Sürekli bu uyarı gelmesinden bıktım

Bu konuyu okuyanlar

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Ben güncelleme yapmak istemiyorum. Nasıl kurtuluruz. İlk aldığım günkü gibi kullanacam telefonu hiç güncelleme yapmadan

Xiaomi redmi note 8 pro

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-30-02-05-55-911_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-05-30-02-05-55-911_com.android.chrome.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 113

Karam4ns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Güncelleme yapman senin açından daha mantıklı firmaların güncelleme ile cihaz yavaşlatmasından dolayı yapmıyorsan hata yapıyorsun çünkü güvenlik ve yazılım güncellemeleri senin açından daha avantajlı ve ayrıca güncellemeleri geri alabilirsin firmalar artık her ürettiği telefonun fabrika rom'unu kendi sitesinde paylaşıyor özellikle mi nin kinden geçilmiyor dert etme güncelle bak bize oppolular hala 10 güncellemesi bekliyor kıymetini bilin biraz ?

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Yapmayacam. Bugüne kadar ki 6. Akıllı telefonum bundan önceki bütün telefonları ilk güncelleme uyarısı geldiği anda yaptım. Ve hepsini değiştirmek zorunda kaldım yavaşladığı için. Bunu yapmayacam. Böyle bir karar aldım. Bundan önceki telefonlarım 2 sene de yavaşladı kullanılamaz hale geldi.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşların güncel sürümleri kullanırken sen kullanmayacak mısın? Farklı bir bakış açısı.. Sistemin en önem verdiği uyarı bu bana kalırsa root atmadan bunu kapatman mümkün değil. İyi şanslar :)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
Yapmayacam. Bugüne kadar ki 6. Akıllı telefonum bundan önceki bütün telefonları ilk güncelleme uyarısı geldiği anda yaptım. Ve hepsini değiştirmek zorunda kaldım yavaşladığı için. Bunu yapmayacam. Böyle bir karar aldım. Bundan önceki telefonlarım 2 sene de yavaşladı kullanılamaz hale geldi.
İnternette ROM u var orası sıkıntı değil.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Ben güncelleme yapmak istemiyorum. Nasıl kurtuluruz. İlk aldığım günkü gibi kullanacam telefonu hiç güncelleme yapmadan

Xiaomi redmi note 8 pro
Updater.apk uygulamasını sistemden sildiğinizde bu belirttiğiniz guncellemeleri almazsınız. Ancak bunu yapabilmeniz için root yetkileri gerekli. /system/priv-app/updater klasörünü silmeniz gerekir.

Telefonunuzu yavaşlatan maalesef bu guncellemeler değil, google'ın size sormadan yaptığı otomatik güncellemelerdir. Güncelleme almak istemiyorsanız ya içinde google uygulamaları olmayan miui çin versiyonunu kullanacaksınız yada Lineage tarzı custom rom kullanacaksınız. Miui çin versiyonunda çince uygulamalar vardır ve pek güzel olmaz ayrıca o da kendini günceller. Lineage kullandığınızda da konum servislerini kullanamazsını ve google play olmadığı için yeni uygulama yükleyemezsiniz bu durumda da aptoide gibi başka bir app store kullanmanız gerekir.

En temizi Lineage + MicroG + Google play olarak kullanmaktır. Telefonunu bu şekilde kullanan çok sayıda kişi vardır.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bir arkadaşımın Asus telefonu vardı, onda da sürekli böyle bir uyarı çıkıyordu, en son uygulamayı durdurunca düzelmişti.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
güncelleme yavaşlatmıyor batarya bitikse o yavaşlatıyor gerekli gücü veremezse cpu,gpu ne yapsın?
İlginç bir iddiada bulunmuşsunuz ilk kez duyuyorum.
Pilin zayıflaması SOT'ı etkiler ancak cihazı yavaşlatmaz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Güncellemeyi cihaza yapmıyorsan hiçbir uygulamayada yapmayacaksın. Her ne kadar güncellemeler performans artışına sebeb versede cihazlardaki eskimeden dolayı bir müddet sonra yavaşlatma meydana gelecektir.Confinin dediği gibi batarya öldükce vereceği akımda düşecektir.

Reaksiyon puanı
8,016
İlginç bir iddiada bulunmuşsunuz ilk kez duyuyorum.
Pilin zayıflaması SOT'ı etkiler ancak cihazı yavaşlatmaz.

