SDN kamuoyuna duyurulur

Bu konuyu okuyanlar

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Merhabalar. 6 Şubat günü siyaset bölümündeki bir konuda (kim bu gamzeli) nickli bir üye ile yaşadığım hakaret içeren konuşmalar sebebiyle bölüm sorumlusu (Aesir) nickli moderatör tarafından aynı gün siyaset banı yedim. O günden bugüne kadarki süreçte (jack reacher) (sardaukar) vs gibi üyelerin defalarca kez hakaretten dolayı ban yediğini, ve bu banların sadece bir kaç gün sürdüğünü gördüm. Benim banım ise 6 şubat gününden beri, yani tam 70 gündür kesintisiz devam etmektedir. Aesir nickli moderatör banımı tamamen keyfi bir şekilde sürdürmektedir. Banımın ne zaman kaldırılacağını sorduğumda gün sayısı belirtmeden; bir süre daha böyle kalacaksınız demiştir. Yani benim keyfim ne zaman yeterse o zaman kaldırırım demektedir. Bu bir moderatöre yakışmayan bi davranıştır. Moderatörler üyeler arasında adaletli davranmalıdır. Bir moderatör bir üyeye kendisi gibi düşünmediği için bu şekilde bir yaptırım uygulayamaz. Örnek gösterdiğim üyelere, hakaret içeren konuşmaları sonucunda, siyaset bölümünde bulunan (tıp oynayan üyeler) konusunda da görülebileceği üzere gün sayısı belirterek ceza vermiştir. Ve bu cezalar hep bir kaç gündür. Bana gelince ise süre belirtmeden keyfim ne zaman yeterse o zaman demektedir. Buna müsaade edilmemelidir. Gereğinin yapılmasını umarak özellikle adminlere, ve sdn üyelerine duyurulur. Saygılar.

@Creative

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Kibirli bir insanım. Ne yüzle konu açtın merak ettim.

Üyeye hakaret - 3 Gün
Siyasî parti liderine hakaret - 5 Gün
Tartışma ortamı yaratmak - 7 Gün
Üyeyi terör örgütü ile bağdaştırmak - 60 Gün

Senin için titizlik ile hazırladım. Ve;

Screenshot_20200416-223223.jpg

Bu arada ismim ÆSir. Bir sorunun olduğu zaman özel mesaj atarsan her zaman, herkese yardımcı olurum. Yeter ki ukala yazılar duvarımı pislemesin.

Eğer bana kalsaydı bir üyeye terör içerikli ağır hakaret yapan birine süresiz ban verirdim. Bu hakaretin affı olmaz. Ama adalet.

Ve sardu için konuşacak olursak o forumda bile yok şu an.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Kendim eskiden sorumlu olduğum bölüm hakkında konuşacak olursam(Donanım ve Bilgisayarlar), yanlış bilgilendirmelerin bol bol olduğu bir ortamda düzelene kadar @VECTORRR 'e erişim engeli talebinde bulunmuştum admine ve engellemiştik kendisini o bölümlerden. Sizin kadar olmasa da 1 ayı geçkin süre yazamadı o bölümlere. Kendisi de hatalarının farkına vardı ki erişimi açıldı. Şu an bir sıkıntı göremiyorum kendisinde ve bence gayet de canlılık katan bir üye bölüme.

Size gelecek olursak, bence hatanızı kabullenip özür dilemeyi denemelisiniz.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Moderatorün yukarı da attığı kurallar gereği öyle bir ceza almışsınız , konuya beni de yazmışsın da ben sınırı aşmıyorum :D

dogukan_t15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Siyaseti siyasetten çıkaran herkes benim gözümde kalıcı ban yemelidir. İsterse bir üye en azılı suçlu partiyi savunsun ama edebiyle , T.C kanunlarını hiçe saymadan sadece fikir belirtirek yapsın . Olay provoke ve hakarete gelirse kimse susmaz burda. Gördüğüm kadarıyla forumlarda çok aşırı dozda yersiz ve hakarete yönelik eleştiri dönüyor . Admin süper mod veya modlar işlerini yaptıkça bu kez suçlu muamelesini görüyor . Normal bir üye benim gibi forumda 1 saat keyfi zaman geçiriyorsa , site yöneticileri belki backroundda 5 saat zaman geçiriyor sorunları düzeltmek için . Bu dogrultuda düşünmek gerek

