Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Âlim bazı şeyleri bilir, cahil her şeyi..

Ahmet Hamdi Tanpınar

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,431
İhanetin en üzücü yanı, asla düşmanlarımız tarafından gelmemesidir.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Allah bizi neden zorla yarattı ? bu konuya yazdığım cevabım neden silindi çok merak ettim. Hiçbir hakaret unsuru da yoktu.

Forumun huzurunu bozacak her tür tartışmayı istemeyiz. Herkes birbirine saygılı davranmazsa kendimize nasıl saygı bekleriz? Lütfen bir başlığa mesaj yazarken üslubumuza dikkat edelim. Ve rencide edici kelimelerden kaçınalım. Aksi durumda kimse bahsini açtığınız işlemi yapmaktan zevk duymaz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Bir ara ne güzel kitap okuyordum bıraktık şimdi kaldığımız yerden devam ama e-kitap olayına kaydık biraz

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar…

Reaksiyon puanı
16,118
Turkcell Superonline'a nazar değdi internet var gözüküyor yok komşunun wifiya daldım pc 2 tık tel tek tablet görmüyor onu...
Ekran Görüntüsü 2018-10-05 21-28-01.png

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Benim mesajımı niye siliyorsunuz? Harbi sıkıldım ama, gerçekleri söylüyoruz diye gördüğümüz muameleye bak ya.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Benim mesajımı niye siliyorsunuz? Harbi sıkıldım ama, gerçekleri söylüyoruz diye gördüğümüz muameleye bak ya.
Modlar forum kurallarından bağımsız hareket ediyor. Benim de bir çok yorumum silindi herhangi bir hakaret içermemesine rağmen.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,431

Modlar forum kurallarından bağımsız hareket ediyor. Benim de bir çok yorumum silindi herhangi bir hakaret içermemesine rağmen.

İnsanları aşağılayarak düşünce paylaşmanın doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz? Herkes saygısızca fikrini söylese buranın diğer sosyal medya platformlarından ne farkı kalacak?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
İnsanları aşağılayarak düşünce paylaşmanın doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz? Herkes saygısızca fikrini söylese buranın diğer sosyal medya platformlarından ne farkı kalacak?
Bana, benim marka propagandacısı ve saygısız olduğumu söylüyor; ben de ona, kendisiyle çeliştiğini ve mantıksız ifadelerde bulunduğunu söylüyorum ama benim mesajım siliniyor. Buna da mantıklı bir açıklamanız vardır umarım.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,431
Bana, benim marka propagandacısı ve saygısız olduğumu söylüyor; ben de ona, kendisiyle çeliştiğini ve mantıksız ifadelerde bulunduğunu söylüyorum ama benim mesajım siliniyor. Buna da mantıklı bir açıklamanız vardır umarım.
Bu demek olmuyor ki bende sertçe istediğim gibi cevap verebileyim. Atladığımız bir mesaj veya konu olduğu zaman "Rapor Et" ile bildirip sonucunu bekleyebilirsin. O zaman gerekli işlemler daha hızlıca yapılır.

Reaksiyon puanı
16,118
huawei hg253s mortingen internet kesildi telefon devam ediyor komşunun netine daldım...

Reaksiyon puanı
76
Arabam için asıl son günü 24 ekim olan araç muayenesi gününden tam 9 gün önce, dün akşam 15 ekim 2018, saat 13.00 için Güneşli/Kayseri'den bir randevuyu aldım. Tüvtürk sitesinde verdiği bir örnekte tam 49 gün öncesinden bir örneği de vermiş bu konuda. Neyse ki ben o kadar da gerilere kadar gitmedim, sadece 9 gün öncesine gittim. Çünkü hava tahminine göre o gün hava akşama kadar güneşli ve çok güzel (mükemmel) olacakmış, Güneşli/Kayseri Araç Muayene İstasyonunda. Neyse Allah'ın işi bu artık, yağmur da olsa bu güzel ve donanımlı olan bu tesiste kapalı kafetaryası da var, oraya hemen sığınız artık, beklerken ve çay, kahve, vb. içer ve hoparlörden verilen bu çağrıyı hep birlikte bekleriz artık. Egzoz muayenesi de ayni gün, onu da yaptıracağız. 226+55 tl nakit bir ödemesi var bunların toplamda.. Egzozo muayenesi eskiden her yıldı, 2 seneye çıkması çok da iyi oldu doğrusu. Araç muayenesiyle ayni anda yapıyoruz bunu işte, ne güzel..

