Spor yapmak bekareti bozar!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
182371.jpg

Suudi Arabistan'da kız öğrenciler için beden eğitimi dersi verilmesi önerisine ulema 'bekareti' bozar gerekçesiyle karşı çıktı.

Suudi Arabistan Prensesi Adile kızlar için beden dersi istedi ancak ulema, 'Bekaret bozulur' diyerek öneriye karşı çıktı. Kararda 'ahlaksız kadar spor yapar' sözleri ise dikkat çekti.

Suudi Arabistan'da şişman kız sayısı artınca Kral Abdullah'ın kızı Prenses Adile, kız çocuklar için de beden eğitimi dersi verilmesi çağrısı yaptı ancak ülkedeki radikallerin ve radikal din adamlarının bu çağrıya yanıtı sert oldu. Genç kızlar arasında obezite oranının yüzde 51'e, kemik erimesi oranının da yüzde 67'ye çıktığı ülkede, "Çocuklarımız spor yapmıyor. Kız okullarına beden eğitimi dersi şart" demesi üzerine Eğitim Bakanlığı'nda çalışma başlatıldı.
Kraliyet ailesinin etkin isimlerinden Mekke Valisi Prens Halid el Faysal da bir okul ziyareti sırasında 8 yaşındaki bir kızın yanına gelip, "Ben de erkek kardeşlerim gibi okulda spor yapmak istiyorum" demesi üzerine "Bu isteğin yerine gelecek" diyerek kızlara da beden eğitimi dersi verileceğini müjdeledi.

'AHLAKSIZ KADIN SPOR YAPAR'

Başını etkili din adamı Şeyh Abdul Kerim el Kudeyr'in çektiği radikal imamlar ise "Sadece ahlak seviyesi düşük olan kadınlar spor yapar. Bakire kızlar spor sırasında yapılan hareketlerle bekaretlerini kaybedebilir, o zaman bu durumu gelecekteki kocalarına nasıl açıklayacaklar" diye sordu.
Aynı kesim "En iyisi kızların evde oturması" diyerek kızlara beden eğitimi dersi verilmesine karşı çıkınca sonunda Eğitim Bakanlığı da kararından döndü ve "Kız okullarında beden eğitimi dersi verilmesi kesin olarak yasaklanmıştır" ifadelerini içeren genelge yayınladı.
Geçtiğimiz günlerde de okullar arası bir spor turnuvasına katılan kızlar yüzünden bu okullar hakkında soruşturma açılmıştı.

internethaber.com

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ilk başta haberin yayınlandığı siteye baktım ve şaşırmadım:):)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
3. Dünya ülkelerinin haberleri işte :D
Kadın isterse hem mütevazi olur dinine bağlı olur hem de spor yapar. Gericilikte birinci olanları kınıyorum.
Bunlar kendilerini birşey zannedip fetva/kanun çıkarıyorlar. Adam olun ilk önce. Kadınların da haklarını koruyun!

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Saçmalığa bak :4: , o zaman namazda bekareti bozabilir :huh: Müslümanım diye geçiniyorlar. :confused1:

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Deli gibi ani hareketler yapmadıkça bir şey olmaz. Bozulması için cisim lazım :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İyice saçmalamışlar..:D

uploader

Asistan
Reaksiyon puanı
6
koşarken filan zara zarar verir düşüncesi var sanırım :)

thetiduygu

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Birgün kızın birisi ailesine açıklayamayacağı birşeyler yaşamıştır, korkusundan spor yaparken oldu demiştir muhtemelen..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
neyse ki bizim ülkemizde korkacak bisey yok; bütün Türk kızları hamurişi oldugu icin sorun yok..:mrgreen:

thetiduygu

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bizim ülkemizde erkekler çalma lafları çok iyi kullanıyor, kızlarda aptal hemen inanıyor..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Korkutmak için bekareti bozar demişler işte.

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merak ettim bacaklarını nasıl açıyorlar :)

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Spor neleri boar bilmem ama beni bozar =)

Askerde o yüzden az sürünmedim tek başıma topraklarda saatlerce

KaraSipahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ülkemizde beden eğitim var ama osteoporoz ve obezite oranı daha fazla, beden eğitimi ile alakası yok yani. Olayı ajite etmek için hazırlanmış bir haber

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
amann saçmalık işte. neyi nasıl yasaklayacaklarını şaşırmışlar. cahiliye devrindeki gibi kadınları diri diri gömemediklerinden acaba nasıl daha iyi hayvan muamelesi yaparız diye düşünüyorlar galiba.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bekaret kemeri yapıp satsak acayip para kazanırız :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Kadınların hayvanlardan sonra geldiği bir medeniyette normaldir böyle şeyler :)

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Olayın geçtiği yer
Suudi arabistan
Dini
Vahhabilik
Dini önderi
Mısırlı bakkal vahhab
Amaçları
İslamı ifsad etmek hadis ve sünnetlere karşı çıkmak
haber kaynağı
internet haber......
malum

Müslüman bir hanımın edebi dahilinde spor yapmasında dini açıdan sakınca yoktur.Tıbbi açıdansa diğer kadınlar gibidir Bazı konulara dikkat etmekte fayda vardır