Yardım Steam Pubg haksız yere ban yedim

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Herkese merhabalar,
Dün Steam'den bir bildirim geldi ve PUBG'den taciz yüzünden(bug ve glitch kullanmayı Türkçeye böyle çevrilmiş) uzaklaştırıldığımı öğrendim açtım PUBG'yi 29 Eylül'e kadar yasaklanmışım. Daha fazla bilgi için sitesine devam ettim ve bir bilet oluşturdum ve bugün bana dönüş sağladılar:

Hesabının cezalandırması ile ilgili endişene hak veriyorum. Hesabını kontrol ettiğimde oyun açığından faydalandığın için bu şekilde bir ceza aldığını görüyorum. Buna bir örnek olarak görev yapmak için arkadaşını vurmayı gösterebilirim. Bunu yaptın demiyorum örnek olarak sadece. Bu şekilde bir oyun açığından faydalanmış ve bu yüzden ceza almışsın. Böyle bir durumun tekrar etmesi durumunda hesabına kalıcı uzaklaştırma verilebilir bu nedenle lütfen bu tarz davranışlardan uzak dur.

Böyle bir yanıt aldım. Ben oyunu sadece bir arkadaşımla sürekli duo olarak oynuyoruz ve hiç oyunun açığına denk gelmedik ve onu kullanmadık eminim yani. Ban sebebimi de aşırı merak ediyorum yeni bilet açtım ama söylerler mi bilmem.

Sadece Minecraft'ta build yapmak için sağ tık macrosu yapmıştım Steelseries Engine'den ama onu da kullanmadım herhalde tam emin değilim ama herhalde ondan yesem 3.parti yazılım falan derlerdi.

Bu durumda neler yapabilirim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
Nedeni ne olabilir çok merak ediyorum tahminlerinizi alırım.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Çok değilmiş zaten büyük ihtimal açmazlar beklersin en kötü

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Can basma görevi fln mı yaptın alan dışına çık gir yaparak öyle bişey olabilir belki

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Can basma görevi fln mı yaptın alan dışına çık gir yaparak öyle bişey olabilir belki
Yok gerçekten hiç uğraşmadım öyle şeylerle. Sadece beraber oynadığım arkadaşım alan dışı beni kaldırmıştı frekans bozucu çantam vardı onun yoktu beni kaldırırken düştü sonra beni bekleme sen git alana dedi. Yani bu takım arkadaşı satma oluyorsa olabilir ama arkadaşım beni reportlamadı yani.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Yok gerçekten hiç uğraşmadım öyle şeylerle. Sadece beraber oynadığım arkadaşım alan dışı beni kaldırmıştı frekans bozucu çantam vardı onun yoktu beni kaldırırken düştü sonra beni bekleme sen git alana dedi. Yani bu takım arkadaşı satma oluyorsa olabilir ama arkadaşım beni reportlamadı yani.
Belki bazıları seni sadece gıcıklığına reportlamıştır bu çoksa ban atarlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki de hatalı bandır ben pubg mobile oynuyorum oda çok hatalı ban atıyo anti-cheat botları var