Xiaomi Sürekli bu uyarı gelmesinden bıktım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Karam4ns

Üyecik
Güncelleme yapman senin açından daha mantıklı firmaların güncelleme ile cihaz yavaşlatmasından dolayı yapmıyorsan hata yapıyorsun çünkü güvenlik ve yazılım güncellemeleri senin açından daha avantajlı ve ayrıca güncellemeleri geri alabilirsin firmalar artık her ürettiği telefonun fabrika rom'unu kendi sitesinde paylaşıyor özellikle mi nin kinden geçilmiyor dert etme güncelle bak bize oppolular hala 10 güncellemesi bekliyor kıymetini bilin biraz 😂

drocco

Profesör
Yapmayacam. Bugüne kadar ki 6. Akıllı telefonum bundan önceki bütün telefonları ilk güncelleme uyarısı geldiği anda yaptım. Ve hepsini değiştirmek zorunda kaldım yavaşladığı için. Bunu yapmayacam. Böyle bir karar aldım. Bundan önceki telefonlarım 2 sene de yavaşladı kullanılamaz hale geldi.

BHA

Paylaşmak Güzeldir..
Yönetici
Moderatör
Arkadaşların güncel sürümleri kullanırken sen kullanmayacak mısın? Farklı bir bakış açısı.. Sistemin en önem verdiği uyarı bu bana kalırsa root atmadan bunu kapatman mümkün değil. İyi şanslar :)

darkstar

Doçent
Ben güncelleme yapmak istemiyorum. Nasıl kurtuluruz. İlk aldığım günkü gibi kullanacam telefonu hiç güncelleme yapmadan

Xiaomi redmi note 8 pro
Updater.apk uygulamasını sistemden sildiğinizde bu belirttiğiniz guncellemeleri almazsınız. Ancak bunu yapabilmeniz için root yetkileri gerekli. /system/priv-app/updater klasörünü silmeniz gerekir.

Telefonunuzu yavaşlatan maalesef bu guncellemeler değil, google'ın size sormadan yaptığı otomatik güncellemelerdir. Güncelleme almak istemiyorsanız ya içinde google uygulamaları olmayan miui çin versiyonunu kullanacaksınız yada Lineage tarzı custom rom kullanacaksınız. Miui çin versiyonunda çince uygulamalar vardır ve pek güzel olmaz ayrıca o da kendini günceller. Lineage kullandığınızda da konum servislerini kullanamazsını ve google play olmadığı için yeni uygulama yükleyemezsiniz bu durumda da aptoide gibi başka bir app store kullanmanız gerekir.

En temizi Lineage + MicroG + Google play olarak kullanmaktır. Telefonunu bu şekilde kullanan çok sayıda kişi vardır.

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Güncellemeyi cihaza yapmıyorsan hiçbir uygulamayada yapmayacaksın. Her ne kadar güncellemeler performans artışına sebeb versede cihazlardaki eskimeden dolayı bir müddet sonra yavaşlatma meydana gelecektir.Confinin dediği gibi batarya öldükce vereceği akımda düşecektir.

Erenist2020

Profesör
Yapmayacam. Bugüne kadar ki 6. Akıllı telefonum bundan önceki bütün telefonları ilk güncelleme uyarısı geldiği anda yaptım. Ve hepsini değiştirmek zorunda kaldım yavaşladığı için. Bunu yapmayacam. Böyle bir karar aldım. Bundan önceki telefonlarım 2 sene de yavaşladı kullanılamaz hale geldi.
Kardeşim seni bu konuda destekliyorum.En doğrusunu yapıyorsun.Apple ın geçen yıl "Biz güncelleme ile cihazları bozduk" itirafından sonra,hem ülkemizde hem dünyada binlerce insan Apple a dava açtı.Ortada böyle bir durum varken, diğer firmalarda planlı eskitme yapıyorken hala bazı kendini bilmezler utanmadan, sıkılmadan güncellemeyi savunuyorlar.Ben güncellemeyi savunanlara Allah akıl fikir versin diyorum.🙏🙏🙏

sgselcuk

Üyecik
Herkes senin düşünceni yanlış görüyor da aslında mantıklı düşünüyorsun. Bende de 6s var güncelleme gelir 3/5 ay sonra yaparsam yaparım ne zaman yapsam tel afallıyor. Güncelleme olsa ne olacak olmasa ne olacak android dediğin benim için marsmallow da bitmiştir en büyük değişiklik o zamanlar oldu sonrası fos. Olsa da olur olmasa da zaten tel son sistem telefon 👍

_Zaur_

Profesör
Telefonu bilmemde Şuana kadar bir defa bilgisayarımı güncelledim. 8.1`den Win 10 `a ücretsiz geçiş zamanında. Performans yerlerde gezdiğine göre geri aldım güncellemeyi eskiden kullandığım 8.1`i de kullanılamaz duruma getirtti

Güncellemenin sistemi bozacağını biliyordum ama belki Kendilerine çeki düzen vermişlerdir deniyim dedim.
Dahada Güncelleme? Kim yaparsa yapsın ben istemem hiçbir cihazımda

Son mesajlar