Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Hiç kimsenin, elbet insanların da, bir gün kendi soylarından gelenlerin ayda yürüyeceğine, atomu parçalayacağına, genetik kodu çözeceğine ve tarih yazacağına dair en ufak bir fikri yoktu

Homo sapiens

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet bugün dünya sineması üzerine güzel bir sohbet edelim yazdıklarım tamamen kendi fikir ve düşüncemdir evet dünya sinemasının ana vatanı Amerikadır zaten Abd nin dünyaya tek katkısı sinemadır sinema dışında kan ve sömürge devletidir keşke sinemaya yaptıkları katkıyı insanlığada yapmış olsalardı evet abd sineması dünyaya hangi film ve dizileri kazandırdı yani hangilerini tavsiye ederim

1-cesur yürek 2-gladyatör 3-son samuray 4-schindlerin listesi 5-er ryn 6-breaking bad 7-prison break
8-oz 9-kuzuların sessizliği 10-esaretin bedeli tabi daha sayamadığım 100 200 tane daha film vardır elbette

Dünyanın 2. En büyük sinema enstitüsü bollywoodd yer alıyor keşke isim çakma değilde daha özgün olsaymış bu sinema islam dünyasını temsil eder amir khan Shakrukh khan gibi Büyük sinemacılar çıkmıştır içlerinden evet hint filmlerinde ilk 10 şöyledir

1-amir khan ve Shakrukh filmleri
2-drishyam 3-padman 4-bajrangi
5-sultan 6-black 7-baahubali 8-benim adım khan 9-3 aptal
10-dangal

Bana göre dünyanın 3. En büyük sineması güney koredir yani kardeş ülke sinemasıdır onlar türk dostu bir ülke olduğu için onlara aşığım kendileri keşke biz kazanmayalım onlar kazansın dediğim bir ülke olup aynı zamanda teknoloji devidir lg samsung gibi binlerce marka ile teknoloji devidirler eve bu güzel ve takdir edilesi gardaş toprağımın insanlarının hangi filmlerini tavsiye ederim öncelikle tabiki min sik choi
Yani old boy un sapık ve sadis babasının tüm filmleri güzel olur

1-merhamet yok 2-şeytanı gördüm
3-sözün değeri 4-a taxi driver
5-kardeşler savaşı 6-sessizlik
7-benim yolum 8-admiral
9-avukat 10-yeni dünya

Gelelim bizim türk sinemasına ne yazıkki tv sinemayı yok etti ve film ile dizilere kadar emek yada para harcanmıyor ama türkiyede film yada dizi yapacak bütçe yok sözüne inanmak istemiyorum türkiye emek verirse eğer kendi uçağını bile yapabilir ve dileğim şudur ki savunmada bu kadar ilerleyen bir ülke gün gelir sinemada da ilerler gelelim bizim sanatçılara benim için şu isimler çok önemlidir şener şen kadir inanır kemal sunal türkan şoray kenan imirzalıoğlu çetin tekindor şimdi başlayalım film ve dizileri sıralamaya

1-ezel 2-şahsiyet 3-kemal sunal öğretmen 4-karadayı 5-züğürt ağa
6-eşkıya 7-propaganda 8-tatar ramazan 9-ekmek teknesi 10-köprü

Ve daha saymak istesem 20-30 tane daha

Evet iran sinemasındanda güzel filmler çıksada geri planda kalıyor bizde 4 5 tane ekleyelim

1-hz ömer dizisi 2- cennetin çoçukları

Peki bir hesaplayalım bakalım bugüne kadar kaç film seyretmişim heralde günde 2 film seyretmiş olsam en az 2 bin diye tahmin ediyorum yukarıdakilerden farklı olarak şu 10 filmide ekleyelim o zaman

1-yüzüklerin efendisi ve hobbit
2-game of thrones 3-çağrı ve ömer muhtar 4-kızıl uçurum 5-metal simyacı 6- baba ve yaralı yüz 7-kabadayı 8-maske 9-naim müslüm ayla 10- hücre 7 - 7.koğuş

Evet listeye baksam en az 100 tane daha yazarım ama aklıma gelen ilk filmler bunlar peki siz dünya sineması hakkında ne düşünüyorsunuz en etkilendiğimiz film dizi ve oyuncular kim film izleme rekoru kimde hadi bakalım klavye başına herkes en sevdiği film oyuncu dizinin ismini ve film sayısını yazsın bakalım çok yazdım gene vayyy beee gene milletin kafasını şişirdikkk okuyan herkesin emeğine sağlık teşekkürler saygılar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Neden herkes forumu bırakıyor?

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
sila.png

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
13,5 MİLYAR YIL ÖNCE, Big Bang sonucu madde, enerji, zaman ve uzay ortaya çıkmıştır Evrenin temel özelliklerinin hikayesine fizik diyoruz
Homosapiens

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Modeli ne? Kronik sorunlu ise öyle oluyor.
Sorunun belirtip yeni konu açarsan müsait olduğumda bakarım. :)
HI-LEVEL Ultra 240GB. Biraz daha kullanayım, düzelmezse konu açarım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada SSD yeni değil. Başka bir bilgisayardan alıp taktım. Para vermedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz kullandım bilgisayarı. Düzeldi.

Hız testi yaptım. Başlarda okuma hızı 550 falan görüyor ama zorlandıkça hızı 250mb'ye kadar düştü. Yazma hızı 470 civarı.

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Esenliğin, rahmetin tüm kainatı sardığı mübarek #KadirGecesi'nin, ülkeme ve dünyaya şifa, mutluluk, huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan dilerim. Dua edebilmek çok büyük nimet, kadrini daha çok bilmemiz ümidiyle.

Son düzenleme:

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864