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Mutsuz olmak, yaşama amacı olan insanlarda sık görülen bir durum. Mutlu ve mutlu olmak için çaba gösteren herkes bir bağımlıdır. Mutluluk bağımlılığı krizi, madde eksikliği durumunda madde bağımlıları, mutluluk eksikliği durumunda da aynı belirtileri gösterir. Kapitalizm yıllardır bize mutlu olmayı bir zorunluluk olarak telkin etti. Mutlu olmak bir zorunluluk değildir. Her zaman mutlu olmak zorunda değiliz. sükunet gibi duygular da mevcut bu dünyada.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,431
Hatalar, yaşamın bir parçası, önemli olan onlara nasıl cevap vereceğimizdir.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Evimde, bilgisayarımda oturuyorum, her cumartesi ve pazar akşamı gibi. Ne yapabileceğimi bilmiyorum. Bütün gün oyun oynayıp müzik dinleyemem çünkü depresif olduğumda sıkıcılaşıyor. Anksiyete nedeniyle yürüyüşe bile çıkamıyorum. Üretken bir şey yapamıyorum çünkü motivasyonum yok. Çalışamıyorum çünkü bunun için de motivasyonum yok. Uyumak istemiyorum çünkü erken uyuyunca tüm günümün boşa gittiğini düşünüyorum. (uyanık olduğumda hiçbir şey yapmadığım için mantıklı değil) Sosyal anksiyete yüzünden herhangi bir sosyal aktivitem yok.

Buradayım, SDN forumda, dünün kopyasını yaşıyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim ki? Zaten profesyonel yardım aldım (sosyal anksiyete, depresyon) hiçbir işe yaramadı. Ne yapabilirim? Eğer böyle devam ederse kendimi öldüreceğim. Hayatımı düzeltmek istiyorum.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Evimde, bilgisayarımda oturuyorum, her cumartesi ve pazar akşamı gibi. Ne yapabileceğimi bilmiyorum. Bütün gün oyun oynayıp müzik dinleyemem çünkü depresif olduğumda sıkıcılaşıyor. Anksiyete nedeniyle yürüyüşe bile çıkamıyorum. Üretken bir şey yapamıyorum çünkü motivasyonum yok. Çalışamıyorum çünkü bunun için de motivasyonum yok. Uyumak istemiyorum çünkü erken uyuyunca tüm günümün boşa gittiğini düşünüyorum. (uyanık olduğumda hiçbir şey yapmadığım için mantıklı değil) Sosyal anksiyete yüzünden herhangi bir sosyal aktivitem yok.

Buradayım, SDN forumda, dünün kopyasını yaşıyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim ki? Zaten profesyonel yardım aldım (sosyal anksiyete, depresyon) hiçbir işe yaramadı. Ne yapabilirim? Eğer böyle devam ederse kendimi öldüreceğim. Hayatımı düzeltmek istiyorum.

Kaç insanın başına gelebilir bu tip durumlar. Elbette kalıcı bir şey değil. Bu sizin çabanıza ve isteğinize bağlı. Meselâ kitap okuyun. Merak uyandırıcı belgeseller izleyin. Doğada yürüyüş yapın. Bizzat hususî güneşin doğuşu nu ve batışını izleyin. Evcil hayvanlarla ilgilenin... insan istedikten sonra kendine moral bulabilir.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Fazla yalnız durma, kimseyle konuşmasan bile çık dışarı kalabalığa karış; mesela hiç gitmediğin, oturmadığın bir kafeteryaya git kahve iç çay iç canın ne istiyorsa artık, rutinini boz, diğer insanları gözlemle.
Uykunu da al;
belki uyuma gereği bile görmüyorsundur şuan
veya uykuyu vakit kaybı olarak düşünüyor da olabilirsin
veya hatta uyuyup ta ne yapacağım diye de düşünüyor olabilirsin. Azıcık ta olsa şu kafandaki olumsuz ve seni umutsuz, amaçsız düşüncelerden bırak uyku alıkoysun. Kafan dinginleşir, arınır.
Yatmadan önce de yarın için kendine bir görev tanımla "şu işi yapacağım, yarın farklı bir gün olacak" diye.
Her insan bir birinden ayrıdır farklıdır, farklı şekilde düşünür, farklı şekillerde sorunlara çözümler üretir; sen olumlu düşünmezsen, hiç bir şey sana olumlu görünmez.
Polyanna gibi ol da demiyorum, çünkü hayat ve koşullar kolay değil ama bu senin mücadele gücünü kırmamalı; dirençli ol, istekli ol!

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Yalnız insan yoktur. Siz düşerken bile o sizi bir şekilde herşeyi farkındalığa bağlar. Görünmeyen el gibi uzanır size. Sadece görmekte gecikiriz...

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,431
Dünya ağır adımlarla dönüp dursa da zaman hiç kimseyi durup beklemez.
İnsan bütün hatalarından ders alsa da hayat hata yapmadan öğrenilmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...