Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bu aralar sık sık yağmur yağıyor güneşi de özlemedim değil..
Neyse ki şimdilik tabiatla iç içeyim bu bana yetiyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
0͒͋͊͌̋͆͆ͧͨ̓͂̎ͬ̐̒̕1̵͕̑͜0͕̦͚̱͚̪̦͔̺̞̯͙̐ͤ̉̓͛̿̔̋ͯ̽ͫ̇̈́ͅ1͖͎̳̲͎̲̞̻͈̰̞̮ͅ0̡̛̤̖̼̜̳̲͔̯͎̩̻̲̺̞͋͛̂̎͆̌ͫ͛̔̏̍̀̇͒̍ͅ1̬͔̭1̃͂̈́̓̂ͧ͂0͆̂͑҉̱̲͕͜1̛͔͉̯͈̩͕̯̳̖̼͖̥̖̪͗̂̍̌ͮ͂̇̓͆ͣ͐̉ͫ̂0̗̺͇̞͙̤̩̼̜̗͓͖̘̣̋ͭ̅ͥ̌̇ͨ͊̈͊ͩ̆͆̃1ͭ́̍́̑̾̔ͥ̈ͫͦ̽ͨ̌ͣ0̤͗0̦̙̤̮̻̗̑̈́̂͐͐̔ ͊ͮͧ̌̇̔ͥͫ̒ͯ̒̈͏̼̘̲̼̱͉̰̺̻̣͙̩S̶͕̼̺̟̼̠̞̘̤̦͕̯ͯͯ̍͋ͬ̎ͮ̉̃̈́̏̚͢ys͙̱̪̫͈̱̣̔ͩͥ̌̊ͨ̆tͭ͋ͭ͂̽̒̔͛̽́ͦ̒̆̉̔҉̵̦͍͉͖̥̫̦̜̯̫͇̻̲̼̗eͦͧ͛ͭ̑̽͐̌̾̽̿̏ͧm̑̓͟͜҉ ̻͓͖͙̠͎̥̜̲̯̟͖ͮͬͧ͑͒͒ͮ͆͗̃̂͌͠H̥̞ͨ͆a͈̙͇̦͇̬̯̣̩c̯̦͙̙̐̄̍͑͜͡kͦ̽ͬ̆̃ͬ͟e͑ͫ̍̾ͨ̈̊͗̿ͯ̉̄ͮ̚͞d̒
Bu nedir? :D

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Müslümanlık bu değil, rahat ol. O dediğin, din üzerinden prim yapan ya da cahil insanlardır.
Bazen kafam karışıyor cidden.
Tartışabiliriz, istersen sebebini söyle.

Ben deizm, ateizm gibi inançları mantıksız buluyorum. Ateist olanlar neden ateistler açıklasınlar bir zahmet. Şu ruhumuzun hapsolduğu vücut, mükemmel bir mekanizma gerçekten ya. Evren, gezegenler, Dünya'nın inanılmaz düzeni ve güzelliği... Bunlar kendi kendine oluşmuş olamaz. Deizme gelecek olursak; Tanrı varsa din de vardır, nasıl ibadet edeceğiz? Sadece iyi bir insan olmaya mı çalışacağız, bu mu yani?

Bana kalırsa hayat, bilgisayar oyunu gibi. Sen mesela hikaye modlu bir oyun oynuyorsun, örneğin The Walking Dead. Hikayeyi kendin şekillendirebiliyorsun ama sadece oyunun sana tanıdığı seçeneklerle, yani kader sana seçenekler sunuyor ve kendi kaderini, sana sunulan seçeneklerle kendin belirliyorsun. Tercih ettiğin seçenekler yanlış veya doğru, bir yola giriyorsun. Doğruysa o yolun sonu cennet, yanlışsa cehennem. Ve o oyundaki karakteri yönlendiren biziz, yani oyunu oynayan kişiyiz. Oyun da hayatın kendisi, oyunu yaratan da Allah.

