Söyle Rahatla V.2

023

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,606
Senin yaşadıklarını bende yaşadım,canını sıkma zamanla geçer,bak bisikletin varmış gez dolaş,roman oku.
Sizler şanslısınız,her istediğiniz var,buda sizi mutsuz ediyor aslında.
Yaş ilerledikçe,sorumluk üzerinize binmeye başladığında bu günler aklınıza gelmez,gelse de o zaman ya güler geçersiniz kendinize,yada kızar ne salakça düşünmüşüm dersiniz.
Kendimi hapsolmuş hissediyorum. Dışarı sadece evin önüne çıkmama izin veriyorlar. Diğer çocuklar mahalleyi ezbere biliyor.
Sanki zengin çocuğuyuz. Diğer çocuklar kendilerini koruyabiliyorsa ben de korurum. 6 yaşında tek başına bakkala gitmeye başlayan kız bile var mahallede, ben 13 yaşıma geldim hala 2 sokak öteye tek başıma gitmeme izin vermiyorlar. Anca belirli yerler, fırın, bakkal. Oralara da bisikletle gidemiyorum, düşersin diyorlar, araba çarpar cadde orası diyorlar. Tek başıma gezdirmiyorlar.

crow88

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,249
Sanki zengin çocuğuyuz. Diğer çocuklar kendilerini koruyabiliyorsa ben de korurum. 6 yaşında tek başına bakkala gitmeye başlayan kız bile var mahallede, ben 13 yaşıma geldim hala 2 sokak öteye tek başıma gitmeme izin vermiyorlar. Anca belirli yerler, fırın, bakkal. Oralara da bisikletle gidemiyorum, düşersin diyorlar, araba çarpar cadde orası diyorlar. Tek başıma gezdirmiyorlar.
Size güvenmeleri gerekir,ama sizlerde nerede olduğunuzu söylemeniz lazım (ortalık çok kötü(eskisinden daha kötü).
ben 13 14 yaşlarında bisikletle gittiğim yerleri ,mesafeleri söylesem canınız sıkılır.
okuluma gitmek bile 25 30 dk sürerdi.
Anne ,Babanızda haklı ,zamanı gelince sizde onların yerine geçince anlarsınız.aslında bu ortamla ilgili olan konudur.
ama kendileriyle güzelce konuşun,güven verin.bunun zengin çocuğu olmakla alakası yok.ortamla alakalı.
Anne ,Babanızla konulup,neden bu kadar endişeleniyorlar öğrenin.merak etmeyin dayak yemezsiniz.

023

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,606
Size güvenmeleri gerekir,ama sizlerde nerede olduğunuzu söylemeniz lazım (ortalık çok kötü(eskisinden daha kötü).
ben 13 14 yaşlarında bisikletle gittiğim yerleri ,mesafeleri söylesem canınız sıkılır.
okuluma gitmek bile 25 30 dk sürerdi.
Anne ,Babanızda haklı ,zamanı gelince sizde onların yerine geçince anlarsınız.aslında bu ortamla ilgili olan konudur.
ama kendileriyle güzelce konuşun,güven verin.bunun zengin çocuğu olmakla alakası yok.ortamla alakalı.
Anne ,Babanızla konulup,neden bu kadar endişeleniyorlar öğrenin.merak etmeyin dayak yemezsiniz.
Araba çarpar diyorlar: Ara sokaktan giderim.
Köpek saldırır diyorlar: Köpek kuduz değilse ne yapmam gerektiğini biliyorum.
Birisi kaçırır diyorlar: O kadar ıssız yerlerden gidecek halim yok.
Korona var diyorlar: Konu okul olsa böyle demezler.

