Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Lütfen sakinleşelim. Sinirle birbirinizi kırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Benim bir lafımı 10 farklı kişi anında alıntılıyorsa bunda art niyet ararım ben.

Söyle Rahatla kilitli kalmaz merak etmeyin. Siz sakinleşin diye 30 dakikalığına kilitliyorum. ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Koskoca Söyle Rahatla'yı kilitlettirdiniz adama.
Yanaşmayım tartışmaya dedim. Sessiz kalmak ayıp olacak artık.

Burası orayı burayı tartışma yeri değil. Hadi biri size göre ters bir şey yazdı, neden devam ediliyor?

Donanım Arşivi moderatörü gelmiş burada SDN moderatörü hakkında bir şeyler söylüyor. Arkasından 10 tane üye gelmiş bir kişiye baskı yapıyor. Öteki gelmiş, tek bir üye üzerinden yok soğutucu koymamış diyor. Neresi burası? Kavga yeri mi.

Hüseyin (Usain) adlı moderatör arkadaşımız, kendilerini donanım arşivinden geldik diye tanıtan üyelerin kargaşa çıkardığı konusunda kendi kendine söyleniyor, sonra iş DA moderatörünün buraya mesaj yazmasıyla devam ediyor. Gerçekten çok saçma.

Kavganız nedir?

1-) SDN Forum Kuralları burada. Emek kokar.
2-) SDN Forum Moderatörleri, Adminleri ve Developer'ı her zaman özel mesajlarınıza açıktır. Hiçbir özel mesajınız cevapsız kalmaz. Ayrıca Üye olmadan sorularınızı sorabildiğiniz bir yerde mevcuttur. Gelmeden önce rahatlıkla yazabilirsiniz. Ne Söylemek İstersiniz?

Düzenleme: Konu kilidi gerekli süre dolduğu için kaldırılmıştır. Bu konuyu kilitli tutmak olmaz.

Son düzenleme:

emreebarutt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yks ye çalışırken canım sıkıldı foruma gelin dedi geldim

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Donanım Arşivi moderatörü gelmiş burada SDN moderatörü hakkında bir şeyler söylüyor. Arkasından 10 tane üye gelmiş bir kişiye baskı yapıyor. Öteki gelmiş, tek bir üye üzerinden yok soğutucu koymamış diyor. Neresi burası? Kavga yeri mi.

Hüseyin (Usain) adlı moderatör arkadaşımız, kendilerini donanım arşivinden geldik diye tanıyan üyelerin kargaşa çıkardığı konusunda kendi kendine söyleniyor, sonra iş DA moderatörünün buraya mesaj yazmasıyla devam ediyor. Gerçekten çok saçma.
Ben çok basit ve net bir şekilde Usain'e "insanları şuranın üyesi, buranın üyesi" olarak değerlendirmenin doğru olmadığını anlatan kısa bir yorum yazdım.
Bunu okumuş olmana rağmen, Usain'in açıklama yapıp kapattığı olaya 90+ uzatma golü atmaya çalışıyorsun.
Onda da olay benim aracılığım ile başlamadığı halde, direkt beni hedef alıyorsun.
Benden bahsediyorsun ve yazdığım ilk mesajı esas aldığın halde hâlâ "üye" olarak bahsetmek yerine "DA moderatörü" yazıyorsun. Hâlâ inanılmaz bir detaysın utku. :)

