Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir mesaj yaz, üç defa yayınlansın. :D N'oloyor bu foruma yahu. :D

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Arapça dersinden nefret ediyorum. Biz Kur'an Arapçasını da öğretmiyorlar, günlük Arapçayı öğretiyorlar, Kur'an okuduğumuzda bir kelimeyi çeviremiyoruz. Hoca bize, bizim dediğimizden çok farklı bir anlama geldiğini söylüyor. Sonra Kur'an'ı okuyarak anlamanız için derler. Tek yaptığı şey ortalamamı düşürmek oluyor.
Hocam kuranı kerim bir din kitabıdır. Genellikle senin özel olarak ayrıca ilgilenip mealini okuman gerekiyor. Okul öğretmeni sana sadece nasıl okunduğunu öğretir. Anlamını kendin özel hayatında araştırmalısın. Şimdi soracaksın neden anlamıyla öğretmiyorlar diye.. Müfredatı düzenleyene sormak lazım. Belki der ki okul saatlerine yetmez falan fıstık. Kaldı ki mezun olduğun vakit islam alimi olmayacaksın. Temel bir din kültürün olacak işte. Zaten okulunuzun misyonu ve vizyonuda buna yöneliktir. Arapçayı da aynı kulvara katabiliriz. Arapça derin bir dildir. Türlü türlü kuralı var. Kaldı ki okullar ingilizceyi de öğretmez. Sana gramerini öğretir. Üzerini tamamlamakta sana kalmış bir şey. Meb'in kursları var ücretsiz. Oralara katılıp dil öğrenebilirsin. Netten araştır. Haydi kolay gelsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir mesaj yaz, üç defa yayınlansın. :D N'oloyor bu foruma yahu. :D
Onursal üyesin. Hesap sor siteyi yapana. Sözün geçerse tabi

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Adamlar ağlama yerine çevirdi burayı. Halbuki diğer sitelerle aramızda birşey yok şikayetleri varsa gitsinler iletsinler. Artı başka yerli forumdan link vermek ne kadar etik bir durum orası ayrı bir olay.
Peki ilgili sorunun çözümü bu forumda yok ta başka forumda varsa başka forumdaki çözümü bu forumdaki sorunun altına yapıştırmakta ne var? Forum kültürüne ve forumum yapısına kuruluş amaçlına aykırı bir durum. Forum demek yardımlaşma ve bilgi paylaşımı demek.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Belli ki o arkadaş burda ki kurallarıda okumamış. Burdan ban yese bu sefer gidip başka siteden burayı kötüleyecek. Haa haksız banlamalar olmuyor mu? Elbet oluyordur. İşte olayı bilmeden yorumda bulunmak ne kadar doğru orası tartışılır.
Sana özelden yazmadım mı ben? Özeli okusana bir. Kuralları okumamış falan? İftira stilini sevdim harbi. Son cümlenle çelişiyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana özelden yazmadım mı ben? Özeli okusana bir. Kuralları okumamış falan? İftira stilini sevdim harbi. Son cümlenle çelişiyorsun.
Ayrıca burada ban yesem bu sefer ağlamam merak etme.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Teknolojiye ara vermek istiyorum, telefonu, bilgisayarı vs. kullanmayacağım bundan sonra. Sınav senem değil, (bir süreliğine) ayrılıyorum. Beni seven, yardımcı olan herkese teşekkürler. Kendinize iyi bakın.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Peki ilgili sorunun çözümü bu forumda yok ta başka forumda varsa başka forumdaki çözümü bu forumdaki sorunun altına yapıştırmakta ne var? Forum kültürüne ve forumum yapısına kuruluş amaçlına aykırı bir durum. Forum demek yardımlaşma ve bilgi paylaşımı demek.
Yardım istemek için soru sormuyorlar ki. Bilmem ne forumunda ceza yiyip buraya gelip içlerini döküyorlar.
Kaynak hakları bakımından sıkıntılar çıkabilir diye bu kurallar var. Yarın öbürgün A sitesinin bir makalesini buraya cevap diye yazarsak adamlar hakkımızda şikayettte bulunabilir.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Görsünler sevsinler her yerde seni
Git artık karışmam banane bundan
Çıkma hiç karşıma arama beni
Görsemde tanimam koptum aşkından

- Selahattin Özdemir

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yardım istemek için soru sormuyorlar ki. Bilmem ne forumunda ceza yiyip buraya gelip içlerini döküyorlar.
Kaynak hakları bakımından sıkıntılar çıkabilir diye bu kurallar var. Yarın öbürgün A sitesinin bir makalesini buraya cevap diye yazarsak adamlar hakkımızda şikayettte bulunabilir.
Biz buraya diğer forumlardaki haberi kopyala yapıştır yap demiyoruz. Bir sorun vardır çözümü başka forumda anlatılmıştır cevap gelmezse oradaki libki yapıştırırsın. Bunda herhangi bir sorun yoktur, olamaz da. Bunun hakkında şikayette kim bulunacakmış çok merak ediyorum. Varsa o kafayla yönetilen bir forum direk serverin fişini çeksinler bi zahmet?

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
7622ce4b2fedfb7f3615a2a3fe23eca0.jpg

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Allah'ım sen çoluğumuzu çocuğumuzu,gençleri şu enes batur denen tipleri izlemekten koru.Önüme çıktı diye tıkladım tıklamaz olaydım neler neler...Kınamıyorum sadece üzülüyorum çünkü çoluk çocuk takip ediyor bunları.Ahlak dini bir kavram değil sadece.Ahlak toplumun temel taşı.Böyle ahlaksızlıkların olduğu kanallara kesinlikle bir şeyler yapılmalı.Çoğu çocuk orda dönen muhabbeti anlamıyordur.Anlayanlara sora sora yorumları okuya okuya...

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077

bu çocuk kötü?
Para insanı bozuyor...Hoş baştan beri sevmem kendisini ama ne yaparsa kendine yapıyor olsa da takipçilerinin çocuk olması ve son videolarının rezil oluşu...Umrumda değildi açıkcası herkes her haltı yiyebiliyor şu devirde de çocukların bu kadar sevmesi korkuttu.

Reaksiyon puanı
16,118
Para insanı bozuyor...Hoş baştan beri sevmem kendisini ama ne yaparsa kendine yapıyor olsa da takipçilerinin çocuk olması ve son videolarının rezil oluşu...Umrumda değildi açıkcası herkes her haltı yiyebiliyor şu devirde de çocukların bu kadar sevmesi korkuttu.
Ecenaz için seyredilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...