crow88

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,249
Araba çarpar diyorlar: Ara sokaktan giderim.
Köpek saldırır diyorlar: Köpek kuduz değilse ne yapmam gerektiğini biliyorum.
Birisi kaçırır diyorlar: O kadar ıssız yerlerden gidecek halim yok.
Korona var diyorlar: Konu okul olsa böyle demezler.
ahh be güzel kardeşim aramızda çok yaş farkı var.ama bu anne ,babalar hep aynı kolay kolay değişmiyorlar.
bende babayım,ama çoçuklarıma hiç sıkmadım,engel olmadım,
Tek korkum kötü arkadaş edinmeleri olmuştur.
Ne gelirse genelde arkadaşlardan gelir,bu yüzden arkadaşlarınızı iyi seçin.
Bir defadan bir şey olmaz sözüne de aldanmayın.
size sigara içmenizi söyleyen arkadaşlarınız iyi arkadaş değildir.
spora gidin,spor yapın

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sonunda TerminaldenKurtulun programını bitirdim, artık sadece bazı grafik arayüzünde oluşan hataları düzeltmem gerek, yarına yayınlarım artık. ?

023

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,606
ahh be güzel kardeşim aramızda çok yaş farkı var.ama bu anne ,babalar hep aynı kolay kolay değişmiyorlar.
bende babayım,ama çoçuklarıma hiç sıkmadım,engel olmadım,
Tek korkum kötü arkadaş edinmeleri olmuştur.
Ne gelirse genelde arkadaşlardan gelir,bu yüzden arkadaşlarınızı iyi seçin.
Bir defadan bir şey olmaz sözüne de aldanmayın.
size sigara içmenizi söyleyen arkadaşlarınız iyi arkadaş değildir.
spora gidin,spor yapın
Kötü arkadaş edinmiyorum, eğer hoşuma gitmeyen bir şey yaparlarsa engeli basıyorum zaten. Spor da yapıyordum (tekvando) fakat gittiğim tekvando salonu yeterli öğrenci olmadığı için kapatıldı. Bisiklet de sürüyorum çoğu zaman. Sigara konusunda da, sigara içilen ortamda nefes alamıyorum. İstesem de içemem.

crow88

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,249
Kötü arkadaş edinmiyorum, eğer hoşuma gitmeyen bir şey yaparlarsa engeli basıyorum zaten. Spor da yapıyordum (tekvando) fakat gittiğim tekvando salonu yeterli öğrenci olmadığı için kapatıldı. Bisiklet de sürüyorum çoğu zaman. Sigara konusunda da, sigara içilen ortamda nefes alamıyorum. İstesem de içemem.
ben gerçek dünyadan bahsediyorum,yalan dünyadan değil.salonlar açılınca da spora devam et ,bırakma.kendine güven ama aşırı değil,korkmak da iyidir seni temkinli yapar,herksede fazla güvenme

023

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,606
ben gerçek dünyadan bahsediyorum,yalan dünyadan değil.salonlar açılınca da spora devam et ,bırakma.kendine güven ama aşırı değil,korkmak da iyidir seni temkinli yapar,herksede fazla güvenme
Gerçekte görürsem de selam verip geçiyorum. Sohbet falan etmiyorum.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,253
Herkes FB GS maçı izler ben annemle Kanal 7 den Yemin diye bi dizi izliyom.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maç kaç kaç bu arada gs li arkadaşlarla dalga geçicem kazanıyorsak google da 0-0 gösteriyor :D

Son düzenleme:

B3R4TS4R1

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Evden kaçmak istiyorum bazen ya. 6. sınıfta ders çalışmanın manası yok. Sınıf birincisiyim daha ne istiyorlar acaba? Tatile ödev mi verilir tatil bu. Daha 10 sene çekeceğim böyle. Evden 1 gün bile kaçsam rahatlarım. Bisikletle 150-200m uzaktaki arazinin oralarda gezerim. Kendimi hapsolmuş hissediyorum. Dışarı sadece evin önüne çıkmama izin veriyorlar. Diğer çocuklar mahalleyi ezbere biliyor. Büyüdüğümü ne zaman anlayacaklar merak ediyorum. Dalga geçtiği için babamla kız ve cinsel konuları konuşamaz oldum. Annemin de sır tutabildiği yok, babama söyleme diyorum sonra öğreniyorum ki annem tam o gün babama söylemiş. İlgi alanlarıma da saygıları yok. Anime seviyorum diyorum amime ne oğlum düzgün bir film izle diyor. Yazılımcı olacağım diyorum para kazanamazsın diyor. Sevdiğim işi yapacağım ben. Linux kullanmayı seviyorum diyorum o bilgisayarı biz de kullanıyoruz diyor. Dualboot yapsam GRUB'u bile kullanamazlar, iki ok tuşuna basamayıp Çınar bu bilgisayara ne yaptın diye kızarlar. Düzgün telefonum da yok. Zoom'un mobil optimizasyonu iyi olmasa canlı derslere de giremeyeceğim. Bilgisayar zaten malum 2330M. Çoğu web tabanlı oyunda dahi kasıyor. Kurtulmak istiyorum. Bir şekilde şu eğitim düzeninden ve ailemin fikirlerinden kurtulmak istiyorum.
Bazen bende öyle oluyom bisikleti alıp otobana çıkıom geçen tırlar stres atıyo

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Bazen bende öyle oluyom bisikleti alıp otobana çıkıom geçen tırlar stres atıyo
Kaldırımda bisikletle giderken adam arabayla arkamdan gelip kornaya bastı sırf korkutmak için. O an bisiklete takılı havai fişek olacaktı. Patlatacaktım adama.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Evden kaçmak istiyorum bazen ya. 6. sınıfta ders çalışmanın manası yok. Sınıf birincisiyim daha ne istiyorlar acaba? Tatile ödev mi verilir tatil bu. Daha 10 sene çekeceğim böyle. Evden 1 gün bile kaçsam rahatlarım. Bisikletle 150-200m uzaktaki arazinin oralarda gezerim. Kendimi hapsolmuş hissediyorum. Dışarı sadece evin önüne çıkmama izin veriyorlar. Diğer çocuklar mahalleyi ezbere biliyor. Büyüdüğümü ne zaman anlayacaklar merak ediyorum. Dalga geçtiği için babamla kız ve cinsel konuları konuşamaz oldum. Annemin de sır tutabildiği yok, babama söyleme diyorum sonra öğreniyorum ki annem tam o gün babama söylemiş. İlgi alanlarıma da saygıları yok. Anime seviyorum diyorum amime ne oğlum düzgün bir film izle diyor. Yazılımcı olacağım diyorum para kazanamazsın diyor. Sevdiğim işi yapacağım ben. Linux kullanmayı seviyorum diyorum o bilgisayarı biz de kullanıyoruz diyor. Dualboot yapsam GRUB'u bile kullanamazlar, iki ok tuşuna basamayıp Çınar bu bilgisayara ne yaptın diye kızarlar. Düzgün telefonum da yok. Zoom'un mobil optimizasyonu iyi olmasa canlı derslere de giremeyeceğim. Bilgisayar zaten malum 2330M. Çoğu web tabanlı oyunda dahi kasıyor. Kurtulmak istiyorum. Bir şekilde şu eğitim düzeninden ve ailemin fikirlerinden kurtulmak istiyorum.
Evden gidersen babanın omzuna elini at ve de ki

Baba, artık bu evin erkeği sensin.

B3R4TS4R1

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Kaldırımda bisikletle giderken adam arabayla arkamdan gelip kornaya bastı sırf korkutmak için. O an bisiklete takılı havai fişek olacaktı. Patlatacaktım adama.
Bizim orda bi yürüyüş parkı var arkası otoban yürüyüş parkının orada forklift vardı uyuşuk uyuşuk gidiyodu geçtüm onu sonra otobanda sanayiye çıkan kavşak vardı orada forklift bağırdı ezilecen ezilecen diye ama adam çok komikti güle güle eve zor vardım

Little Cat

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,455
Güne kötü başladım. Merhabalar.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Ekran görüntüsü_2021-02-07_13-35-49-min.png

@Ram_kafasi'na teşekkürler. :D

crow88

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,249
bu kötülüklerden uzak durun. dikkat edin

1-içki içeni görmek isterseniz (içki şişede durduğu gibi ,beyinde durmaz)

her içki sofrası neşeyle başlar,hayal kırıklıkları,sefillik içinde biter.kapalı diller açılır,küfürler savrulur,canlar yanar,ruhlar huzursuz olur.eve kasvet çöker.
çocuklarına para harcamaya eli varmayanlar.başkalarına para harcar,bonkörlük yaparlar.hava atarlar.
İçki içmeye neşeyle başlayanların son durumunu görmek için,içmeye başladıktan 4 saat sonra yeniden gelin bakın,aradaki farkı görün.