Umarım herkes sakinleşmiştir. İyi forumlar dilerim.
Aslında sadece merak ettiğim için sorduğum soruların cevabını merak etmiştim ama hiç sorun değil. Konu zaten kapandı, muhabbetin de uzamasına gerek yok.
Belki sadece yazıştığımız için farklı hissedilmiş olabilir ama gayet sakince konuşuyordum.
Buraya "White Ravens" olarak üye oldum. Kimseyi temsil etmiyorum. Kimseye karşı kişisel sorun veya kin beslemiyorum. Dediğim gibi, sadece "üye" olarak buradayım.
Eğer az önceki sohbet sırasında farkında olmadan kırdı veya incittiysem, affola.
Tekrardan iyi forumlar. İyi geceler. ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Ben çok basit ve net bir şekilde Usain'e "insanları şuranın üyesi, buranın üyesi" olarak değerlendirmenin doğru olmadığını anlatan kısa bir yorum yazdım.
Bunu okumuş olmana rağmen, Usain'in açıklama yapıp kapattığı olaya 90+ uzatma golü atmaya çalışıyorsun.
Onda da olay benim aracılığım ile başlamadığı halde, direkt beni hedef alıyorsun.
Benden bahsediyorsun ve yazdığım ilk mesajı esas aldığın halde hâlâ "üye" olarak bahsetmek yerine "DA moderatörü" yazıyorsun. Hâlâ inanılmaz bir detaysın utku. :)
Ben de açıkça belirtiyorum, Usain gelen üyelerin dediğini söyledi. Kendileri demedi mi DA'dan geldik diye? Sizin bahsettiğiniz durumla uyuşuyor mu sizce?

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Ben de açıkça belirtiyorum, Usain gelen üyelerin dediğini söyledi. Kendileri demedi mi DA'dan geldik diye? Sizin bahsettiğiniz durumla uyuşuyor mu sizce?
Bildiğim kadarıyla yetki sahibi kişilerin "yanlışa ortak olmamak" - "yanlışa yanlış ile karşılık vermemek" gibi özellikleri olması gerekiyor. Usain'e söylediğim şey de bununla alakalıydı.
Sanırım o ne demek istendiğini kolaylıkla anlamış, sonrasında da gayet olgun ve mantıklı şekilde kırılan kalp varsa onarmış, büyüklük yapmış özür dilemiş, konulara açıklama yazmış, sorunları çözmüş ve kapatmış. Yani özetle yapması gereken şeyleri gayet güzel yapmış.
Ama sen olayları pek objektif değerlendirememişsin gibi. :) Hiç sorun değil, biz seni böyle de severiz utku.

Kesteko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
175

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Biz bundan, ayrım yapmanızdan rahatsızlık duyduk. Umarım bir daha ki sefere bizi "DA Forum üyesi" - "öteki" olarak adlandırmazsınız.
İyi forumlar.
Biz kimseye ayrım yapmadık, şu ana kadar böyle bir şey ne oldu, ne de olacak.
Kendilerini "DA Forum üyesi" olarak tanıtan gruptan şikayetçi olmuş adam, burada ayrımdan bahsediyorsunuz.
Ben mi yanlış anlıyorum, bunca işin arasında şuraya mesaj yazmaya çalıştığımdan mı bilmiyorum ama ayrım falan göremedim ben.

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Biz kimseye ayrım yapmadık, şu ana kadar böyle bir şey ne oldu, ne de olacak.
Kendilerini "DA Forum üyesi" olarak tanıtan gruptan şikayetçi olmuş adam, burada ayrımdan bahsediyorsunuz.
Ben mi yanlış anlıyorum, bunca işin arasında şuraya mesaj yazmaya çalıştığımdan mı bilmiyorum ama ayrım falan göremedim ben.
Ben kendimi "DA moderatörü" olarak tanıttım mı?

Reaksiyon puanı
425
Koskoca Söyle Rahatla'yı kilitlettirdiniz adama.
Yanaşmayım tartışmaya dedim. Sessiz kalmak ayıp olacak artık.

Burası orayı burayı tartışma yeri değil. Hadi biri size göre ters bir şey yazdı, neden devam ediliyor?

Hüseyin (Usain) adlı moderatör arkadaşımız, kendilerini donanım arşivinden geldik diye tanıtan üyelerin kargaşa çıkardığı konusunda kendi kendine söyleniyor, sonra iş DA moderatörünün buraya mesaj yazmasıyla devam ediyor. Gerçekten çok saçma.

Kavganız nedir?

