Spot galaxy s3 aldım da bazı sorularım var

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Çok saf insan var memlekette hala. bu yüzden yurtdışında yaşıyorum .

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yurt disinda yasamayi nimet bilecek kadar saflar da varmis demek ki. bu konu sayesinde bizde ogrenmis olduk.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben telefonumu fabrika ayarlarına döndürdüm sim kartımı okuyor ama çekim hiç yok yardımcı olurmusunuz

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok saf insan var memlekette hala. bu yüzden yurtdışında yaşıyorum .
Saf insanlardan dert yanacağına, onları kandıranlardan dert yansaydın nispeten daha onurlu olurdu bence.

Bu arada arkadaşlar pratik bi şekilde cihazın içi orjinalmi nasıl anlarsınız bilemem ama ekran orjinal mi anlamak kolay;
Samsung s3 s2 note note2 s4 vb. modellerde AMOLED ekran kullanır. Bu ekranların kendilerine has özellikleri sonucu, siyah renkleri ekran kapalıymışcasına verirler, yani telefonu açarkenki siyah arkaplan(yazılar beyaz olur genelde), telefonun kapalı halinden farksızsa ekranınız AMOLED demektir:thumbup1:
Haaa çakma amoled yaparlar mı onu bilemiyorum ama :mrgreen:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya ben telefonumu fabrika ayarlarına döndürdüm sim kartımı okuyor ama çekim hiç yok yardımcı olurmusunuz
arama yapar gibi *#06# 'yi tuşlayıp arayın, 000000 vb. bir numara gelirse imei 'niz silinmiş demektir. Çözümü bilemiyorum ama forumda bir ararsanız en azından ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ayıp olmadı mı hocam ?
saf insan var diyorum niye ayip olsun buraya girip mesaj yazabiliyorsa onunda samsungla alakali bir telefon olmadigini anlamasi gerekir
ondan sonrada yok su özelligi bulamiyorum yok su eksik mesaj atarlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
elinizdeki telefonu alın çarşıya teknosa falan bilindik yerlerde karşılaştırın :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o telefonun degeri 250 bende aldım 4 ay sonra kenliliginden kamerası karardı bulanık oldu sakın almayın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş yadıklarınızı gördümde baya bilionuz siz ya...
hepsini tek tek uyguladım ve harfi harfine dogru...
yazılımıda 4.1.2 yaptım...
tek sorunum görüntülü konuşma mms yi 3g ayarlarıı dediğiniz gibi yaptım ama yok olmadı...
bununda bi cevabını verinde tam olsun...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben kaçak s3 mini yada ı phone 5 alıcam fakat kaçak çin malı değil yani bir farkı olmuyor orjıınal oluyor yanlısım var mı brde ımeıl numarsnı degıstırınce telefonun orjınallıgı gıder mı mesala hurda bır telefonun ımeıl ı olrusa :lol::lol::lol::lol::lol:

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar pazartesi akşama birden babamdan telefon geldi ve beni bir telefoncuya çağırdı çat diye s3 aldı daha sonradan öğrendim ki fiyatı olan 500tl bu telefon spot mal, kore malı0 kaçak mal falan filan dedi adam kendisi hakkarili kaçak geçirdik falan diyor orjinal dyor eve gelince direk kameraya baktım ve kamera gayet iyiydi sağlam android 4.1.1 ben bunun orjinal olup olmadığını nasıl anlarım ayrıca birkaç problemim daha var

•ilk akşam telefonu kurcalarken yarım saatte bir telefon ışıkları açık şekilde donuyordu ancak bataryayı çıkarıp takınca kendine geliyordu yaptığım araştırmalar sonucu eski telefonumun hafıza kartını çıkardım ve 1 gün boyunca bu problem hiç olmadı dün akşam tekrar 1 kere daha oldu hattımı adam kesmişti onu mikro karta dönüştürsem sorun tamamen düzelir mi yada bazıları da s4ün gelmesine paralel olarak bu sıralar bu tür sorunların arttığını söylüyor bu ne kadar doğru

•ve ayarlar menüsü biraz farklı bende mesela internette gördüğüm ekran yazıyor bende görüntüle ayrıca hareket menüsünü bulamadım seni görüyorum uygulamasını da bir türlü bulamadım

•internetten araştırdım da benm menü biraz farklı

•arada bir korece sanırım bildirimler geliyor hiç gelmesin istiyorum

•root rom vs. birsürü ayar yapılması gerekiyormuş adamla dün tekrar konuştum imei de sıkıntı olursa gel açarız falan dedi eğer ben bu işlemleri yaparsam herhangi bir sıkınt olur mu