İlginç değil ki Apple yıllar önce açıkladı. Eğer pil tam performanslı çalışmıyorsa işlemci gücücü kısıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kardeşim seni bu konuda destekliyorum.En doğrusunu yapıyorsun.Apple ın geçen yıl "Biz güncelleme ile cihazları bozduk" itirafından sonra,hem ülkemizde hem dünyada binlerce insan Apple a dava açtı.Ortada böyle bir durum varken, diğer firmalarda planlı eskitme yapıyorken hala bazı kendini bilmezler utanmadan, sıkılmadan güncellemeyi savunuyorlar.Ben güncellemeyi savunanlara Allah akıl fikir versin diyorum.???

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Herkes senin düşünceni yanlış görüyor da aslında mantıklı düşünüyorsun. Bende de 6s var güncelleme gelir 3/5 ay sonra yaparsam yaparım ne zaman yapsam tel afallıyor. Güncelleme olsa ne olacak olmasa ne olacak android dediğin benim için marsmallow da bitmiştir en büyük değişiklik o zamanlar oldu sonrası fos. Olsa da olur olmasa da zaten tel son sistem telefon ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,982
Telefonu bilmemde Şuana kadar bir defa bilgisayarımı güncelledim. 8.1`den Win 10 `a ücretsiz geçiş zamanında. Performans yerlerde gezdiğine göre geri aldım güncellemeyi eskiden kullandığım 8.1`i de kullanılamaz duruma getirtti

Güncellemenin sistemi bozacağını biliyordum ama belki Kendilerine çeki düzen vermişlerdir deniyim dedim.
Dahada Güncelleme? Kim yaparsa yapsın ben istemem hiçbir cihazımda

Reaksiyon puanı
8,016
IOS ile Android'in güç yönetimi tamamen farklı karıştırmayın lütfen.
Yazılımı evet farklı ama teknolojik ürünlerin çalışması benzer. Hepsi belli standartlarda üretiliyor. Zaten mantıklı düşünürsek işlemci tam performansta kararlı çalışması için örnek veriyorum 5V güç gerektiriyorsa güç kaynağı da 4V 4.5V civarı verirse kararlı çalışmaz veya kapanır. Basit bir elektrik devresi kurun gerilimi düşürün sistemin kararsız çalıştığını kendiniz de görürsünüz.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Yazılımı evet farklı ama teknolojik ürünlerin çalışması benzer. Hepsi belli standartlarda üretiliyor. Zaten mantıklı düşünürsek işlemci tam performansta kararlı çalışması için örnek veriyorum 5V güç gerektiriyorsa güç kaynağı da 4V 4.5V civarı verirse kararlı çalışmaz veya kapanır. Basit bir elektrik devresi kurun gerilimi düşürün sistemin kararsız çalıştığını kendiniz de görürsünüz.
Yani diyorsunuz ki pil seviyesi düştükçe bataryanın voltajı azalacağı için telefon yavaşlar;
Örnek: Bu durumda şarj % 2-3 e geldiğinde artık telefonunuzun size cevap verememesi gerekir :) .

Kurduğunuz mantık çok yanlış telefonlar da içindeki piller de basit devre ile açıklayabileceğiniz cihazlar değil.
Bataryanın kapasitesi azaldıkça voltajı düşer ancak telefon -200/-300 mA bazında ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan rahatlıkla çekmeye devam eder ancak şarj %0 olduğunda enerji akışı durur ve telefon kapanır.

IOS'a gelince androidle alakası dahi yok. IOS'ta pil azalınca cpu-gpu max performans modundan max pil ömrüne geçer, bunun adına cpu frequency governor deniyor başka bir deyişle güç yönetimi (power management) ki Apple bu konuda androide göre oldukça avantajlıdır.
Androidde ancak tasarruf modunu etkinleştirirseniz cpu governor değişir.

Elma ile armutu karıştırmayın lütfen.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yani diyorsunuz ki pil seviyesi düştükçe bataryanın voltajı azalacağı için telefon yavaşlar;
Örnek: Bu durumda şarj % 2-3 e geldiğinde artık telefonunuzun size cevap verememesi gerekir :) .

Kurduğunuz mantık çok yanlış telefonlar da içindeki piller de basit devre ile açıklayabileceğiniz cihazlar değil.
Bataryanın kapasitesi azaldıkça voltajı düşer ancak telefon -200/-300 mA bazında ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan rahatlıkla çekmeye devam eder ancak şarj %0 olduğunda enerji akışı durur ve telefon kapanır.