1-) SDN Forum Kuralları burada. Emek kokar.
2-) SDN Forum Moderatörleri, Adminleri ve Developer'ı her zaman özel mesajlarınıza açıktır. Hiçbir özel mesajınız cevapsız kalmaz. Ayrıca Üye olmadan sorularınızı sorabildiğiniz bir yerde mevcuttur. Gelmeden önce rahatlıkla yazabilirsiniz. Ne Söylemek İstersiniz?

Düzenleme: Konu kilidi gerekli süre dolduğu için kaldırılmıştır. Bu konuyu kilitli tutmak olmaz.
"Buranın ortamı daha iyidir belki" diye geldiğimiz yerden "cahil, agresif" gibi bir muamele görerek ayrılıyorum. Kolay gelsin.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Bildiğim kadarıyla yetki sahibi kişilerin "yanlışa ortak olmamak" - "yanlışa yanlış ile karşılık vermemek" gibi özellikleri olması gerekiyor. Usain'e söylediğim şey de bununla alakalıydı.
Yanlış olan nedir? Tartışma çıkaran üyelere karşı yaka silkmek mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Buranın ortamı daha iyidir belki" diye geldiğimiz yerden "cahil, agresif" gibi bir muamele görerek ayrılıyorum. Kolay gelsin.
Yine tek üye üzerinden çıkarım yapan birisi daha.

Ben kendimi "DA moderatörü" olarak tanıttım mı?
Ama öylesiniz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sanırım o ne demek istendiğini kolaylıkla anlamış, sonrasında da gayet olgun ve mantıklı şekilde kırılan kalp varsa onarmış, büyüklük yapmış özür dilemiş, konulara açıklama yazmış, sorunları çözmüş ve kapatmış. Yani özetle yapması gereken şeyleri gayet güzel yapmış.
Özür dilenecek bir şey yaptığımı da özür dilediğimi de hatırlamıyorum. Sadece sürekli üzerime gelen DA üyelerini sakinleştirmeye çalıştım.

Reaksiyon puanı
425
Konuya tekrar SS'ini atacağım arkadaşı dahil etmek istemiyorum ama...
Ekran Alıntısı.PNG

Konu bizim yüzümüzden kirlendi, ben kendi adıma özür diliyorum tartışma gereksiz uzadı.

oguzhnsrmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Yanlış olan nedir? Tartışma çıkaran üyelere karşı yaka silkmek mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama öylesiniz.
Saygı duyduğum arkadaşlarımı "DA Forum üyeleri" diye ayrıştırıp hayatımda gördüğüm en pasif-agresif savunmayı yapıp bizi haksız düşünüyorsunuz daha moderatörleriniz ayrım yaparak sdn Forum üyelerini haksız olsa bile savunuyor biz belki daha iyi bir ortam vardır diye gelmiştik ama gördüğümüze göre Irkçılığa benzer birşey yapıyorsunuz. Biz burada gelip onlarca rehber açtık fakat gördüğümüz muamele pek iç açıcı değil iyi forumlar buradan ayrılıyorum

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Demenize gerek yok, ben söyledim. Bilen biliyor.
Burası SDN ise "DA moderatörü" yerine "Üye" olarak anılmayı tercih ederim.
Ayrıca öyle dememen için ekstra bir bilgi daha vereyim.
Bahsettiğin sitede bana verilen moderatörlük görevini yakın zamanda kendi isteğim ile bıraktım.
Orada da, burada da sadece "üye" olarak vakit geçiriyor ve yorum yazıyorum. İyi forumlar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Burası SDN ise "DA moderatörü" yerine "Üye" olarak anılmayı tercih ederim.
Ayrıca öyle dememen için ekstara bir bilgi daha vereyim.
Bahsettiğin sitede bana verilen moderatörlük görevini yakın zamanda kendi isteğim ile bıraktım.
Orada da, burada da sadece "üye" olarak geçiriyor ve yorum yazıyorum. İyi forumlar.
Sizin adınıza sevindim.
Keşke bunu daha önce belirtseydiniz. Benim bu durumdaki sinirlenişim ve ani çıkışım asla olmazdı. Ama Usain hakkında yaptığınız yorumlar hala kırıcılığını koruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...