STAJ PARALARI

Bu konuyu okuyanlar

mawa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese sa , bu yıl arkadaşımla benim son senemiz ve biz gazetede staja başladık bu ayın 18 inde bitecek . Bu yıl stajerler için kurumlara belli bir miktar para ödenecek . Biz teknik sınıf olduğumuz için yaz stajı yapıyoruz 1 ay . Toplamda 200 küsür saat çalışmamız gerekiyo ve biz bu kurumun ısrarı üzerine cumarteside işe gelerek bu saati aştık . Çalışanların yapacakları işi biz yaptık çalışanmış gibi çalışanlardan daha fazla çalıştık belirli ilçelere metrobüsle gidip gelerek gazete dağıttık . Gün içinde anlayacağınız çok yorulduk . 2 ilçe arasında yürüyerek gazete dağıtmamız istendi onuda yaptık . Böyle ayak işi verilmediği zamanlar ki haftanın 3 günü ayak işi yaptık internet sitesine haber girmemizi istediler . 1 tanede değil siteleri 5 siteleri var oradaki 2 çalışan ve biz bu sitelere belirli yerlerden alınan haberleri girdik gün içinde bunlar gelmediğinde bize kitlendi tüm siteler . Saat 10 da iş yerinde olup akşam 6 da çıkıyoruz . Geçen gün bize paramızı verecek olan kişi , size 200 lira mı vericektim 250 mi ? dedi . Birşey bilmediğimiz için birşey diyemedik zaten parayı bu salı vericek. Fakat bugün bir arkadaşımın dediğine göre 20 kişiden az çalışanı olan yerlere (4 çalışanları var ) devlet 280 lira katkıda bulunuyormuş .Çok net bilmiyorum bu para işini çok net bilsem daha fazla çıkabilir ki bundan yararlanmaya çalışıyorlar . Eğer max verdiği 250 lirayı verirse hem ceplerinden bir kuruş çıkmayacak hem devletin bize verdiği paralardan 30*2=60 lira kesicekler hemde bütün ağır işleri stajerler tarafından görülmüş olacak sizlerden istediğim bu insanların bize ne kadar vermesi gerektiğini söylemeniz .Bu insanlar vicdanlı insanlar değil bu insanlara karşı resmi olmak deliller göstermemiz gerekiyor . Yoksa verilebilecek en az parayı verirler kuruşu kuruşuna o kadar cimriler lütfen birileri yardımcı olabilir mi :(