Steam Key Nasıl Alınır?

Bu konuyu okuyanlar

Kripton_28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba ! Birşey merak ediyorum. Biliyorsunuz ki Steam Key satan yerler var. Sorum şu bu siteler bu keyleri nereden satın alıyor? Steam Key halinde nasıl alınıyor? Mesela adam gitmiş ETS 2 Steam keyini satın almış , ve bize satıyor bu adam onu nereden satın almış?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba ! Birşey merak ediyorum. Biliyorsunuz ki Steam Key satan yerler var. Sorum şu bu siteler bu keyleri nereden satın alıyor? Steam Key halinde nasıl alınıyor? Mesela adam gitmiş ETS 2 Steam keyini satın almış , ve bize satıyor bu adam onu nereden satın almış?
Yazılımların/ürünlerin geliştiricileri (1. satıcı) Steam üzerinden kod oluşturuyor. İsterlerse bu kodları kendileri başka platformlarda satıyor, isterlerse satıcılığını yapmak isteyen insanlara (2. satıcı) toptan olarak belli bir indirim yaparak satıyor, kodları alan satıcı ise ona kendi kâr payını ekleyip pazara ekliyor. Bir olay daha var. Geliştirici (1. satıcı) kodu toptan alan birine (2. satıcı) satıyor. Daha sonra başka bir satıcı (3. satıcı) geliyor bakıyor bu satıcı (2. satıcı) ürünü ucuza satıyor, ben kendi kâr payımı ekleyip üstüne satarım diyor. Böyle bir ticarate giriyor ve bunu sonsuza kadar uzatma imkanları var. (Yani bu adam 3. satıcı olarak koydu. Başka bir ticaret yapmak isteyen 2. satıcının fiyatını görmüyor 3. satıcının fiyatını görüyor ve üstüne ekleyip satıyor. Daha sonra başka satıcı bunun üstüne ekleyebiliyor daha sonra başkası onun üstüne ekleyebiliyor öyle öyle bir pazar oluşuyor.)

Sonuç: Kodları oluşturabilen kişi geliştiricidir. (Oyun/Yazılım sahibi.)

Son düzenleme: