyorum internette gördüğüm resimler gerçekse belle muhteşem olacak gerçekten :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
5800 dada kurulabilecekmi.

srtdrk

Asistan
Reaksiyon puanı
3
nokia symbianı sürdürmeye devam edecek gibi. Başarabilirlerse ne mutlu onlara.

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eski bir symb kullanıcı olarak androidi 4 aydır kullanıyorum ve nefret ediyorum androidten. symbian kesinlikle çok daha kalileti gelişmiş fakat yavaş... keşke adam gibi birşey yapsalarda kurtarsalar şu googleden bizi. herşey interente keyfine göre bağlanıyor, pil ömür bir alem... ölme be symbian.

ibrahimyzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nokia symbianı sürdürmeye devam edecek gibi. Başarabilirlerse ne mutlu onlara.

inşallah dediğin gibi olur nokia zaten symbian ile bütünleşti artık bırakırsa kötü olur bende yıllardır symbian kullanıyorum yavaş falan ama güzel yani :D

xfarukx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bian önce gelsede artık kullanmaya başlasak şu yeni firmware

asewq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne Bilim ya Symbian bi başka geliyo . Sanki 90'larda gofretin üstüne sarılmış balon kadar değerli gözümde. Commodore 64 ince ayarı kadar zevkli :) alakasız konular belki ama yani anlatmak istediğim şudur ki :) geçmişten kopulmuyo , yani yeni yazılım yükleyip sevinsek hava da atsak, pekte bi numara olmadığını görüyoduk eski versiyonlarında :) ama yinede seviyodum , aldığım telefonlar hep nokia oldu bu bi alışkanlık ya da ne biliyim sanki Android kullananlar mahallede ki en havalı bisikleti olan şımarık çocuk gibi geliyo gözümde, benim pinokyom olsun varsın contra freni olsun :)... yani diyorum ki şimdi symbianna belle amanın kelle derken ne değişir bilmiyorum ama. bişey değişmicek .. olum symbiAnılarımız hiç bitmicek ..Saygılar