IOS'a gelince androidle alakası dahi yok. IOS'ta pil azalınca cpu-gpu max performans modundan max pil ömrüne geçer, bunun adına cpu frequency governor deniyor başka bir deyişle güç yönetimi (power management) ki Apple bu konuda androide göre oldukça avantajlıdır.

Pil seviyesi düştükçe voltaj azalacağı için telefon yavaşlamıyor hocam. Batarya kapasitesi azalınca, şarj seviyeniz yüzde 100 oranında olsa da eskisi gibi ekran süresi alamıyorsunuz doğal olarak. Bunun önüne geçmek için de sistem işlemci performansını düşürüyor, bundan dolayı yine telefonun ilk hali kadar olmasa da, görece daha uzun ekran süresi alınabiliyor. Ancak Apple'da bu sistem firma tarafından yapılıyor. Android telefonlarda buna rastlamadım.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Pil seviyesi düştükçe voltaj azalacağı için telefon yavaşlamıyor hocam. Batarya kapasitesi azalınca, şarj seviyeniz yüzde 100 oranında olsa da eskisi gibi ekran süresi alamıyorsunuz doğal olarak. Bunun önüne geçmek için de sistem işlemci performansını düşürüyor, bundan dolayı yine telefonun ilk hali kadar olmasa da, görece daha uzun ekran süresi alınabiliyor. Ancak Apple'da bu sistem firma tarafından yapılıyor. Android telefonlarda buna rastlamadım.
Üstad benim yazdığımın aynısını yazmışsınız, arkadaşın iddiası o benim iddiam değil.

Reaksiyon puanı
8,016

Zaten %5 in altında telefon performansı çok düşük oluyor.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174

Xiaomi redmi note 8 pro
İnternet bankacılık kullanmıyorsanız apk yükleme kadar çok fazla uygulama yüklemiyorsanız guncelleme yapmayabilrisiniz yanlız internet bankacılık kullanıyorsanız mutlaka guncelleme yapmak zorundasınız yoksa telefon sızarla :) verilerinizi kayıp edersiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonu bilmemde Şuana kadar bir defa bilgisayarımı güncelledim. 8.1`den Win 10 `a ücretsiz geçiş zamanında. Performans yerlerde gezdiğine göre geri aldım güncellemeyi eskiden kullandığım 8.1`i de kullanılamaz duruma getirtti

Güncellemenin sistemi bozacağını biliyordum ama belki Kendilerine çeki düzen vermişlerdir deniyim dedim.
Dahada Güncelleme? Kim yaparsa yapsın ben istemem hiçbir cihazımda
bu şekil evet hız alamasısn windows 10 iso direk format atarsan farklı anlarsın ben en son window 8.1 10 sene olmuştur kullanalı rezil bir işletim sistemi

ondan dolayı milyonlar insana ödeme yapmak zorunda kaldı demi :) elma.

samsung kullanıyorsanız evet aynı şekilde samsung eskitme dolayı öyle
xiaomi redmi 6
xiaomi redmi not 4
xiaomi redmi not 5
xiaomi redmi not 6
xiaomi redmi not 7
xiaomi mi4
xiaomi redmi 8
xiaomi mi9t
kullandım şimdiye kadar hepsinde full guncelleme yaptım hiç birinde yavaşlamadı sende yavaşlatırsa eğer sorun o zaman sende tabi daha önce xiaomi kullandın düşünürsek
6 yıl mı tamamlıyorum şükürler olsun hiç bir cihaz sorun yaşamadım
mi 10t bekliyorum gelir gelmez alacam.

Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Zaten %5 in altında telefon performansı çok düşük oluyor.
Valla telefonda asphalt 8, Asphalt 9, need for speed ve daha aklınıza gelebilecek bi dünya oyun oynadım ama hiçbir zaman pilin %5 in altına düştüğü bir durumda performans kaybı yaşamadım.

Özetle android telefonlarda pilin kapasitesinin veya şarj miktarının telefonun performansı ile alakası yoktur.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Valla telefonda asphalt 8, Asphalt 9, need for speed ve daha aklınıza gelebilecek bi dünya oyun oynadım ama hiçbir zaman pilin %5 in altına düştüğü bir durumda performans kaybı yaşamadım.

Özetle android telefonlarda pilin kapasitesinin veya şarj miktarının telefonun performansı ile alakası yoktur.
Davadaki avukatlar aynısı demişdi:) sonuç Apple ödeme yaptı.