şimdilik sadece google playden birkaç uygulama indirdim herhangi bir fabrika ayarlarına dönüş veya root vs yüklemedim

kardeş etrafındaki s3 kullanan birinin telefonunu eline al o telefona android marketten Cpu-z yüklet bide sendeki s3 e cpu-z yüklet donanımları karşılaştır ordan bi sonuç çıkarırsın senin s3 ün donanımı orjinalinden farklıysa bilki çakmadır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben hataydan telenfon aldım kaçak ama telefonda home tuşuna yani ortaki tuşa basılı tuttuğumuzda görev yöneticisi gelmiyor neden olabilir veya bunu nasıl yapabiliriz bilgisi olan yardım edebilirmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar bana yarın bi arkadaş s3 getirecek orjinal diyor sadece faturası yok,yani orjinal kaçak diyor,tavsiyeniz nedir lütfen acil cvp,şimdiden tşkler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş dogru soylemiş bende aldım s3mini ama hiç fena degl fazla fark yok kamera biraz kasıyor ama gayet iyi oyunlarda kasıyordu sildim zaten pcde yeterınce oynuyorum konusurken bir sorun yok şarjı biraz fazla gidiyor ama güzel kullanana 24 saat yeterli bence hakkını yemeyin 250 tl 500 tl akıllı telefon zor sen kullan kardeşm onu bozulunca başka alırsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni galaxy s3 mini aldım . kamera çekerken ekranda kırmızı halkalar oluyo. normal mi bu . ??

odaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI

Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI

Üretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q Model Bilgileri: Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q şimdi bana şahıs mesaj attı imei sini verip link verdi çıkan sonuç bu iki yıl garantili adıma faturalı kutu içinde kore ve singapurdan geliyormuş şimdi bu ürünün kutu içinden sahte olup olmadığını anlayamayızda olaki replika ise faturasından geri iade olmazmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben s3 alcam 200 tl'ye bana bir fikir werin ben bunu malı çok kaliteli ve güvenilir bi abiden alıcam bana bilgi werir misini acil ... TŞKR...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
btk dan sorguladım s3 diye çıktı
fakat aldığım güncen beri güncelleme gelmedi ve ayarlarda güncellemeye dair herhangi bi ibare bulunmuyor.
4.0.4 android sürümü
bilginiz varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde almayı düşünüyorum spot diyo adam kamera-wifi vs. süper aynı orjinal gibi sizce alayımmı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben kullaniyorum sorun yok sadece azar programinda kamera ters geri kalan hersey düzgün ve uygulamalarin hepsi aciyor 8 mb kamerasi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying::crying::crying:bende s4 aldım ama telefonun sarzından hiç memnun degilim elime almaya korkuyorum mesala akşam yatıyorum kullanmadıgım halde sabah kalktıgımda 20 falan kalıyo bende hafıza kartını çıksrdım artık kullanmadıgımda sarzı az gidiyo ama kullanırsan 6 saatttt

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy s serilerinin orjinal olup olmadığını(s,sl,S plus,s2,s3,s3mini,s4,s4mini) bir çok yerden anlarsınız ama ben en basit olanını söyleyeceğim. cihazı elinize alın ve ayarlara girin, siyah rengin mükemmel olması gerek, ekrana bastırın parmağınızla, kesinlikle içe doğru göçme olmaması gerek. içe doğru göçüyorsa o ekran orjinal değildir, dolayısıyla o telefon orjinal değildir.
daha profesyonel olanlar cihaza baktığında anlayabilirler ama bir yöntem daha var,
*#0*# yapın, tam ortasa SENSOR yazar,ona girin ve elinizi telefonun üstünde bulunan sensorlerin üzerine tutun. o esnada cihaz titrer ve ekran yeşil oluyorsa, cihazınız orjinaldir:) bu tüm samsung android cihazlarda böyledir denenmiştir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben orjınal spot s3 aldım tek beni düşündüren sey yazılım güncellemesi yaparsam ımeli gider tlf kapanır dediler bu doğru mu ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:closedeyes:selam arkadaslar bn yaklasık 3 ay once bı s3 mını aldım kore malı ve bunun msj bolumunde bı sıkıntı yasandı harfler e basıyorum baska baska harflerı vazıyor acaba bunu nasıl hallederım bı yardımcı olurmusunuz:closedeyes::closedeyes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
*#0066# yap teli kapat 10 saniye bekle tekrar aç düzeliyor bende düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
onu anlamadım s3miniler nasıl sahte olduğunu anlıyabiliyorsunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim spot siii mini de beni biri arayinca telefon açik olduğu halde şebekede full ulaşilmiyor diyor iki üç kere oluyor ondan sonra çaliyor telefon bazende dokuz on defa çözüm bilen var mi lütfen yardim edin