2-Kumar oynayanlara dikkat edin,sözlerini unutmayın.
kumarcı nın kumarcı ya senede 1 lirası geçer onuda kahveci alır.

Abi bak bu gün harika şansım var,bu gün kazanacağım ama son hep hüsranla biter.
kimi borcunu,kimi giderlerini kazanmak için o masaya oturur ama elindekini de harcar.
Kumar masasındakileri görmek için oyun başladıktan sonra 2 3 saat sonrasına bakın.yüzlerini inceleyin.
son sözleri ise
ya bu gün şansım çok iyiydi,ya sen karışmasan kazanacaktım (hep başkaları suçludur)

3-Kredi kartı kullanmamaya bakın,uzak durun.
Kredi kartı acı biber gibidir,kartı kullanırken,acı biberi yerken hoşunuza gider,ama geri öderken çok canınız yanar,basur olursunuz,allak bullak olursunuz.
kredi kartı kullansanız dahi,limit artmasına engel koyun.limitiniz maaşınızı geçmesin.
kimseye vermeyin,nakit çekmeyin.

3-Kimseye kefil olmayın,emin olmadan şahit olmayın(heleki yalan şahitlikten uzak durun(iş yerlerinde duyuyoruz)
eskilerin sözüdür

Paran çoksa kefil ol,aklın yoksa şahit ol.
buradan ne kadar anlatsam da bunu anlamak zordur.2 konudan uzak durun, yaşamamaya bakın.son pişmanlık fayda etmez.

4-Nefsinize hakim olun,belinize sahip çıkın,o her makyajlı gördüğünüz güzel güzel değildir.makyajı düşünce yüzünden,elbise çıkınca vücudundan,sabah yataktan kalkınca korkarsınız göreceğiniz yüzden.
pişmanlık düşer içinize.emekle kazandığınızı ,2 dk lık zevk için harcarsınız.

5-sigaraya alışmamaya bakın
bir seferden bir şey olmaz sözüne aldanmayın,çokkk şeyler olur,her yanlışın baş sözüdür bu.
sigara alışınca insan ,olmasa yanında ,düşmanından da ister,tanımadığından da.
1 paket günde kendisine,yarısına yakınını da dostuna dağıtır.günde 1.5 paket sigara masraf eder.

Aylık sigara parasına taksitle güzel şeyler alırsınız.senede 1 kez kafanıza göre tatil yaparsınız.

crow88

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,249
her şeyi biliyormusunuz,yoksa bildiğinizimi sanıyorsunuz.
bildikleriniz bilemediklerinizden fazlamı,neyi nasıl biliyorsunuzda, bildiğinizin doğru olduğuna emin oluyorsunuz.
biliyorum çok iyi tanıyorum ,ben bunu bilirim dediğinizden
ilk kazık yediğinizde
ilk kandırıldığınızda
ilk salak yerine konduğunuzda
ilkler bitip ikinci seanslar başlayıncaya kadarmı sürecek.yoksa 3.seansa geçermisiniz.
bildiğinizi sandığınız aslında bilmediklerinizdir.
illa ilki ,ilk tokadı yemek mi lazım
yoksa tokat az gelince sırasıyla bilmediğinizi anlamanız için hayattan sırasıyla ,önce güzel yumruk,üzerine tekme en son olarak da tatlı yerine yere atılmak mı lazım.
siz hep bilmeye ,ben biliyorum demeye devam edin.
enseye tokata devam
images.jpg

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Bu gün güyam dinlenme günümdü. Sanırım benim dinlenmem mezarda olucak.