Ben kendimce böyle yorumluyorum, tartışmaya açık. Bu kafayı yaşamak için taktik isterseniz taktiklerimi para karşılığında satabilirim. :) Fazla sorgulayınca ve yaşanan her olayın altında bir sebep arayınca böyle oluyor.

Ölüm, bir bitiş değil; başlangıçtır.

-Aklın esir, ruhun köle, hayallerin tutsak; sen mi özgürsün?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bazen kafam karışıyor cidden.
Ebu Katade (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir gün, sahabelerin arasında ayağa kalktı ve onlara hitaben:
Şüphesiz ki Allah yolunda cihad ve Allah’a iman amellerin en faziletlisidir’ buyurdu.
Bunun üzerine biri kalkıp:
−Ya Rasulallah! Eğer Allah yolunda öldürülürsem günahlarım benden silinir mi, bu hususta ki görüşün nedir? dedi.
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona:
Eğer sabredici, ecrini sadece Allah’tan umarak savaşır, ileri atılıcı ve geri kaçıcı olmadan Allah yolunda öldürülürsen evet’ buyurdu.
Sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o kimseye:
Nasıl dedin’ buyurdu.
O kimse:
Eğer Allah yolunda öldürülürsem günahlarım benden silinir mi, bu hususta ki görüşün nedir? dedi.
Rasulullah ona (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
Eğer sabredici, ecrini sadece Allah’tan umarak savaşır, ileri atılıcı ve geri kaçıcı olmadan Allah yolunda öldürülürsen evet. Ancak kul borcu (hakkı) müstesnadır. Bunu bana Cebrail söyledi’ buyurdu.”
Müslim 1885/117

Şehitlik gibi anormal üst seviye bir mertebede bile kul hakkının affedilmediği bir dini bu müslümanların temsil ettiğini düşünüyorsan ne ala :D :D

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Mesajımı onaylamayan yetkilinin mantıklı bir açıklaması var mı acaba? "Örnek ektedir" yazdım sadece ve onaylanmadı, enteresan.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,393
SuskunIuğum asaIetimdendir. Her Iafa verecek bir cevabım var. Lakin bir Iafa bakarım Iaf mı diye, bir de söyIeyene bakarım adam mı diye! -Mevlana.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
SuskunIuğum asaIetimdendir. Her Iafa verecek bir cevabım var. Lakin bir Iafa bakarım Iaf mı diye, bir de söyIeyene bakarım adam mı diye! -Mevlana.
Üstüme alınmalı mıyım? Ben mesaj attıktan hemen sonra bunu yazman... Bilemedim bak şimdi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nitelikli okul meselesini çıkaranları Allah'a havale ediyorum. Böyle bir reziilk yok. Kul hakkının alasını alacaklar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

470 Puanlık anadolu lisesi adrese dayalı, 300 puanlık imama hatip sınavla alıyor.
Eğitim sisteminin içine etttiler.

Kafanızı taşlara taşlara vuracaksınız pişman olacaksınız PİŞMAN.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Böyle sistem olmaz sistemin içine etitler.

Sınavsız sistem olmaz.

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,393
İsyanlardayım dedi. Hayır, imtihanlardaydı. Fark etseydi, kurtulacaktı. -Mevlana.

Reaksiyon puanı
5,171
Herşeyi iyi yap mükmemmel yap eğitim yoksa bitiksin. Bu sene eğitimi bitirdiler.
Eğitimi bitirmelerinin sebebi cahil kesimden oy almaları, ben söylemiyorum kendileri diyorlar:

Siyasi görüşüm ne kadar bunlarla uyuşnasada cımbızla söz çekilmesine hastayım be ya. Hiçbir siyasetçi iyi bir sinuca vardırakayacağı eleştiriyi yapmaz.

Bu arada dipnot geçmek isterim adam eğitim diyor öğretim demiyor. Öğretim demek mat fizik kimya vs demektir. Öğretim ise işin ahlaki boyutudur.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Neyse boş verelim bu konuyu ya, seçim bitti gitti. Ülkemiz için hayırlısı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...