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Sayın Hakkı Alkan a bu konuda kendisine teşekkür ederiz.....konu ile ilgilendiği için kendisine teşekkürü bir borç biliriz....

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Moderatörlerin hepsi işini çok iyi yapıyor. Ve her zaman bizim iyiliğimizi düşünüyorlar. Yazdıklarınıza bakılırsa ban yemeniz lazım ama belirli bir bölümden kısıtlanmışsınız. Ben herhangi bir sorunum olduğunda özelden herhangi bir moderatore yazdığımda sorunumun çözüleceğinden eminim ve çözüldüğüne de şahit oldum.Başkalarını yargılamadan önce insan bi kendine bakmalı. Ben ne yaptım diye kendini sorgulamalı.
Teşekkürler SDN Moderatörleri.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Hakaret konusunda hassasım, kim kime hakaret etti umurumda olmaz, ama burası ortamı değil arkadaşlar. Oturup da burada konu açıp şov yapmak değil amaç. Ayrıca bütün modların da iyi çalıştığını düşünüyorum. ÆSir’e de laf etmeyin, hak etmişsiniz demek ki, adam sizi banlamış. Burada konu açıp milleti ayağa kaldırmanın bir mânası yok. Bana kalsa zaten Siyaset bölümü forumlarda olmamalı, bu tür karışıklıklara sebep oluyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Siyaset bölümünde adalet terazisinin kalibrasyonu bence sakat :(

Siyaset bölümünün mantığı çok yanlış bence zaten. Bir tartışma veya fikir alışverişi bölümü gibi değilde.

Bazı arkadaşlar orayı sabah akşam aynı haber sitesinin haber başlıklarını açıp altına 4-5 sayfa haberi kopyalıyor al sana siyaset diyor. Boş beleş sanki parti propagandası ve reklamı yapılmaya çalışılıyor.

Hiçbir konuya kendi fikrini katmak yok Neden-Sonuç ilşkisi aramak yok bir sonuca varmak yok haberin kaynağını veya doğruluğunu sorgulamak yok kopyala geç üstüne. Aynı haber 1-2 gün ara ile tekrar tekrar kopyalanıyor yada.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yöneticiler hangi seviyede olursa olsunlar adaleti, kendi düşünceleri veya yakın buldukları, destekledikleri üyeleri öne çıkararak sağlayamazlar. Kimisine çok ceza kimisine ödül gibi uyarı-ceza olursa samimiyet kaybolur. Bu konuda fikirlerini beyan eden herkesin de açık yürekli, korkmadan yazması gerekir. Ben açık açık yazıyorum, @ÆSir inşaALLAH bizim cenaba daha bi güzel yaklaşım sağlarsın, benim de daha önceden seninle anlaşmazlıklarım olmuştu... Yönetim sende olabilir ama yaklaşımın hoşgörülü ve adaleti en güzel bir şekilde olmalı. Burada tartışma niyetinde değilim onu da bilesin, zamanı geldi yazayım dedim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Forum sahibi olarak en iyi hakkı bey durumu anlar ve çözer , şikayet yada üzülecek bir mesaj göremiyorum ,siz o şekil anlamışsınız
Hakkı bey forum sahibi olsa da yönetimini tamamiyle admin olarak atadığı arkadaşımızın şahsında yönetim kadrosuna emanet etmiştir. Bazen foruma girip yorum yazıp görüş belirtse de hepsi o kadar, daha fazla karışmaz. Karıştığını da pek görmedim.